Jump to content
Pkg

Kupujem novu Toyota Korolu

Recommended Posts

1.4 u jaretu je "raketa" , veruj mi :D

U Coroli je 'taman dovoljno', ali u svakom slucaju kudikamo zivahnije od benzinaca.

Svakako je 2.0 D4D bio sjajan za Corolla/Auris al jbg, eko norme i skup razvoj motora koji nisu ciljna grupa Toyote kao i odlican partnerski aranzman sa BMW -om je rezultiralo ovim 1.6 D4D

 

(Subjektivan osecaj)

Ocekujem da BMW agregati u Toyoti budu bolji nego u BMW-u.

2 razloga imam za takav stav.

1. Odnos prema kvalitetu i izdrzljivosti i dugotrajnosti kod tojote je nesto sto ju je nacinilo najvecim (ili jednim od najvecih) proizvodjaca automobila.

2. Primer Mazde i evoluiranja njihovog sizela koji je prvobitno bio derivat fordovog, koji je opet bio u osnovi Peugeotov HDI (delimicno modifikovan, naravno)...

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sve su ti ljudi rekli za Toyote, a moja je duznost da ti skrenem paznju na Hondu Civic :D

Uklapa ti se u budzet. Izbor motora takodje. 1.8 benzin proveren motor. Nepoderivi atmosferac sa 140 ks ili novi 1.6 dizel 120ks sa garancijom kolko oćeš. Lik iz salona mi reče da ide bolje dizlo od benzina, al ja bih uvek pre benzin zbog načina vožnje.

E sad, hatchback da, ali jedan od ako ne i najprostraniji i najpraktičniji sa gepekčinom i magičnim sedištima.

Mane. Možda ta izolacija koja ti je bitna. Na hcs kazu za starog civica i za accorde da se nisu proslavili. Cuju se tockovi. Možda to mogu gume da umanje. Za ovog novog civica ne znam.

Druga mana, dizajn. Nekome je pegla, neko se zaljubi :)

 

U svakom slucaju, idi vidi probaj. Možeš se prilično iznenaditi.

 

A da li si razmisljao o kupovini polovnog a mladog auta? Možeš dosta para uštedeti, a dobiti gotovo isti auto. Imas plan kolko bi ga zadrzao. Imas cene na oglasima pa napravi kalkulaciju kolko gubis ovako, kolko onako.

 

Srecna kupovina!

Podeli ovaj post


Link to post

Ovu facebook dopisku sam već negdje ubacio. Kao što je vidljivo, nije to doslovno BMW-ov motor ubačen u Toyotu već je preuzeta baza kako bi se izbjegao razvoj tj. inženjerski posao koji zahtjeva mnogo vremena i novca. Prilično sam siguran da su svi potencijalni nedostaci standardnog BMW-ovog motora otklonjeni. Po meni, za Toyotu bi gubitak primata u kvaliteti bio poguban(mnogo pogubniji nego ostalim proizvođačima) jer im je to glavni adut pri prodaji. Ne može se reći da igraju na dizajn ili tome slično.

post-2561-0-69045400-1463724428.png

Podeli ovaj post


Link to post

Cao svima,

 

Provericu i Hondu, i ja sam cuo za tu zvucnu izolaciju. Jbg, moracu da probam, ali koliko sam do sada cuo svi hvale Toyotu Corollu. Zvucna izolacija je kazu dobra bas, samo se kolju oko 1.6 benzinca kazu da je previse lenj itd. Mada nesto sumnjam :) Onda sam bas fino popizdeo jer imaju samo 1.4 dizel 90ks.

 

Fak DAT :D Daj  Boze da imaju neko astronomsko snizenje za Avensisa ili da me taj 1.6 benz na koroli odusevi :)

 

BMW je osetljiv generalno, ali ne bi trebalo po logici stvari da bude problema sa dizel motorima. Ali nikad se ne zna.

 

Pozz

Podeli ovaj post


Link to post

Moj drugar ima corollu '08 god sa 1.4 dizelom. Kao novu ju je kupio i jos uvek je gazi. Nistaaaaa nije menjao osim servisa i guma koliko ja znam.

 

Sto se tice benzin ili dizel i razlike u ceni...da li sam ja dobro upamtio da toyota sad daje avensis dizel po istoj ceni kao benzin??? Kao da se secam da je tako...mrzi me sad da proveravam...oprostite ako je informacija netacna.

 

TT

Podeli ovaj post


Link to post

Reklamiraju neku takvu akciju pod sloganom "avensis - dizel po ceni benzinca"

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Provericu i Hondu, i ja sam cuo za tu zvucnu izolaciju. Jbg, moracu da probam, ali koliko sam do sada cuo svi hvale Toyotu Corollu. Zvucna izolacija je kazu dobra bas, samo se kolju oko 1.6 benzinca kazu da je previse lenj itd. Mada nesto sumnjam :) Onda sam bas fino popizdeo jer imaju samo 1.4 dizel 90ks.

Zdravo kolega informatičaru :).

Evo i ja da se priključim komentarisanju zvučne izolacije Corolle koju ja posedujem.

Pre kupovine probao sam C4, Ceed-a, i30, Aurisa i gorenavedenu Corollu. Razlika je drastična. Sa dobrim letnjim gumama se jako lepo krstari do 150ko/h, pa i do 160 km/h na njenom brzinometru. Ovo, naravno, jako zavisi i da li voziš od Batrovaca do S.Mitrovice ili od Batrovaca do Okučana. Deo kroz Srbiju se ne može da se računa u ispitivanju zvučne izolacije :(.

Što se tiče lenjosti i ja imam problem Nm jer sam prethodno imao odličan i dobro održavan JTD. I na prethodnom autu sam voleo da se lepo vozim. Bez jurcanja i iskakanja iz kolone zbog preticanja...

Istina je da se mora malo više koristiti menjač za neke događaje, ali ako misliš da poštuješ ograničenja siguran sam da je 1.6 motor odličan izbor.

Što se tiče tromosti najviše sam je osetio kad sam se prvi put penjao na Zlatibor. Drugi put nije bilo teško. Samo niži stepen prenosa,..

...sada mi nije problem ni da se popnem na Venac, ni da idem na Zlatibor preko Rudnika. Kao što važi i za sve ostalo, navikao sam se na automobil i upoznao njegove mogućnosti.

Ne znam koliko ti znači prostor u kabini, ali za svoju klasu Corolla je prvak. 2700mm međuosovinskog rastojanja (kao i kod Avensisa) se itekako vidi i oseti; bez tzv. centralnog grebena na zadnjoj klupi rutinski sede 3 odrasle osobe... Potrošnja zavisi od uslova puta, ali je pažljivom vožnjom moguće ovaj automobil voziti i ispod 5l na 100km!

 

Da rezimiram. Ukoliko se odlučiš za Corollu sigurno nećeš pogrešiti što se tiče udobnosti i zvučne izolacije. Što se tiče pogona mislim da sam izabrao optimalnu varijantu jer prelazim oko 15k godišnje.

 

 

Pozdrav.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima,

Pratim ovu temu već neko vreme i želeo sam da vam prensem par ličnih utisaka koji bi vam mogli biti interesantni:

Već par meseci se razmišljam o kupovini novog automobila i sledeća vozila su ušla u najuži izbor i prednosti i mane posle probnih vožnji:

 

Toyota Corolla 1.6 benzinac i 1.4 dizel

- Kvalitet upotrebljenih materijala i završna obrada na višem nivo od ostalih, za nijansu manje naprednih tehnologija ali ono što ima je dobro osmišljeno i implementirano

- 1.6 benzinac mi se baš nije dopao, mora baš na visokim obrtajima da se drži da bi pokazao malo temperamenta a to košta a i čuje se

- 1.4 dizel me je oduševio mirnim i tihim radom i žilavošću, bez obzira što je slabiji i ima sporije ubrzanje, mnogo više leži mom stilu porodične vožnje

- 1.3 sam želeo da probam, ali ni u Toyota centru ni u MAG-u ga nema mesecima a ni ne poznajem nikoga sa njom, tako da ništa od toga

- Buka od motora je slaboprimetna u kabini, a od okoline osrednje

- Generalno umereno prenosi neravnine i rupe na putu ali ponekad ume da neprijatno iznenadi

 

Kia Ceed 1.4 benzin i 1.4 dizel

- Trenutno je akcija vezana za Evropsko prventsvo u fudbalu pa su cene dosta zanimljive

- Kvalitet upotrebljenih materijala i završna obrada za klasu niža nego u Corroli

- Više dodatnih opcija nego u Corroli, ali svuda se štedelo - najbolji primer, i ceed ima kameru za parkiranje unazad ali je ekran sistema drastično manji

- Zvuk izduvnog sistema me je neverovatno iritirao - nije bio preglasan ali je meni bio neprijatan i jedan od glavnih razloga koji su me prelomili da ne razmišljam o njima

- 1.4 benzinac me je impresionirao performansama (žilav, startan...), mom stilu vožnje primereniji nego benzinska Corolla i zbog niske cene neko vreme bio u vrhu liste za kupovinu, ali je prilično žedan

- dizel po performansama odličan, ali cenovno suviše blizu Corroli

 

Nissan Qashqai 1.2

- Tugo moja pregolema - najskuplji i najveći automobil od svih sa liste. Ljudi u LF autu ljubazni, profesionalni više nego korektni, nekad davno bio vlasnih Micre, zajednicki evocirali uspomene pre četvrt veka, ali

- Kvalitet završne obrade i upotrebljenih materijala za nijansu ispod Corrole

- Dosta dodatnih mogućnosti koje su korektno uklopljene - istako bih 360 sistem koji je za auto tih gabarita dušu dao

- Najveća mana - motor. Jednostavno, do trenutka dok ta turbina ne počne da se oseća prođe mnogo više obrtaja nego što je deklarisano i ta rupa ga uguši. Dodatno na to je i potrošnja koja je mnogo veća bila na test vožnji od deklarisanih vrednosti

 

Suzuki Vitara S

- Tuga ali ozbiljna - na sajmu su ostavili korektan utisak, prodavac / direktor ozbiljan, informisan, ljubazan

- Proba da dva puta ugovorim test vožnju bezuspešno, drugi put "preko veze", došao u ugovoreno vreme, čekao sat i po vremena "da se vrati koleginica od lekara" i izašao da se više nikad ne vratim.

 

Nadam se da sam ovim svojim utisima nekome malo pomogao - ali za potencijalne kupce savet da se fokusiraju na test vožnju - dok nisam probao Qashqai mi je bio sigurica a Ceed 1.4 nisam ni gledao, dok sa druge strane nisam video zašto bih u Corollu dizel davao toliko više para - no posle vožnji sve se promenilo.

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo napisano. I ja sam se nekako sad fokusirao ipak na dizel... Na autoputu volim da vozim kako se vozi na autoputu - najmanje 140 (ne kao kod nas) i tada mi 7 ili 8 litara sa benzincem ni blizu nije isto i ne deluje nimalo prihvatljivo kao 5-6 kod dizelasa.

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo svima,

 

Nisam odgovarao neko vreme zbog obaveza. Hteo bih da se zahvalim "zorvuk"-u, na detaljnom odgovoru. Dobro je znati da je Corolla ok sa zvucnom izolacijom kao i da imas generalno ok iskustva sa voznjom. Ako nije problem, napisi ako si primetio neke nedostatke (tipa, plastika krca mnogo bla bla), kolika ti je okvirna potrosnja u gradu, da li si imao bilo kakve probleme i koliko si okvirno presao :) Hvala ti i na ovom do sada i hvala unapred za dodatne informacije. Super je sto se udobno krstari do 150, ja preko toga i ne vozim.

 

Sto se tice polemike oko nedostatka obrtnog momenta, sada vozim benzinca, ide 1.4 duratec u fiesti, sasvim ok ide. Ali ipak nedostaje snage pri vecem opterecenju. Tako da cu taj 1.6 benz dobro istestirati.

 

Inace, kada idem na test voznje, praktikujem u posledjnih nekoliko voznji da uvek ide samnom par prijatelja, kako bi testirali zadnje sediste, opteretili auto i slicno.

Mozda je glupo, ali bih voleo da podelim dosadasnja iskustva sa vama:

VW - Diler u KG-u - Prodavacica vrhunska, ukupno sam odvezao 4 voznje, od toga zadnja 4 sata. VW 1.2 TSI 86 konja. Od svega sto sam probao, Golf ima najbolju zvucnu izolaciju i najprakticniji je. Medjutim, kao sto je "Hideo" pisao u svom komentaru, cini mi se za Nissan, dok ne proradi turbina, ugusen je i to dosta (druga brzina, ides 10 na sat iza nekog, krenes da ga obilazis, dok dodje do 1500 obrtaja, treba mu dosta, ali kad dodje, nemas osecaj da je 1.2). Za nedostatke motora sam se detaljno raspitao, sada imaju svi motori kaiseve, navodno su reseni i ostali problemi ali bojazan postoji. Jaci motor u Golfu je preko 21000e, tada bih uzeo karavan, ali karavan ne moze da se poruci u Srbiji. Tako da Golf ipak otpada. Treba mi auto koji ce da mi posluzi za sve, duzi niz godina, a to ukljucuje i porodicu. Dakle, prodaja je dobra, barem kod "mog" dilera, i zaista top usluga, ali Golf je preskup, bojazan zbog pouzdanosti i mali gepek na jedinoj dostupnoj, hatch varijanti.

Svi hvale Hyundai - Ajde reko da probam, mojoj verenici se svideo Tuscon, a iako je sasvim druga klasa, zbog trenutnog snizenja upada u okvir. Posto nema dilera u KG-u, odem do Nisa, setnja + poseta dileru. Voznja je trajala (voznja koju sam inace najavio i zakazao) 15 min. I to imaju samo Full Full-ova varijantu, sa 4x4 i najboljom opremom. Iako na prvi pogled dobro, plastika je niskog kvaliteta i nije mi previse dopadljivo nista u unutrasnjosti. Postojao je i jedan problem, kada se radio smanji i iskljuci, pa ponovo ukljuci, software radia ne pamti volume koji ste namestili, nego odmah kokne prilicno jako i onda moram svaki put kad ukljucim radio da ga smanjujem. Iziritiran sam bio i ponasanjem prodavca. Neka hvala, I will skip this.

 

Skoda - U KG-u usluzni, ali je previse bucna, losa zvucna izolacija. Da je to bolje, taj auto bi usio VW, tako da pretpostavljam da zbog toga zvucna izolacija nije bolja. Mimo toga, sve je odlicno, interijer je ok, slican VW-u, ali malo manjeg kvaliteta, gepek impresivan, izvrstan auto za porodicu. Isao sam i u Nis da probam benzinsku varijantu, kada mi je prodavac savetovao da kupim dizel, a kada sam mu rekao da me muci DPF, on je rekao da se to skida. Ja sam umro od smeha. Skida se, ali ne na novom autu i ne ako ti je zao 300 evra kazne u bilo kojoj zemlji sa eko standardima. Preskocio sam ovo zbog zvucne izolacije.

 

Kia - Nisam ni probao, cene koje sam video su skoro kao Toyota i VW, necu hvala. :)

 

Renault - Aj reko' da probam novog Megana. Odem, nateram ih da mi obezbede sat vremena test voznje, jer su hteli 15 min i oni. Spolja, auto sasvim ok. Unutra, kvalitet enterijera me je razocarao. Nekom je mozda solidan, ali previse lufta na plastikama, i trista nekih sitnica koje su me nervirale. Npr. nasloni za glavu na zadnjim sedistima smetaju vidljivosti unazad i zadnja sedista se ne mogu do kraja spustiti zbog njih (?!). Aj reko, da probamo auto. 1.5 dci, ekstra motor svaka cast. Medjutim, svaki put, na oko 30-50 na sat, pri ubrzavanju, culo se neko, da izvinite, prdenje. Prrrrrrrrrrr. Ja reko' sigurno motor tako radi. Medjutim, kada sam analizirao situaciju sa prodavcem koji je sedeo samnom u kolima (tacnije sefom servisa, prodavac je imao obaveza pa nije mogao samnom) ustanovili smo da se cuje neka plastika u okviru instrument table. Tipa, onaj deo sto ide iznad brzinomera i ostalih "satova". Neverica. Nov auto, par hiljada na satu. On mi kaze, mozda je od sunca. Takodje, los na zadnjem sedistu, od udobnosti, do prostora.

Opel - Jedino sto sam mogao da vidim, a da mi se bas dopalo od opela, je akcija na Astru J Sedan. Veliki gepek, cena za 1.4 turbo benz ispod 14 000, ok auto. Medjutim, los dizajn interijera, model je iz 2009-te, dakle prethodna verzija samo je sada sedan, izuzetno losa preglednost su stvari koje su me zakocile. Osim toga, zvao sam popularnog dilera u BG-u. Prvi put, kazu poslace ponudu, pa da zakazemo test voznju, nema ponude. Zovem drugi put, kazu salju, opet nema. Treci put, ugaseni serveri. Cetvrti put, salju za 2 minuta. Nikad nisu poslali. Svaki poziv je bio na oko nedelju dana. Zovem drugog dilera u Cacku, oni imaju samo 1.6 atmo benz, prosecna potrosnja u gradu 11 litara (provereno uzivo, na 2013 astri H). Rekoh ne treba, za sad necu probati. A i svasta sam cuo za Opel mrezu u Srbiji.

 

I na kraju, ali ne najmanje bitno, Toyota. Sa puno ocekivanja sam pozvao dilera u BG-u. Prvo se niko nije javio. Pa se onda javio momak, koji se smejao mom pitanju o zvucnoj izolaciji u Corolli. Osim toga, nemaju sada vise Corollu ni za probu, dolazi nova u Julu, restyle, i nema akcije na nju. Pitam, da li ocekuju neku akciju na sajmu, on mi kaze da ne moze da predvidi ponasanje cena u naredne tri godine (citiram) moze da mi kaze samo za sad. Jako bezobrazno, ozbirom da je razgovor trajao 5 min, dakle nisam ga mucio nikakvim pitanjima. Nimalo ne ocekujem odgovor, npr. na pitanje o ceni, ali mora da bude uljudan. Cekacu Jul do test voznje. Molim clana foruma @zorvuk, da napise (ili da mi posalje pp) gde je uzeo auto i kako je zadovoljan prodajom i servisom. Unapred zahvalan ! :)

Ovo su neka moja iskustva. Zbog kvaliteta i ukupnog utiska, izbor je suzen na Toyotu Corollu / mozda Avensis i ako se nekad ukaze prilika za VW Golf karavan. Svi ostali su debelo podbacili, po mom misljenju. 

 

Nadam se da ce nekom nesto od ovoga pomoci.

Podeli ovaj post


Link to post

.... Molim clana foruma @zorvuk, da napise (ili da mi posalje pp) gde je uzeo auto i kako je zadovoljan prodajom i servisom. Unapred zahvalan ! :)

 

Zdravo svima.

Prođe dosta vremena od prvog servisa, a i od kupovine :)

Kupio sam auto u Toyota Centru u BG. Bio sam pre toga u Mag-u, ali sam se jako loše proveo...valjda zbog toga što nisam bio propisno obučen pa nisam izgledao kao kupac... Više nije bitno, ali je ostao bez veze ukus i tamo, siguran sam, bez velike nužde neću zalaziti,...

Izuzetno sam zadovoljan pre svega prodavcem Aleksandrom koji je vodio moju kupovinu u Toyota Centru, a posle i svim uslugama ovog zastupnika Toyote.

U junu sam bio na prvom servisu i sve je vrlo profesionalno. Iskoristio sam vaučer dobijen prilikom kupovine (jer sam njih izabrao kao prodavce) a koji je donosio besplatan prvi servis.

Servis sam pokušao da zakažem preko interneta, ali su me sutradan ipak zvali i zamolili da izaberem neki drugi termin od onog koji sam izabrao na internetu... Ne slažu se podaci na internetu sa podacima koje oni imaju o zakazanim terminima,...

To je jedina zamerka. Sve ostalo je odlično. Po prvim utiscima i kontaktima, ja sam njihova mušterija sigurno do isteka garancije.

Toliko za sada.

Pozdrav.

Podeli ovaj post


Link to post

×