Jump to content
cveks87

Letnje i Zimske gume

Recommended Posts

Koliko je varijanta u ovlašćenom servisu da se kod njih kupe zimske gume i montiraju na postojeće felne ? Da li neko zna koji je izbor guma u ovlašćenom servisu i cene ? Pitam prevashodno za ovlašćeni servis zbog gašenja lampice senzora pritiska u gumama. 

Skupa mi je varijanta sa  čeličnim felnama od 80000din i 50000din. Teško da bih i mogao naći mesta u stanu ili garaži za letnje gume sa alu felnama

Podeli ovaj post


Link to post

@Dijenek - i ja ozbiljno razmišljam os Savi/Winteri, to mi izgleda kao najpragmatičnije rešenje s obzirom na malu kilometražu koju prelazim (~12000-15000 km godišnje). Mislim, prije će im isteći rok trajanja nego što će im se potrošiti šara. A pošto ni ja nisam ljubitelj brze vožnje (posebno zimi), mislim da će te gume obaviti posao :)

Varijanta za 500 EUR iako je jeftinija mi i ne izgleda mnogo povoljnija od one za 700 EUR imajući u vidu da je u pitanju i manji prečnik (R15 ako sam dobro shvatio ono što si napisao)

 

@Piske - to je zanimljivo pitanje, mada navikne se čovjek i na lampicu (samo da ne pišti :) ). Možda može da se traži u servisu da to isključe, nisam se raspitao u vezi toga.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam da li uopste postoji problem ako se namontiraju gume na postojece felne. Kako izgledaju ti senzori? Zar oni ne idu na felnu sa unutrasnje strane, na ventil? Sto se ne bi mogli prebaciti? Nisam upucen.

Podeli ovaj post


Link to post

Druge gume se bez problema montiraju na felne sa senzorima. Nike na odmet cisto napomenuti vulkanizeru da imaju senzore, cisto da ne napravi s... A verovatno da mogu i senzori da se sele sa tocka na tocak, nisam siguran..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hideo>>> ja mislim da je Wintera za tebe sasvim ok,msm zadovoljava kriterijume tvog opisa :D .... a sto se tice kupovine mozes i pred zimu i ulovise neku akciju.. obavezno celicne felne za zimu ;)

Zašto bi bile obavezne čelične felne? Da li zbog korozije koju izaziva so na aluminijumu felne?

Podeli ovaj post


Link to post

So izaziva koroziju i na celicnim felnama isto kao i na aluminijumskim. Najbitnija stvar da zimska felna ima perfektnu farbu jer ako so dodirne metal negde to mesto ce korozirati i samo ce nastaviti dalje da se siri.

Ja na autu imam felne koje su bile i leti i zimi sigurno bar 10 godina i ove godine su morale da se urade od nule jer je aluminijum korozirao oko ventila i tu je pustao vazduh.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

 Ali zašto onda preporuka da su bolje čelične za zimu ? :unsure:

Podeli ovaj post


Link to post

Možda zato što je jeftinija ako se ošteti.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Ivandzilo Čelične felne su ti jeftinije u nabavci i lako se farbaju ako ima potrebe . 

Podeli ovaj post


Link to post

I lakse se ispravljaju ako ima potrebe :D

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bolje rečeno vrlo teško se krive a lako ispravljaju :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ne bih se slozio da se tesko krive.

U firmi na Fiestama imamo celicne felne sa 205/50-15 gumom i retko koja felna je prava.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ali se zato jeftinije i lakše ispravljaju.

Opet se na kraju dolazi i do estetskog momenta, nekome je bitno da lepo izgledaju felne, nekome je svejedno da li su čelične sa ratkapnama ili alu. I ne treba zaboraviti da će za alu felne trebati i matice.

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Gledao sam test pre par dana. Mislim da je bolj pitanje all season gume na 4x4 i zimske na 2x4.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×