Jump to content
zdravko1466713664

Auris: prednosti i mane???

Recommended Posts

NA zalost verovatno si u pravu za to da se sve cesce ljusti na svim vozilima. Mada prijatelj ima Hyundai, presao je 45000 za prvu godinu i volan je kao nov. Videc emo sta se desava kada napuni 3-4 godine.

 

 

Inace u Toyoti su mi priznali reklamaciju i porucili nov volan. Tako da cekam da stigne :D

 

 

Presvlacenje jeste jedno od resenja ali za farbanje ne znam kako bi to izveo na ovakvom volanu

http://screencast.com/t/xE4ov2cIdbFH

Podeli ovaj post


Link to post

Нисам још "наватао" лика који то ради у београду да се распитам мало, али сам видео офарбан волан на Ленд Крузеру који је хабан 300,000 км и изгледа као нов...

Podeli ovaj post


Link to post

pozdrav svima ,

 

Razmišljam da uzmem 1.6 valvematic u Style opremi ... jakko sam blizu finalne odluke .

 

Već sam provozao demo auto u NS-u (istina Corolu ) i sve mi je to OK , mada se ipak malo drugačije sedi nego baš u Aurisu ... posle sam imao priliku da provozam baš Aurisa sa 1.6 motorom u Luna opremi koji je već prešao oko 30.000 Km

 

Sve mi se sviða od sedenja , sedišta koaj su malo bolja kod Style opreme, osećaja na upravljaču (korektno) , kočenja (osećaj za doziranje !) , buke na većim brzinama , stabilnosti u krivinama itd ... čak i lepo vuče za atmo benzinca a kad se zaleti ide iznenaðujuće lako .

 

Šta mi se ne sviða ....kontrast na multimedijanom ureðaju kao prvo ....jel se tu može podesiti kontrast jer čim ima malo više sunca skoro pa da se ništa ne vidi ....

 

Druga stvar su povremeni cvrčci iz instrument table ...moram da naglasim da je auto koji sam vozio prešao barem 80% svoje kilometraže na starom putu BG - NS koji je u čajnom stanju pa je to možda problem ....dali su cvrčci uobičajeni ili su ovde "opravdani" zbog eksploatacije u otežanim uslovima ?

 

Iskreno , auto mi se sviða i taman se uklapa u moje finansijske okvire ali me ove dve sitnice brinu ...

 

Pozzzz

Podeli ovaj post


Link to post

Vozim stari auris...nema nikakvih cvrcanja plastike za vreme voznje osim u slucaju kada rukom pritisnem centralni segment (deo kod menjaca i rucne kocnice)...u sustini zanemarljivo.

Kontrast i slaba dnevna vidljivost multimedije bi mi smetala...verujem da postoji opcija podesavanje "uocljivosti".

Podeli ovaj post


Link to post
Vozim stari auris...nema nikakvih cvrcanja plastike za vreme voznje osim u slucaju kada rukom pritisnem centralni segment (deo kod menjaca i rucne kocnice)...u sustini zanemarljivo.

Kontrast i slaba dnevna vidljivost multimedije bi mi smetala...verujem da postoji opcija podesavanje "uocljivosti".

 

realno "cvrčci" jesu u kategoriji zanemarljivih nedostataka i ima ih i kod daleko izvikanijih brendova ali meni su dosta visoko na listi prioriteta ... do sada sam vozio Mazdu 6 model 2011 i ne mogu da kažem da je bešumna ali nije bilo iritirajućih manifestacija ... tu i tamo pri nekoj kaldrmisanoj ulici ako se pretera sa brzinom se ponešto čulo .

 

voleo bih da me auris poštedi toga jer mi se na prvi , drugi i treći pogled svideo i počeo da mi polako ulazi pod kožu ...svi pričaju da je toyota dosadna ali ja nemam predhodnih iskustava i ovaj model mi deluje sasvim živahno i zabavno a bogami i lepo .

Podeli ovaj post


Link to post

I da se pojave cvrci, nerviras se godinu dana max pa ti posle svejedno :)

 

Ja recimo imam dosta penjanja na trotoar, pa kada se auto konstantno izvija, nemoguce je da se nista ne javi.

 

I Auris, i Ceed i Punto koje sam posedovao, kod svih je bilo kojekakvih cvrckova nakon odredjenog vremena. Za stari auris, Toyota forum UK je pun primera cvrckova kod vozaca.

 

VW/Audi je poznat po utegnutosti, ako hoces da budes mirniji :-)

 

Inace Auris, i stari i novi je odlican auto sa 1.6 benzincem. Meni je moj 1.6 trosio 8-9.5 l /100 km po gradu, a oko 6.5 magistralom.

Podeli ovaj post


Link to post
I da se pojave cvrci, nerviras se godinu dana max pa ti posle svejedno :)

 

Ja recimo imam dosta penjanja na trotoar, pa kada se auto konstantno izvija, nemoguce je da se nista ne javi.

 

I Auris, i Ceed i Punto koje sam posedovao, kod svih je bilo kojekakvih cvrckova nakon odredjenog vremena. Za stari auris, Toyota forum UK je pun primera cvrckova kod vozaca.

 

VW/Audi je poznat po utegnutosti, ako hoces da budes mirniji :-)

 

 

VW procvrči brzo , a Audi dosta dugo izdrži ...probao sam par modela ,službenih pa imam iskustva

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nisam nikad imao cvrcke ni u polovnim Corsama ni u Meganu od 13 god. pa tako ni sad u Aurisu. A brat je u i30 imao cvrcke od prvog dana i sad su jos izrazeniji posle 5 godina voznje. Isao sam na more Aurisom i zadovoljan sam u potpunosti. Bez umora sam otisao. Inace, toliko je tih, da ljudi ne cuju kad setaju ulicom, dok im ne svirnem. Sa predjenih 5000 je sve i dalje utegnuto (to je i za ocekivati na toliku kilometrazu), tako da uzivanje i dalje traje.

Na ekranu moze da se podesi kontrast i osvetljenje. Inace, ja kad sam izvezao auto iz salona, video sam nekako displej, medjutim kad sam izasao na sunce, nije se videlo nista, a onda sam video da je fora u modu dan-noc, tj. moze da se podesi da sa LED svetlima radi dnevni-svetliji mod, a sa pozicijom, kratkim i dugim da radi nocni, tamniji mod. I oba moda mogu posebno da se podese, pa sam ja dnevni malo posvetleo, a nocni malo zatamneo.

Podeli ovaj post


Link to post
Ja nisam nikad imao cvrcke ni u polovnim Corsama ni u Meganu od 13 god. pa tako ni sad u Aurisu. A brat je u i30 imao cvrcke od prvog dana i sad su jos izrazeniji posle 5 godina voznje. Isao sam na more Aurisom i zadovoljan sam u potpunosti. Bez umora sam otisao. Inace, toliko je tih, da ljudi ne cuju kad setaju ulicom, dok im ne svirnem. Sa predjenih 5000 je sve i dalje utegnuto (to je i za ocekivati na toliku kilometrazu), tako da uzivanje i dalje traje.

Na ekranu moze da se podesi kontrast i osvetljenje. Inace, ja kad sam izvezao auto iz salona, video sam nekako displej, medjutim kad sam izasao na sunce, nije se videlo nista, a onda sam video da je fora u modu dan-noc, tj. moze da se podesi da sa LED svetlima radi dnevni-svetliji mod, a sa pozicijom, kratkim i dugim da radi nocni, tamniji mod. I oba moda mogu posebno da se podese, pa sam ja dnevni malo posvetleo, a nocni malo zatamneo.

 

Hvala na odgovoru ....Koliko je trošila na putu za more ?

Podeli ovaj post


Link to post
Vozim stari auris...nema nikakvih cvrcanja plastike za vreme voznje osim u slucaju kada rukom pritisnem centralni segment (deo kod menjaca i rucne kocnice)...u sustini zanemarljivo.

Kontrast i slaba dnevna vidljivost multimedije bi mi smetala...verujem da postoji opcija podesavanje "uocljivosti".

 

realno "cvrčci" jesu u kategoriji zanemarljivih nedostataka i ima ih i kod daleko izvikanijih brendova ali meni su dosta visoko na listi prioriteta ... do sada sam vozio Mazdu 6 model 2011 i ne mogu da kažem da je bešumna ali nije bilo iritirajućih manifestacija ... tu i tamo pri nekoj kaldrmisanoj ulici ako se pretera sa brzinom se ponešto čulo .

 

voleo bih da me auris poštedi toga jer mi se na prvi , drugi i treći pogled svideo i počeo da mi polako ulazi pod kožu ...svi pričaju da je toyota dosadna ali ja nemam predhodnih iskustava i ovaj model mi deluje sasvim živahno i zabavno a bogami i lepo .

 

Novi Auris sve jeste, samo ne dosadan, to odgovorno tvrdim. Sadašnji predsednik i CEO kompanije Toyota, Akio Toyoda, obožava trke i jedan je od ljudi koji je razvijao model Toyota GT 86 ( http://newshopper.sulekha.com/akio-toyoda_photo_2070144.htm ) . Za vreme njegovog voðstva, u Toyotu se vraćaju emocije, koje su pomalo smirene posle modela Celica. Dolaskom modela GT86, emocije se vraćaju u sve Toyota modele. Kao što ste primetili, pozicija sedenja u novom Aurisu je niska, a "ležanje" na putu fantastično.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima!

Novi sam clan na ovom forumu, a imam i razlog. Kupio sa Toyotu Auris Touring Sport u

Style paketu 1.6 valwematic benzinski motor. Doduse narucena je i iz Britanije stize krajem

Oktobra. Nadam se da sam napravio dobar izbor jer sam je video samo preko slika na internetu i neki video na you tubu. Javicu vam utiske kada je budem preuzeo, a stavicu i neku sliku. Da napomenem do sada sam vozio golfa 3 karavan isto benzinski motor.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao! Cestitam na kupovini najlepseg karavana na svetu (bar prema mom misljenju). Auto ima prakticnost karavana i izgled kupea. Super. Ocekujemo vase utiske i fotografije.

Podeli ovaj post


Link to post

Odlican izbor.

 

Obavezno dokupi

 

1. Rezervni tocak i alat za isti. Kit nije upotrebljiv za vece rupe i bocna ostecenja.

 

2. Gumenu kadicu za gepek - najkorisnija stvar u autu

Podeli ovaj post


Link to post
Pozdrav svima!

Novi sam clan na ovom forumu, a imam i razlog. Kupio sa Toyotu Auris Touring Sport u

Style paketu 1.6 valwematic benzinski motor. Doduse narucena je i iz Britanije stize krajem

Oktobra. Nadam se da sam napravio dobar izbor jer sam je video samo preko slika na internetu i neki video na you tubu. Javicu vam utiske kada je budem preuzeo, a stavicu i neku sliku. Da napomenem do sada sam vozio golfa 3 karavan isto benzinski motor.

 

još ako je svetlo plava metalik , onda joj stvarno nema ravne !

 

nek je sa srećom !

Podeli ovaj post


Link to post

@ikac2000, kakvog je kvaliteta tvoja patosnica za gepek? Moja je, cini mi se, loseg kvaliteta. Sta god da spustim, ostaju tragovi. Noktom moze da se izgrebe i deluje da nema puno gume u materijalu. Po kvalitetu je daleko od gumenih patosnica, koje su stvarno od gume, mekane su i prilagodljive. Kupio sam je u ovlascenom servisu za 5300 din.

Podeli ovaj post


Link to post

Vozim novog Ceed-a karavana, Auris je moj bivsi auto :-)

 

Ja sam za Ceed-a kupio u ovlascenom, i meni se ponekad cini da ostaju oziljci, ali uostalom ona zato i sluzi, ne stedim je uopste. Mokro, hladno, blatnjavo, prljavo...samo bacam u gepek.

 

Nakon godinu ipo dana, kada sklonim gumenu kadicu, pod je kao iz salona :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na odgovoru ....Koliko je trošila na putu za more ?

Putovanje na more u CG, penjanje po Durmitoru, more u Hrvatskoj, Alpi u Sloveniji, Filah i Klagenfurt u Austriji i primorje u Italiji, predjenih 4000km za 3 nedelje, magistrala, lokalni putevi, grad, autoput, znaci sve kuda moze da se vozi, potrosnja je bila 5,8.

Podeli ovaj post


Link to post

Potrosnja je odlicna. Od poslednjeg sipanja u Sloveniji isli smo magistralom i do Srbije je trosilo 4,5 i prema bordu i prema sipanju. Da, kontrast displeja kad se podesi, nema problema.

Podeli ovaj post


Link to post

Cao svima,

 

da li neko moze da mi kaze vise o novom Aurisu sa 2.0 D4D motorom?

 

Konkretno interesuje me potrosnja, cena servisa i generalno ako je bilo problema sa tim motorom.

 

Takodje, na Aurisu 2013 1.6 benzincu potrosnja po gradu se vrti oko 8.6l/100 km a autoput sa voznjom do 120 km/h 6.2 dok preko toga zna da skoci znacajno.

 

Da li neko ima slicna iskustva da podeli?

 

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Ako bi admin hteo da pomogne ili ko ima iskustva, hteo bih da promenim fabrički ugraðenu sirenu. Postoji li takva opcija i na šta obratiti pažnju?

 

Radi se o Aurisu 1.6, 2013. godište.

Podeli ovaj post


Link to post

×