Jump to content
cikajowa

Dzo i Toyota Corola E180

Recommended Posts

Na AR se gašenjem asr ne gasi esp. Na mnogo modela se esp ne može ugasiti u opšte.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja znam da kod Alfi i Fiata(147,Stilo,166...)ima dugme ASR. Gasenjem ASR se ne gasi i ESP. Mislim da je kod Stila(paketi opreme koji imaju)stalno ukljucen ESP. Mozda i gresim. Kod VW sam bas kod sebe na golfu testirao posto je bilo snega i leda. Imam dugme ESP,kad ga iskljucim iskljuci se i ASR. Kod VW ESP i ASR zajedno funkcionisu. Pri ledu mi je ASR radio,i osetilo se kako oduzima gas i vadi auto iz snega i leda. Ali sam primetio i da auto vise trosi goriva pri radu ovih sistema.Mozda i gresim pa mi se pricinilo...

Podeli ovaj post


Link to post

Zakacim u ovom snegu na parkingu neke stubice, bili ispod snega nisam ni video. I nazuljim dobro oba praga. Posto imam Uniqa kasko ajde da prijavim stetu.. Bio covek ,napravio zapisnik kaze sve ok, odes u ovlasceni sa kojim imaju oni ugovor, kada ovlasceni sredi fakturise osiguranju i oni njima placaju. Ali danas stize mail da ne mogu oba praga da idu kao jedna steta, vec mora svaki posebno, znaci dve stete. Moje ucesce po steti je 5% ili min 50e . Bas me iznerviralo,ako neko ima iskustva sa tim ili ideju sta da radim da to ide kao jedna steta jer i jeste nastalo tako neka napise.. 

Podeli ovaj post


Link to post

Eh... Osiguravajuce kuce...

Podeli ovaj post


Link to post

I ti onda plaćaj kasko. Burazer je to isto napravio u HR , naseo prag tako. Otišao , dogovorili dan kad mu paše i sve sređeno. Osiguravajuća kuća platila i teraj dalje. Kod nas je sve naopako. 

Podeli ovaj post


Link to post

I meni su odmah izasli ,zapisnuk sve ok. Samo sto su podelili u dve stete, pa umesto 50e izaci ce me 100e

 

Sent from my Samsung S7 edge using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ih, stari trik osiguravajucih kuca...

Zato im i jeste toliko jeftinije kasko sa ucescem nego ful kasko, neke ga kuce uopste ne nude.

Znaju oni da ce u 90% slucajeva biti relativno mala steta.

Da znate tek kako se osiguravajuce kuce 'naganjaju' sa servisima, dobili bi kompletnu sliku... :(

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Posto sam u procesu kupovine auta, raspitivao sam se i za kasko. Toyota nudi neko Toyota osiguranje u saradnji sa Wiener-om. Zakljuci se u salonu prilikom kupovine i kada nastane steta teras auto u ovlasceni.

Oni popravljaju i sredjuju sve. Ne zoves Wiener. I jos nekih pogodnosti ima. Tipa u prvoj godini ako ti ukradu auto ili bude totalka dobijes kesh za nov auto - nema amortizacije. Dobijas zamensko vozilo, ako nemas stetu u prve tri god dobijas 50% popust i td..

Recimo sa ucescem od 100eur za auto Corollu od 15500eur izajde godisnje otprilike 300eur. Ne znam jel to puno...

Izmenjeno od Dijenek

Podeli ovaj post


Link to post

Treba ici na kasko sa sto manje ucesca, ili bez njega, Fora je sto dosta osiguranja neda vise bez ucesca.  Vecinu steta kao sto neko napomenu su male stete, i ako popravka recimo u tvom slucaju kosta 150-200e ti dajes 100, onda i nije neka matematika. Ja sam uzeo Uniqa kasko sa ucescem od 50e i kostao je za corollu od 15000e 24000 din cini mi se. Vioeta iz tago cara ti moze to sve da zavrsi, ako uzimas toyotu kod njih. Kada preuzmes auto, preuzmes i kasko i sve...

Meni su za oba ostecena praga i jedna vrata podelili u dve stet. Znaci mene ce kostati 100e popravka. A predracun iz servisa cekam jos uvek, ali su mi rekli orijentaciono za oba praga i to malo na vratima da bi popravka kostala 500-600e .Kada se radi kasko i jos popravlja u ovlascenom,nema tu krpljenja i gitovanja, svaki deo se menja novim 

Izmenjeno od cikajowa

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da ti nece zamijeniti vrata zbog ogrebotine ili nekog malog ulubljenja.

Dobro se raspitaj prije nego sto predas auto na radove.

Podeli ovaj post


Link to post

U mojim postovima iznad videcete da sam imao manju stetu tj nagnjecenje oba praga prosle zime. To je prijavljeno osigiranju i kasko je to pokrio. Necu imenovati jos uvek ovlasceni servis gde je radjeno, iz razloga sto cu ih kontaktirati ovih dana, ukoliko bude problema svakako cu ih imenovati i pljuvati na sav glas.

Naime pragovi i deo vrata su sredjeni prosle zime,ali kada sam dosao po auto imao sam sta da vidim, omasena nijansa bele boje. Iz aviona se vidi. I oni mi predaju kljuceve mrti hladni , izvolite auto je gotov. Po pragovima otisci bele boje po plastikama ,haos..

Poludim dignem sve na noge, dobijam zamenski auto i odlazim . Posle 4-5h zovu kazu gotovo, izvinjavaju se , nude svasta nesto itd.. pitah za garanciju, rekose 2god na postojanost farbe itd.

 

Poenta price nije ovo iznad iako sam bio resio da ovo ne objavljujem.

Poenta je da sam juce video da mi se guli farba sa pragova i poludeo. Da li je moguce posle samo 10 meseci od farbanja?!?!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Izmenjeno od cikajowa

Podeli ovaj post


Link to post

Evo video

Sent from my iPhone using Tapatalk

Izmenjeno od TcS
Ubačen odgovarajući link za bolji prikaz.

Podeli ovaj post


Link to post

Kada se fušeri razigraju, sve je moguće. Ne gine ti još jedna reklamacija....

Podeli ovaj post


Link to post

Težak fušeraj

Podeli ovaj post


Link to post

Uzas, nisam pametan sta raditi i da li ce priznati njihov propust. Najgore sto sam ja 200 km od njih i ako dolazim moram da ostavim auto na ko zna koliko dana. Meni auto sluzi za posao i dosta putujem, da li u slucaju da priznaju reklamaciju dobijam zamenski auto, jer je njihova greska u pitanju? Sta ako priznaju, ima da ih ganjam kao smrt babu..!

Podeli ovaj post


Link to post

U servis i uloži reklamaciju na farbanje koje su obavili i traži zamenski auto. Ne verujem da će biti ikakvih problema s obzirom da je očigledno da se boja oljuštila i da se ne radi ni o kakvom oštećenju. 

Podeli ovaj post


Link to post

Nazalost ovlasceni servisi su katastrofalni.

Par puta sam u zadnjih nekoliko meseci ukazivao na to i 'apelovao' na Toyota Adria i Toyota Srbija da sprovedu sveopstu kontrolu rada ovlascenih servisa.

 

Na zalost, Toyota, koja gradi reputaciju brenda koji vodi racuna o korisnicima svojih vozila i koja se ne libi da prizna i pozove na zamenu i vozila stara 15 godina o svom trosku, izgubice bitku na nasem trzistu zahvaljujuci 'homobalkanikusima' u ovlascenim servisima, koji boluju od ku__obolje.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se ustrucavas da napises koji je servis?

Sami su krivi, najmanje sto treba i mogu da ocekuju posle ovoga je tvoja opravdana kritika u mediju sa ipak ogranicenim dometom (u Srbiji ionako nema vise od 20% funkcionalno pismenih koji znaju da koriste internet, a od njih mozda maksimalno 15% preferira Tojotu). Dakle, sve i da hoces, ne mozes mnogo nauditi servisu ako ga imenujes ovde ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ne treba da bude dodatnih problema, pa da ih tek onda imenuješ. Ovo je dovoljno da niko više ne ode tamo. Simple as that. Posle nek se češu zašto je to tako.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Treba mi savet oko promene sirene na autu, da li zna neko koja , gde kupiti itd . Da li zamena utice na garanciju? Ova fabricka mi bas bezveze, sramota me da svirnem ljudima :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@cikajowa

Svaka izmena i radovi na vozilu u garanciji a da te radove ne vrši ovlašćeni servis znači gubitak, odnosno prestanak važenja garancije. Najbolje bi bilo ako možeš da se strpiš dok ti je auto u garanciji.

Podeli ovaj post


Link to post

Ili da u ovlascenom kupis sirenu i odradis montazu sto ce te verovatno mnogo vise kostati ali ostaje garancija :)

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@mpavlovicbb

A šta će time dobiti?

Identicnu sirenu kao sto ima, koja će ga i dalje nervirati ;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda ima opciju da kupi neku glasniju ili npr od drugog modela tipa od Avensisa ili Hiluxa.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@mpavlovicbb

U garanciji ne verujem da će "budziti" sirene od nekog drugog modela, zato je najpametnije da sačeka da garancija prođe.

Podeli ovaj post


Link to post

×