Jump to content
zdravko1466713664

Auris: prednosti i mane???

Recommended Posts

Mislim da je Auris 1.6 optimalan izbor,jer 1.4 je pomalo trom i lenj.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam presao sa njim oko 6000 km i za sada mi je jedina zamerka motor od 1.4,ali sam sam kriv sto nisam uzeo 1.6.Drzanje na putu mu je zaista kao na sinama,jako je komforan i odlicno podnosi nase ,,sjajne'' puteve.Iako sam visok skoro dva metra osecaj prostranosti ali i neke ususkanosti za pozicijom upravljaca je odlican.Preglednost mu nije sjajna ali nije ni losa,kako napred tako i pozadi.

Podeli ovaj post


Link to post

jooj...ja planiram da kupim auto za mesec dana...jako mi se svidja toyota auris..ali isto tako peugeot 308...pitam za misljenje... :idea: :idea:

Podeli ovaj post


Link to post
toyota auris 2.0 D-4dD 124KS ili peugeot 308 od 2.0 hdi 110 KS????

 

I ako ću da ispadnem previše subjektivan, definitivno mislim da je Auris mnogo bolji izbor: duža garancija, Eurocare tokom garancije, jeftinije održavanje, 2.0 D4D je ubedljivo najbolji izbor za Aurisa...

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da je to više objektivno nego subjektivno.

Kada se sve stavi na "vagu",presaberu svi argumenti Auris je definitivno pametniji izbor.

Podeli ovaj post


Link to post
Koliki je klirens kod Aurisa?

 

Nisam uspeo da nadjem tacnu cifru ali je sasvim ok za ove nove automobile. Ocu reci definitivno nije kao kod keca ali je ipak pristojan. Jedini problem je sto njuska malo vise strci u odnosu na prednje tockove pa treba biti obazriv sa silazenjem ili penjanjem na visoke ivicnjake koji imaju strmu kosinu.

Podeli ovaj post


Link to post

Prijatelju posto sam imao aurisa 1.6 luna mogu da ti kazem par stvari.Neresiv problem sa skripanjem kocnica,u roku od 17 meseci zamenili su mi 2 puta zadnja kociona klesta,zadnje diskove i zadnje plocice neke osigurace ,mazali nekim mastima,Jednom prednje plocice,bio sam jedno desetak puta u servisima Mag,Mijaljevic iCentar.Svaki put su me svi oni uveravali da je to samo audio dozivljaj ali funkcionalnost nije u pitanju.I tako ja se vracam sa mora i ta skripa se uvecava i opet odem kod ovaj put u Mag kad oni kazu opet da menjamo sve zato sto moze da blokira zadnji tocak i postoji sansa da se isprevrcem.Ja sve to vreme pre toga vozio dete i zenu.Oni kazu ****(auto recenzija)ga sad nemamo delove ne preporucujemo voznju jer je nebezbedan.Tako posle deset dana oni to zavrse i ja ga ubrzo posle toga prodam jer nemam vremena za zajebanciju takve vrste.Inace sve osim toga je bilo ok,ali pitanje da li je to dovoljno za mene od novog auta vise nego nedovoljno.

 

pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Aco, potpuno te razumem, znam jednog korisnika koji na Corolli ima isti problem ali sa prednjim kocnicama. Doduse i kod mene na Rav-u poneka zacvile same od sebe i ne samo kad je mokro (sto tvrde u servisu) ali na kocenje, upravljanje i stabilnost nemam primedbe.

 

Sve u svemu nije Toyota sto je nekad bila, ali moram priznati da ni drugi nisu mnogo bolji/losiji.

 

Inace kurioziteta radi, sa kojim kolima menjas Aurisa?

 

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam vlasnik Aurisa 2.0 D4-D SOL, nemam primedbi na automobil...ali sam i ja menjao cak dva puta kociona klesta napred i nazad kod Mijaljevica.

Mislim da bi neko od zvanicnika iz Toyote trebao da da neku informaciju u vezi ovoga jer

nas ima dosta sa ovim problemom.

Napominjem da sam ovaj automobil platio 23.500 eura, pa mislim da za taj novac ne zelim da

slusam nikavo skripanje i cvilenje.

U ocekivanju da mi neko RESI ovaj problem..

 

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Osim ako nisi strasno uporan i ako imas neverovatno puno slobodnog vremena niko od ovih servisera ti nece pomoci.To je moje iskustvo.Drugo ne znam da li znas ali u beogradu nisu resili jos nijedan problem sa skripanjem kocnica eto toliko.

Podeli ovaj post


Link to post

hvala aco na obavestenju

mogu samo da kazem: sram vas bilo, predstavnici toyote u srbiji

tako banalnu stvar ne mozete da resite

Podeli ovaj post


Link to post

Kočnice škripe - dobio odgovor da kočim po auto-putu što više, proći će samo od sebe ...kad-tad

 

Miris sumpora u kabini, pretpostavljam vezano za ventilaciju ...

 

generalno, odličan gradski auto, ali ovakvi problemi idu previše na nerve

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda u GB, ali izgleda da do nas jos nije stiglo - pre par nedelja zamenjene plocice, sada skripi, cini mi se, jos vise

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko ste kilometara presli da jos uvek skripe? Ja sam racunao da je to malo u pocetku...aii po vasim komentarima mi ne izgleda tako :-/

Ja sam tek na 300km, i cini mi se da dosta manje skripe nego u pocetku...

Podeli ovaj post


Link to post

Meni su malo skripale, ali tek neprimetno negde oko 500 km i skripale su mozda 50-tak km. Za sada sam na 2000 km i nista ne skripi, kocio ja jako ili slabo.

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene su pocele da skripe negdje oko 300km, i nisu prestajale. Cinilo mi se da su zadnje, medjutim ispostavilo se da su prednje i na oko 1500km su zamijenjene. U servisu mi je receno da su dobili obavjestenje da je dostupan novi tip plocica, kod kojeg je rijesen problem skripanja koristenjem materijala drugacijeg sastava i da sacekam par dana da naruce novi tip plocica, koji se vodi pod novim kataloskim brojem. Tako sam i ucinio, i za sada nema problema, ali jos nisam presao dovoljno da tvrdim da je problem rijesen na duze staze.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja vozim Aurisa vec 2.5 godine, presao sam 36000 km i još uvek imam problem sa kocnicama. Par puta sam dobijao u servisu odgovor da će vremenom sve biti ok, ali sada se dešava da pri sporoj vožnji u rikverc (parkiranje) se čuje veoma čudno škripanje. Šaljem ga na servis i ne preuzimam dok ne reše ovo, makar promenili ceo kočioni sistem.

Podeli ovaj post


Link to post

Servisirane plocice u maticnom servisu, skripanje se nastavilo, auto odvezen u Toyota Centar gde su mogli samo da ociste i nasteluju kocnice jer se nalaog za jedan posao koji se obavlja u garantnom roku zatvara posle nekoliko meseci, sto znaci da se isti posao moze obaviti samo kada je prethodni nalog zatvoren (navodno, proceduru kontrolise centrala u Evropi). Bilo kako bilo, posle 'ciscenja' kocnice vise ne skripe, ili je mozda ostalo 10% skripanja u vrlo specificnim situacijama, sto nije neki problem.

 

S druge strane, posle 6 meseci voznje, Auris se pokazao kao odlican automobil i za grad i za voznje na duze staze, sto bitno povecava osecaj zadovoljstva.

Podeli ovaj post


Link to post
Servisirane plocice u maticnom servisu, skripanje se nastavilo, auto odvezen u Toyota Centar gde su mogli samo da ociste i nasteluju kocnice jer se nalaog za jedan posao koji se obavlja u garantnom roku zatvara posle nekoliko meseci, sto znaci da se isti posao moze obaviti samo kada je prethodni nalog zatvoren (navodno, proceduru kontrolise centrala u Evropi). Bilo kako bilo, posle 'ciscenja' kocnice vise ne skripe, ili je mozda ostalo 10% skripanja u vrlo specificnim situacijama, sto nije neki problem.

 

S druge strane, posle 6 meseci voznje, Auris se pokazao kao odlican automobil i za grad i za voznje na duze staze, sto bitno povecava osecaj zadovoljstva.

 

Koji motor imate? Koliko je prosecna potrosnja?

Podeli ovaj post


Link to post

×