Jump to content
uroselika

4age?

Recommended Posts

A da otvoris temu sa nazivom "off" ? Al jbga ako nisi u offu i u toj temi sledi ban :) :) :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hahaha Ne mogu a da ne prokomentarišem. Evo neka uča bude Kristijan a Wewerko starleta :DD

P.S

Ako misliš da treba da se obriše post. Obriši ga. Moramo malo i da se našalimo.

Podeli ovaj post


Link to post

Milose> slozio bi se sa tobom i ja mislim da treba da izbrises sve sto je van teme 4A GE dizni. ,Moje misljenje ;)

Podeli ovaj post


Link to post

MikSa jel to hoces da kazes da je Milos "Veliki Brat" i da nas sve posmatra :P :D. Sala naravnoooo :)

Podeli ovaj post


Link to post

Nešo otvori i prebaci, super ideja mada za to već postoji Chat tema

Podeli ovaj post


Link to post

MikSa jel to hoces da kazes da je Milos "Veliki Brat" i da nas sve posmatra :P :D. Sala naravnoooo :)

Hhahaahh moglo bi se reci :D  odosmo u Off svi ;)

Podeli ovaj post


Link to post

23250-16130  :wub:

 

 

koji je to kataloski/OEM broj dizni sto imas?

Sto se tice ECU ne znam koji je broj nisam nikad gledao...

 

 

Zanimljivo mi sada kada su svi na nogama da pomognu i za ovo...ako pod predpostavkom da su svi isti ECU...ako se stave slicne dizne....sta se dobijja sa slabijom diznom(da li ce kroz nju onda isto ici vise goriva), a ako se stavi veca dizna(da li ce kroz nju ici manje goriva)...ili opet nesto trece....za rad npr od 2000-3000rpm

Podeli ovaj post


Link to post

To i mene interesuje

Podeli ovaj post


Link to post

Posto je tema o 4 A GE motorima da dodam i ja nesto ;)

 

4AGE spec et performance
Bon ça fait quelque temps je fait des recherches sur les 4age en tout genre, j'ai donc décide de partager çà avec vous!

Alors les types de 4AGE(JDM ici)

Ae86(84-85)
Bluetop

- DOHC 16v
- 1587cc
- 9.4@1 compression
- 130hp@6600rpm
- 18mm piston pin
- 40mm crank
- injecteur 182cc
- bougies BCPR5EP11
- TVIS

Ae86-aw11(86-87)
Bluetop

- DOHC 16v
- 1587cc
- 9.4@1 compression
- 130hp@6600rpm
- 18mm piston pin
- 40mm crank
- injecteur 182cc
- bougies BCPR5EP11
- TVIS

25233130006_large.jpg

Ae92(88-89)
Red&black top

- DOHC 16v
- 1587cc
- 9.4@1 compression
- 120hp@6600rpm
- 18mm piston pin
- 42mm crank
- injecteur 182cc
- bougies BCPR5EP11
- TVIS

8342770001_large.jpg

Ae92(90-91)
Redtop

- DOHC 16v
- 1587cc
- 10.3@1 compression
- 140hp@7200rpm
- 20mm piston pin
- 42mm crank
- Block renforcé
- Gicleur huile sous les pistons
- nouveau retour huile de la tête vers la base
- injecteur 235cc
- bougies BKR6EP8
- Non-TVIS

4A-GE_redtop.jpg

Ae101(92-95)
silvertop

- DOHC 20v
- 1587cc
- 10.5@1 compression
- 160hp@7400rpm
- 20mm piston pin
- 42mm crank
- Block renforcé
- Gicleur huile sous les pistons
- injecteur 295cc
- bougies BKR6EP11
- 4 throttle body(MAF)

toyota-4age-silvertop.jpg

Ae111(96-00)
Blacktop

- DOHC 20v
- 1587cc
- 11@1 compression
- 165hp@7800rpm
- 20mm piston pin
- 42mm crank
- Block renforcé
- Gicleur huile sous les pistons
- injecteur 295cc
- bougies BKR6EP11
- 4 throttle body(MAP)
- Flywheel allégée
- Bielles allégées et effilées

4A-GE+Black+Top.jpg

 
post-2218-0-64712800-1452966521.jpgpost-2218-0-94603700-1452966526.jpgpost-2218-0-46562200-1452966555.jpgpost-2218-0-96929700-1452966559.jpg
 
 

Podeli ovaj post


Link to post

Zanimljivo mi sada kada su svi na nogama da pomognu i za ovo...ako pod predpostavkom da su svi isti ECU...ako se stave slicne dizne....sta se dobijja sa slabijom diznom(da li ce kroz nju onda isto ici vise goriva), a ako se stavi veca dizna(da li ce kroz nju ici manje goriva)...ili opet nesto trece....za rad npr od 2000-3000rpm

 

Razlika je da li je AFM ili MAP...

AFM prema podacima sa lambda sonde kontrolise kolicinu goriva koju ubrizgava.

MAP na osnovu atmosferskog pritiska kontrolise ubrizgavanje goriva.

Totalno dva odvojena sistema, dva odvojena ECU.

 

Kod mene na megasquirtu unosim kubukazu motora, broj cilindara i velicinu dizne i onda na osnovu forume se proracunava vreme za koje ce se dizna otvoriti i ubrizgati gorivo u motor.

Koliko goriva i u kom trenutku ce ubrizgati zavisi od dosta faktora. Sto se tice megasquirta i EFI sistema vise mozete procitati na linku http://www.megamanual.com/v22manual/mfuel.htm

 

Sto se tice stock ECU-a koje imamo mi u kolima, vrlo je moguce da ce veca dizna da naliva gorivo i da ce smesa biti bogatija nego sto je to potrebno.

Podeli ovaj post


Link to post

Wewerko> ja uopste nemam Lamba sondu,i evo vec tri godine auto funkcionise izvanredno i nikakav problem nemam,pali i na plin i benzin normalno,lepo poteze,trosi normalno jednom recju se neoseti nedostatak Lamba sonde.... ;)  :D

Podeli ovaj post


Link to post

To zavisi od eproma kompa.

Lancer - i sa 1.5motorima sa pocetka 90-tih su imali problem sa losim O2 (lambda) senzorima, a kada crkne potrosnja po gradu je isla preko 12-13l :D

Velauto naplacivao sonde po 200-250DM , moglo im se...

Podeli ovaj post


Link to post

MikŠa to ti misliš da nema problema, uporedi rad tvog motora i Wewerkovog ili Liftmanovog na parkingu sledeći skup

Podeli ovaj post


Link to post

Mikša, jedino kad je bila na autu pa da nije radila(u kvaru), pa si je skinuo i sad auto radi kao i pre. :);) 

Podeli ovaj post


Link to post

Miksa, izgleda da je problem sto i ne znas kako auto treba da radi i ide kad ima sondu. ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

4AGE sa MAP senzorom nema O2 sondu... nije potrebna jer atmosferski pritisak regulise smesu.
4AGE AFM ima O2 sondu jer preko nje se regulise smesa...

Podeli ovaj post


Link to post

A MikSa ima map ili afm?


za nas sa lošijim mestima

Podeli ovaj post


Link to post

MAP

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mislim mora da ima razlike izmedju MAP senzora koji je isao na AE 86 i ovog, ipak je red top novija generacija motora ( poboljsana verzija 4age )

Zasto bi se vracali na staro ako je AFM bio da kazem bolje resenje u odnosu na MAP, ne verujem da su se vratili na MAP bez neke inovacije?

Podeli ovaj post


Link to post

Ajd moje laicko zakljucivanje sto se tice dizni i kolicine goriva, vucem neku paralelu sa novijim dizelima, pa izvucite nesto. Mislim da to sve zavisi od ecu-a, nije to karburator pa da ga on fiksno podesava. A mozda je i takav ecu (tj eprom sto kaze Laki) da ne moze sam da menja podesavanja tj da se prilagodjava. Mada ako to ne moze onda bolje i da ga nema :)

Maf i map daju kolicinu i pritisak vazduha na usisu, lambda (o2) daje podatke o smesi, jos je bitan za ovu diskusiju i senzor pritiska goriva. Na osnovu pritiska goriva, velicine dizne i trajanja otvorene dizne komp odredjuje kolicinu ubrizganog goriva.

Lambda sondom proverava da li je ta smesa ok (da li su prljave dizne (manje goriva) ili potrosene dizne (vise goriva) ili iz nekog razloga ne stize dovoljno vazduha (ventili), lose svecice itd).

 

Sto se tice pitanja da li velicina dizni utice na nesto zavisi samo od toga kako je programiran eprom. Vrlo lako moze da se desi te vece dizne shvati kao obicne potrosene i samo smanji vreme otvorene dizne. Znaci nema povecanja snage. Tu postoji granica, a to je brzina delovanja elektro otvaraca na dizni tj ne moze beskonacno da smanji vreme otvorene dizne.

Ako se stavi manja dizna on moze da je shvati kao zaprljanu i poveca vreme otvorene dizne. Samo sto to vreme ne moze da se povecava drasticno jer dolazi do problema u radu motora. Tako da ce snaga ostati ista ili manja, jer se dizne za benzince prave da rade na 90% i nema puno mesta za peglanje, vec ce samo da smanji snagu.

@miksa iz opisanog mozes da zakljucus zasto tebi radi auto bez lambde, tj odredjuje odnos iz kolicine vazduha preko map ili maf i pritiska goriva. Msm da mozes jos i map/maf da raskacis i opet ce da radi jer tad komp uzme neku default vrednost i radi. Ali kapiras i sam da to nije dobro, jer ako dodje do problema sa duznama komp nece imati na osnovu cega da napravi korekcije i doci ce do ostecenja motora.

Podeli ovaj post


Link to post

@Nenad nije bas tako, tehnologija tada nije bila toliko napredna. 84-92 godine do kada su se pravile ove generacije 4AGE motora nisu toliko znali o svemu tome, takvo je moje misljenje...
 
Znam po hondi, Mare koga skoro svi poznajete je mapirao svoju hondu i ostavio je bez i jedne sonde... naravno ima map senzor i na osnovu vrednosti sa senzora i broja obrtaja ubrizgava gorivo. Skinuo je sondu kako ne bi korigovala mapu koju je napravio...

E sad kako su tih godina radili mape ne znam niti hocu da ulazim u tu pricu ali svaki motor ima razlicitu volumetrijsku efikasnost.
 
Generalno mislim da su tih godina ECU bili glupi i znali su samo koliko i za koje vreme da ubrizgaju gorivo... verovatno se velicina dizne odredjivala na osnovu modela ECU... lupam mozda je tako mozda i nije...
 

Msm da mozes jos i map/maf da raskacis i opet ce da radi jer tad komp uzme neku default vrednost i radi. Ali kapiras i sam da to nije dobro, jer ako dodje do problema sa duznama komp nece imati na osnovu cega da napravi korekcije i doci ce do ostecenja motora.

Cim raskacis MAP/MAF auto ce se ugasiti... nece imati informaciju o pritisku/vazduhu dizne i auto ce da se ugasi... Motor je safe za voznju sve dok je odnos vazduha i goriva 14.7 na benzinu ili 15.7 na LPG... to se moze izmeriti pomocu wideband sonde, kontrolera i cukice koju dobijes u paketu.
 
Kod Megasquirta je ovako...
ms2.jpg ms1.jpg
 
? Global fuel constant. Use the ReqFuel calculator. (Technically related to a pulsewidth at 100%VE)
First, fill in all settings below and then click the [Required Fuel] button.

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je Wewerko kod mene je MAP i kao sto rekoh radi savrseno i pri potezanju i pri radu u mestu,msm nema varijacija u obrtajima. Kada sam bio u Japan shopu pitao sam kako to da mi auto radi bez Lamba sonde,nisu mi dali nikakav adekvatan odgovor na moje pitanje <_< 

E sad moja predhodna Honda Civic 1.5 je takodje sljakala bez lamba sonde i nikakav problem nisam imao a isto je isla Benzin\ Gas :)  Jbg nece me te lamba sonde. :(

 

 

MikŠa to ti misliš da nema problema, uporedi rad tvog motora i Wewerkovog ili Liftmanovog na parkingu sledeći skup

Milose> odlicna ideja, bas na sledecem skupu cemo uporediti rad motora,mada njihovi motori su sad novi a moj je zgazio 350000+km pa neznam koliko ce to biti merodavno :D

 

 

Mikša, jedino kad je bila na autu pa da nije radila(u kvaru), pa si je skinuo i sad auto radi kao i pre. :);)

Matori> nisam je ja skidao vec nije ni bila kad sam auto kupio pre 3 godine,cak sam pitao Sebu i Wewerka gde im stoji Lamba sonda posto su je oni imali a ja ne,medjutim kod mene je nije bilo niti ima neki kabal ili neko mesto gde bi se mogla ugraditi. jednostavno je nema nigde, Verovatno fabricki u  kombinaciji sa MAP \om i ne  ide lamba sonda.


Miksa, izgleda da je problem sto i ne znas kako auto treba da radi i ide kad ima sondu. ;-)

Nzn sta bi ti rekao drug, :huh:  jedino da busim auspuh i naknadno da stavim LS  pa da vidim kako bi to sljakalo :D

Podeli ovaj post


Link to post

@wewerica moze biti da nisu bili toliko razvijeni, ali ipak ovo sto sam naveo je osnovno. Na novijim kolima ulazi totalno ludilo informacija u ecu, npr koje podesavanje je okrenuto za temperaturu kabine :)

Ali recimo na rav4 kad skinem kabal sa maf senzora moze da se upali, nisam probao da vozim. Ali focus tdci moze komotno da se vozi bez maf-a

Moze li nekako da se sazna koji ecu (kataloski broj) je isao sa kojim diznama? Ili jos bitnije, koje dizne su isle sa kojom snagom motora. Jer ipak za razliku u snazi je najbitnije ovo sto si stavio za volumetrijsku efikasnost, tj moze ecu da podesava sta god i dizne da budu ogromne, a da se nista ne dobije jer jednostavno nema dovoljno vazduha. Tj bregaste, ventili, neki bolji usis ili nadpunjenje.

Podeli ovaj post


Link to post

Sa otkačenim Protokomerom E123 ide do 3 ili 3.500 obrtaja

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×