Jump to content
ljudva

Vakuum u rezervoaru

Recommended Posts

Dakle, odem da ga natankam, odvrcem cep rezervoara i zacujem karakteristican zvuk usisavanja vazduha u rezervoar.Znaci, u rezervoaru mi se stvara vakuum.Normalna pojava ili je ipak neka oduska zagusena?Interesantno je da sam probao voziti sa slabo dotegnutim cepom, tako se ne stvara taj vakuum i imam osecaj da auto znatno bolje vuce.E sad, to je subjektivan osecaj...

Podeli ovaj post


Link to post

I kod mene je uvek vakuum i ne vidim da mi auto ne vuche :D

Podeli ovaj post


Link to post

Vuce i ovaj pod vakuumom, ali sam ja mozda utripovao da ovako malo bolje vuce  :D

Ajd da vidimo jos neka iskustva.Pretrazivajuci ovaj fenomen po raznim forumima, uglavnom se spominje neka zapusena oduska, do ekstremnih pojava "sabijanja-ulubljivanja" rezervoara usled tog vakuuma  :o

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se desi kad otvorim rezervoar da izadje vazduh, tj kao da je pod pritiskom :)

Podeli ovaj post


Link to post

Normalna i uobicajena pojava.

Bila je prisutna i na starim korolama i secam se kako se moj cale cudio i brinuo davne 1987.

Dakle, nikakav odusak nije zapusen. :D

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Isto i kod mene na oba automobila, tj i na svim predhodnim.

Podeli ovaj post


Link to post

Na caketovoj Corolla-i 91 godiste cuo sam leti kada je auto na suncu i kada se stvori veci pritisak zatvarac na rezervaru ispusti visak pritiska...

 

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Da, na samom cepu ima neka vrsta nepovratnog ventila koji sluzi za ispustanje pritiska.Tako je i kod mene.Medjutim, vakuum je prisutan, pa tu valjda cep rezervoara nema reakciju.

Podeli ovaj post


Link to post

Samo piči, nahrani majmune i ništa ne diraj ;) ! Normalna pojava. 

Podeli ovaj post


Link to post

A meni je cale pricao da su pre 20 godina imali nekog sluzbenog juga na poslu u koji nisu mogli da sipaju tipa 10L beznina. Sta, kako, a na kraju se islostavi da se rezervoar spljoštio od vakuuma.

Jugo ima cug :D

A inace, i corolla i jazz imaju ovaj fenomen..

Podeli ovaj post


Link to post

×