Jump to content
3opaH

Куповина Јапанца (Аурис, Сивик...)

Recommended Posts

Поздрав свима! Као што рекох тренутно возим Јариса 1.33-vvti 2006.годиште и врло сам задовољан ониме што сам добио за уложени новац. Ове године ћу због посла Јариса оставити жени а себи планирам узети нешто мало озбиљније па сам хтео да се консултујем са познаваоцима и људима који имају искуство из прве руке.

Дакле, потребан ми је аутомобил за "сваки дан", 40-ак км мешовите вожње по граду и отвореном путу дневно, коју стотину по аутопуту викендом и можда једном или двапут годишње релацију Немачка- Србија. Дакле, све укупно око 15 000 годишње. Волим вожњу у границама нормале, не волим трке и није ми важно да ауто лети по путу. Најважнија ми је поузданост, удобност и комфор. Због једноставнијег одржавања и мањих могућих кварова ипак бих се одлучио за бензинца. Немачка аута не волим, некако су ми досадна и безвезна тако да ми једино Јапанци и Кореанци преостају. Размишљао сам о Тојоти (Аурис или Авенсис), Хонда (Сивик или Акорд), Киа (Сид/ Про- Цид) или Хјундај (И-30,...).

Дакле отприлике:

- бензинац

- до 130 КС

- до 7 година старости

- 4/5 врата

- од опреме што више али обавезно аут. клима и темпомат

 

За пример, нашао сам у близини овог Ауриса (Toyota Auris 1.6 Valvematic START Edition) за којег мислим да отприлике задовољава све што тражим па бих вас замолио за коментар:      http://www.toyota-keller.de/standorte/autohaus-siegen/gebrauchtwagen.html

 

Хвала унапред, свака препорука је добродошла!

Podeli ovaj post


Link to post

Наравно, заборавио сам да поменем и Мазду 3 која ми је у најужем избору.

Podeli ovaj post


Link to post

Interesantno pitanje. Ni u jednom nećeš pogrešiti , amo isprobaj koji paše tvom stiu vožnje :) . Slažem se da bude benzinac jer sam i sam ljubitelj benzinaca. Honda mi ne paše jer je totalno drugačija filozofija vožnje od Toyote i drugih auta. I sam sam gledao Toyota ili Honda i Honda mi je bila lepša i uvek sam imao želju da je opet kupim(imao je pre 20 i koji godinu CRX). Jednostavno , provozao sam je i više mi nije gušt da auto vozim stalno na 5000+ obrtaja :) . Bio sam i na probnoj vožnji novog Civica 1.8 140ks (burazer hteo kupiti novu) i opet razočarenje. Extra je auto, prelep izvana i iznutra, gepek ogroman, ima prostora, ali kao da vozim nekih 75 ks dok ne uteram u obrtaje. Auto odličan za onoga ko voli taj stil vožnje. Vozili su dvojica drugara koji su pravi Hondaši  moj Yaris i oba nisu mogli da se načude iz kako niskuh obrtaja vuče. Zato sam i uzeo Toyotu jer ne mora toliko da se vrti. Mazdu hvale na sva zvona, ali nisam imao priliku da provozam , baš bi voleo :) . Najbolje odlučiti koliki ti ustvari auto treba pa konačno odrediti klasu. Da li je to C ili D segment pa već time suziti krug , a onda isprobati pa koji ti najbolje odgovara stilu vožnje. Što širi krug modela to na kraju teže izabrati. Svi imaju nešto i kod svih i nešto fali :) . Odlični su svi nabrojani , jednostavno si na slatkim mukama :)

Podeli ovaj post


Link to post

@Zoran

Ako pitas za ovaj Auris 1.6 sa predjenih 24.500km (!!!) ...

Pa sta da ti kazem?

Po kilometrazi, to je nov automobil!

Oprema je dobra, na slikama deluje odlicno.

E sad, oni sto je "izuzetno dobro", meni uvek izaziva sumnju.

Dakle, izuzetno mala predjena kilometraza je super, ali upravo zbog nje, proveri dobro automobil, da nije imao neku tezu havariju, pa cekao na popravkui da je to razlog smesne kilometraze (zaista je smesna, jer sa 20k jos nije ni razradjen kako treba...)

Ako to nije slucaj, nema razloga da ga ne uzmes, jer za znacajno manje novca ti dobijas fakticki NOV automobil.

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Dodatak na post.

Ako nisi od nasih koji sve donose sa zapada, ovaj automobil ti je sasvim ok.

Ako sa druge strane putujuci u zavicaj "vuces" dosta stvari, mozda ne bi bilo lose da razmislis o istom modelu, samo u karavanskoj varijanti (osim ako nemas neku zescu otbojnost ka takvom tipu karoserije) ;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Хвала на саветима људи! Сузио сам избор, тражим Ауриса, Мазду 3 или евентуално Хонду Сивик. У овом тренутку су ми Авенсис, Акорд или шестица мало ван домашаја а мислим да моје скромне прохтеве задовољавају и три претходно набројана модела из "ЦЕ" сегмента. Свакако је најбоље сести у сваки, провозати га и видети који најбоље лежи и онда одабрати у зависности од општег стања.

 

Овај Аурис ми је запао за око јер се га продаје генерални заступник и сервисер Тојоте, Келер, који ми је у близини па само морам наћи времена да скокнем и видим о чему се ради. Пише да ауто није имао удеса, да поседује сву документацију иако је заиста мало чудно што је тако мало вожен. (25.000 за 4 године) али није једини, нпр.: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=226821545&fuels=PETROL&ambitCountry=DE&isSearchRequest=true&scopeId=C&zipcode=57074&features=CRUISE_CONTROL&features=NONSMOKER_VEHICLE&features=FULL_SERVICE_HISTORY&usageType=PRE_REGISTRATION&zipcodeRadius=200&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&usage=USED&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&maxMileage=60000&minFirstRegistrationDate=2012-01-01&maxFirstRegistrationDate=2013-12-31&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=39&pageNumber=1#

 

Јел зна неко шта тачно значи та ознака "START Edition"? Какав је тај 1.6 мотор, како се показао? Шта мислите о варијанти са аутоматским мењачем?

Podeli ovaj post


Link to post

Zašto se čuditi toliko pređenoj kilometraži. Moj prijatelj ima Golf 6 i pređe godišnje oko 3 000km sa njim. Ide svaki dan vozom na posao, žena ima firmin auto i uvek idu s njim na put jer može sipati gorivo na firmu, a on pali Golfa vikendom kad ide negde sa društvom. Pričao mi je da neka njihova kolegiva ima Audi star 15 god. koji je prešao 40 000. Slična priča njegovoj. Auto se pregleda i gotovo. Ima servisnu knjižicu, barem tamo kilometražu unose na svakom tehničkom i proveri se za par minuta . 1.6 ima moja sestra i oni su zadovoljni. Kupili su nov pre mislim 3 ili 4 godine i samo rade servise i hvale ga. Ja sam ga provozao i po mom ukusu ima snage i više nego dovoljno. Tih auto, jako utegnut i stabilan. Što se tiče automatskog menjača, ne volim ga, ali to je već individualno mišljenje :)

Podeli ovaj post


Link to post

×