Jump to content
zdravko1466713664

Auris: prednosti i mane???

Recommended Posts

Moj je Auris kupljen u julu 2011, i ja npr. nisam imao ovih problema sa kočnicama (ono na snimku je strašno za nov auto). Takoðe iskustvo sa servisom mi je odlično, zakažu, doðeš na vreme, dobiješ predračun troškova, u minut tačno uzimaju auto, sediš i gledaš kroz veliko staklo kao u izlogu direktno auto na dizalici i ko radi i šta radi, a kad završe dobiješ delove koji su zamenjeni spakovane kao dokaz, i uvek nakon nekoliko dana zove neko iz Toyote da pita šta je uraðeno, koliko su naplatili, da li sam zadovoljan uslugom i da li imam neke primedbe. Sviða mi se što izuzetno poštuju moje vreme i što nema čekanja, ako kažu u 10h, tačno u 10h počinje da se radi na autu. Skupi jesu, ali sve u svemu ja sam i Aurisom i servisom za sada više nego zadovoljan. Inače za njega i pored svih ovih mana i propusta sam se odlučio zbog corolle koja i posle 22 godine je auto za respekt bez ijednog kvara, i nismo hteli da je prodamo (motor joj je tiši nego na Aurisu i ako ima toliko godina i preko 200.000km).

Podeli ovaj post


Link to post

Motor je 1.6 i odličan je, čak sam i potrošnjom prezadovoljan (naravno kad se vozi onako kako treba, jer ipak je atmosferski benzinac).

Podeli ovaj post


Link to post

Pitali ste o čemu se tamo radi.

 

Ja o ovom slučaju znam samo ono što sam, kao i svi, mogao da vidim u TV emisiji. O detaljima zaista nisam upoznat. Ako saznam više detalja, sigurno ću podeliti sa vama.

Podeli ovaj post


Link to post

Ima li vlasnika novog Aurisa 1.33? Kakva su iskustva? Potrosnja. Da li je trom zbog motora?

Ima li kvarova u garanciji itd.

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo u ovoj temu smo pisali o Aurisu sa 1.6 i 1.33 motorom. Nekome je 1.33 trom, ali nekom ne. Sve zavisi od stila vožnje. Ono u šta sam je siguran, jeste to, da Toyota sigurno ne bi ni ugraðivala ovaj motor, kada bi on bio nedovoljan za ovu karoseriju.

Podeli ovaj post


Link to post

Na primer meni :wink:

 

Ja sam ga vozio od Beograda do Zlatibora i nazad i mogu vam reći da sam sasvim zadovoljan, najpre sa potrošnjom, a i sa snagom. U preticanju u visoke obrtaje i to je to.

 

Takav je slučaj sa svim atmosferskim motorima zapremine 1.4 ili 1.6 litara, posebno ako je je u pitanju 16V motor. Svaki motor sa 16V zahteva visoke obrtaje u preticanju.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na odgovorima! Ne sumnjam da je trom. Ne kazem da su ljudi neiskreni, vec dozivljavaju auto na razlicit nacin. Za mene je to kutija za prevoz od koje trazim da bude bezdedna, normalne udobnosti i to je sve. Pouzdanost mi je bitna sa neke druge tacke gledista (ne volim majstore). E sad da li ce da pretekne sa manje ili vise obrtaja nije mi bitno, ako moze da pretekne. Ne preticem cesto u tesnim situacijama. i naravno, bolje je kad auto ima snage. Mnogima to nije dovoljno i voleli bi da preteknu u delicu sekunde. Onima za koje je auto statusni simbol, nije dovoljno ni 2.0. Sta sam sve do sad vozio, trebalo bi da bude dovoljno. A vozio sam tzv. Peglicu, pa Corsu 1.4, pa Corsu 1.2 i bile su mi dovoljne, ili nisam znao za bolje. Sad vozim Megane 1.6 16V i sumnjam da je imalo bolji, brzi, agilniji od tog Aurisa. Koliko vidim, vecina brendova ima isti segment sa 1.4, pa cak i 1.2 motorima oko 100ks i manje.

Admine, kakav je sto se tice potrosnje, posto sam i za nju cuo da je velika, jer nema snage, pa se stiska gas i izadje na mnogo?

Podeli ovaj post


Link to post

sad vozim aurisa 1.4 apre toga sam vozio megana 1.6.Auris je u svemu bolji osim sto je dosta tromiji, videces kad ga budes vozio. Npr, nemoj ni da pomisljas da pretices na uzbrdici, jer je to nemoguce ...

Podeli ovaj post


Link to post
Hvala na odgovorima! Ne sumnjam da je trom. Ne kazem da su ljudi neiskreni, vec dozivljavaju auto na razlicit nacin. Za mene je to kutija za prevoz od koje trazim da bude bezdedna, normalne udobnosti i to je sve. Pouzdanost mi je bitna sa neke druge tacke gledista (ne volim majstore). E sad da li ce da pretekne sa manje ili vise obrtaja nije mi bitno, ako moze da pretekne. Ne preticem cesto u tesnim situacijama. i naravno, bolje je kad auto ima snage. Mnogima to nije dovoljno i voleli bi da preteknu u delicu sekunde. Onima za koje je auto statusni simbol, nije dovoljno ni 2.0. Sta sam sve do sad vozio, trebalo bi da bude dovoljno. A vozio sam tzv. Peglicu, pa Corsu 1.4, pa Corsu 1.2 i bile su mi dovoljne, ili nisam znao za bolje. Sad vozim Megane 1.6 16V i sumnjam da je imalo bolji, brzi, agilniji od tog Aurisa. Koliko vidim, vecina brendova ima isti segment sa 1.4, pa cak i 1.2 motorima oko 100ks i manje.

Admine, kakav je sto se tice potrosnje, posto sam i za nju cuo da je velika, jer nema snage, pa se stiska gas i izadje na mnogo?

 

To je motor koji ima veoma visok stepen kompresije (11,5:1), koji je možda i najviši u ovoj klasi. Moguće je kretati se brzinom od 130 km/h, pri samo 3 200 o/min, uz potrošnju od konstantnih 7,4 L/100 km. Kada brzinu smanjimo na 110 km/h, potrošnja pada na 5.5 L/100 km, pri 2800 o/min.

 

Po mojim ličnim kriterijumima, to je u redu.

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam posetio salon i sedeo sam u Yarisu i Aurisu. Pocelo je dvoumljenje. Motor isti, 1.33, tezina 110kg vise kod Aurisa. Spolja Auris veci i samim tim deluje sposobniji, ali sedenje za volanom je komforno i u Yarisu. U njemu ja sa 196cm i 120kg sedim lepo i mogu da se priblizim volanu, bez smetnji. Pri tom pozadi ima za nijansu vise mesta za noge u Yarisu, ali manje visine. Sedista su sira u Aurisu i po tome deluje komfornije. Gepek je veci u Aurisu, ali ne deluje toliko, i imam utisak da je Yaris dosta prisao C segmentu.

Logicno, velike razlike u startnosti ne moze biti na tih 110kg, jer to je tezina suvozaca. Potrosnja ne verujem da se razlikuje za vise od 0,4-0,5 litra. Servisi su iste cene.

Razlika u ceni je 1000 eur, ako se uzme u razmatranje Auris sa najnizim paketom i Yaris sa Sol paketom, koji se moze nabaviti kod nas. Na Yaris od 10890 bih dodao sigurnosni paket (kontrole stabilnosti i proklizavanja i vazdusne zavese) od 620 eur, a Auris je 12490.

Auris ima auto klimu i naslon za ruku, a Yaris kozni volan, touch screen sa kamerom, bluetooth. Vaganje pocinje.

Podeli ovaj post


Link to post

Teško je odgovoriti na pitanje "šta kupiti" kada su ova dva automobil au pitanju. Priznajem. :D Ali, isto tako sam siguran, da su to "slatke muke". :wink:

Podeli ovaj post


Link to post

Ovih dana sam postao vlasnik Aurisa 2.0 d4d 2008. godiste. Ne znam koliko sam napravio dobar izbor u pogledu motora (obzirom da veci deo kilometraze prelazim u gradu cca 80 %), ali mi se 1.4 ucinio preslabim za ovakvu karoseriju. Prvi utisci su zaista OK, znatno tvrdje vozilo u odnosu na "francuze" koje sam do sada koristio. Kakva su iskustva sadasnjih ili bivsih vlasnika ovog modela . Verujem da je na forumu vec dosta toga napisano, mozda mi neko u tom kontekstu pusti i link (sa TSF), cisto da mi ustedi na vremenu.

Obzirom da mi supruga vozi Yarisa od 2003., prilicno sam upoznat sa radom ovlascenih (i onih koji sada to vise nisu) Toyota servisera u Srbiji.

Inace mi se Auris svideo od prvog pojavljivanja na trzistu, tako da kod izbora druge Toyote u porodici nije bilo neke prevelike dileme (osim izbora motora, koji sam vec pomenuo).

Hvala svima unapred.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam vlasnik aurisa 1.33 terra 2011 godište, prešao sam 33.000km, i ne mogu reći da nije trom, odnosno sve zavisi od stila voznje! Ja sam se navikao i ne smeta mi, samo sto pri nekim preticanjima moraš da prebaciš u niži stepen, tj. da povećas broj obrtaja. Ovo obavezno radim pri kretanju uzbrdo, treća brzina -100km/h - 5000 obrtaja, i imam osećaj da to prija motoru, a meni još više. :)

Što se tiče potrošnje, redovno je pratim preko bord kompjutera (koji je tačan jer sam ga testirao), iznosi oko 6.8l polu-gradske vožnje (leti oko 6.5l). Prve godine je bila 7.5l, druge oko 7.2l. Kažu da se japanski motori razraðuju do 50.000km.

Vožnja je udobna, naročito ako ideš na duža putovanja, more (Grčka, Crna Gora)...

Gradska vožnja u Beogradu (nisam iz BG-a, ali ćesto idem), prosek oko ~8l. Za BG vožnju je bolja varijanta auris 1.6Dual VVT, odnosno yaris 1.33. S tim sto se yaris ne može uporediti sa aurisom po udobnošću, kvalitetom materijala, konforu...

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na vašim utiscima o Aurisu. Hvala vam što vozite Toyota automobil i dobrodošli na Toyota forum.

Podeli ovaj post


Link to post

@gofox, hvala puno na odgovoru i utiscima, znaci mi. Prvi pik mi je Auris 1.33 Luna. Odlucio sam da dam 1000 eur vise u odnosu na Terra, jer auto planiram da vozim malo duze, oko 10ak godina i ne bih da posle pet zalim, a da mi nema pomoci :) Inace, odradio sam test 1.33 i 1.6 i po ravnom nema velike razlike u ubrzanju, preticao sam sa nas troje u koliima i ide to i sa 1.33. 1.6 moze da pretekne u istom prenosu u kome se vozilo do preticanja, dok 1.33 ne reaguje tako brzo, pa je potrebnno pred preticanje vratiti stepen manje i onda je OK. Posto su 2 trake u jednom smeru, nije bilo rizicno simulirati preticanje vise puta, pa sam rasio da to isprobam maksimalno. Za mene ce biti rezervisana srednja traka autoputa iz Bubanj potoka, ali necu zaliti za tim. Servis za 1.6 je u proseku skuplji za oko 2000, registracija isto toliko, potrosnja oko 0,5-0,7 vise sto kad se sabere na godisnjem nivou iznosi ukupno oko 20000 din, sto je pola letovanja. Znam, nekome to nije mnogo, ali kad se pozajmi lova, trebalo bi misliti i kako je vratiti. Hvala svima na savetima, pa se javljam kad auto bude kod mene!

Podeli ovaj post


Link to post

Nek ti je sa srecom, i naravno zamoli ih da ti poklone gumene patosnice i set obavezne opreme uz auto :-)

 

Imas dva dilera u BG i jednog u NS, ako nece jedan, drugi ce verovatno hteti.

 

Kada sam ja kupio Aurisa u TCB-u, i dosao da ga preuzmem, prodavac mi je rekao : patosnice ste bese dobili na poklon?

 

A ja dao 60 EUR za njih.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala! Mada, sad imam jos jednu dilemu. Da li sacekati mesec dana i umesto 13500 za paket Luna, platiti 13750 za Luna MY14 koji ima i zadnje podizace, senzore pritiska u pneumaticima i touch2 umesto touch. Ima vecu rezoluciju.

Sto se tice patosnica, salon u Nisu mi je ponudio patosnice i jos nesto simbolicno, npr. prvi servis. Tako da kupovina podrazumeva patosnice i tako nesto.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti vreme nije problem, bolje sacekaj. Ako imas klince onda su el podizaci pozadi obavezni.

 

:D

Podeli ovaj post


Link to post

@nikolino, zavidim ti, jer sam ja 2011.god. za 13800€ kupio terra for you sa alu felnama od 16". Sad je ponuda mnogo povoljnija, a spisak opreme dosta bogatiji. Što se tiče izgleda, japanci ne mogu time puno da se pohvale (osim nove mazde), mada je sve to stvar ličnog ukusa, ali zato pouzdanost i konfor toyote je ono zbog čega sam i ja kupio aurisa.

Bio sam i ove godine na sajmu automobila, i u nižoj srednjoj klasi, mislim da su Auris i Corrola medju najpovoljnijim kupovinama...

Podeli ovaj post


Link to post

@gofox, ja sam kupio Samsung TV za 1050 eur pre 3 godine, 2D 46" LCD, jer su tad LED bili losi, a sad za 900 moze da se kupi 50" 3D LED odlicnih karakteristika.. Jasno ti je sta mislim o tvom komentaru. Za 3-4 godine ce da izadje Auris sa senzorima raspolozenja za 11490 eur + kevlarske patosnice gratis, ali meni auto treba sad i nema plakanja kad izadje bolje za manje para.

Nekad sam od auta trazio samo da me odveze od tacke A do tacke B, a da pri tom ne rikne izmedju te 2 tacke, pa sam trazio da ima klimu, podizace itd, pa da ima udobnost, pa sad porasli prohtevi, a hocu i nov auto, pa sad gledam gde da odredim granicu svoje nezajazljivosti, pa zato nisam ko iz topa odlucio da li da dodam 250 eur za zadnje podizace, touch2 i senzore pneumatika. Bojim se da ne postanem i bahat :? , jer kad idem kod roditelja, obicno parkiram pored komsije koji skuplja lovu za lamelu za "stojadina", kojeg nije vozio godinu i po, a stigla mu registracija.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo, porucen je Auris 1.33 Luna, beli. standardna verzija, nije MY14. Stize krajem Maja. MY14 se porucuje tek krajem Aprila, tako da je pitanje kad moze da stigne. Kad stigne, javicu vam kako ide :)

Hvala svima na savetima!

Podeli ovaj post


Link to post

×