Jump to content
pboricic

Problem sa D4D Motorom-Visoka potrosnja ulja

Recommended Posts

Zdravo svima

Posedujem Corola Verso D4D 2.2 136 konja.

Imam je nesto manje od godinu dana.

Na 43.000 Km pocela je da trosi motorotno ulje vise nego sto je specificirano-otprilike je potrosila ceo 1L od zadnjeg servisa (30.000Km).

 

Sticajem okolnosti zatekao sam se u Hrvatskoj te su mi gospoda iz Servisa u Hrvatskoj rekla da je to jedna od mana D4D motora-te da se ili menja softver ili ceo blok motora!!

 

Da li je neko imao ovakav problem i da li je moguce da Toyota dozvoli ovako nesto!!!????

 

Predrag

Podeli ovaj post


Link to post
Zdravo svima

Posedujem Corola Verso D4D 2.2 136 konja.

Imam je nesto manje od godinu dana.

Na 43.000 Km pocela je da trosi motorotno ulje vise nego sto je specificirano-otprilike je potrosila ceo 1L od zadnjeg servisa (30.000Km).

 

Sticajem okolnosti zatekao sam se u Hrvatskoj te su mi gospoda iz Servisa u Hrvatskoj rekla da je to jedna od mana D4D motora-te da se ili menja softver ili ceo blok motora!!

 

Da li je neko imao ovakav problem i da li je moguce da Toyota dozvoli ovako nesto!!!????

 

Predrag

 

Prosto neverovatno da se desi tako nešto... U svakom slučaju Toyota u uputstvu za upotrebu je napisala (a to je ko dsvih proizvoðača manje više isto) da se normalnom potrošnjom smatra 1l na 1.000km. Ne bih da komentarišem servisera iz Hrvatske ali zvuči prilično naučnofantastično!

Podeli ovaj post


Link to post

naravno da zvuci neverovatno.

Pre Toyote, vozio sam Skodu Oktaviju TDI i sa njom sam presao 200.000 km bez ikakvog problema, a nije trosila ni gram ulja.

Kada sam o ovome razgovarao sa gospodom iz Mag -Beograd, gde inace servisiram,rejkli su mi da im je ovaj problem poznat!!!!

Dakle, poklapa se sa misljenjem gospode iz Hr.

Ocigledno i Toyota zna za ovaj problem!!!!

 

P

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam stari model iz 2002.g. i prezadovoljan sam potrošnjom ulja od 1 litar na 15.000 km kada ga menjam. Dizel troši u prosek 5,5-6 litara.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ja imam stari model iz 2002.g. i prezadovoljan sam potrošnjom ulja od 1 litar na 15.000 km kada ga menjam. Dizel troši u prosek 5,5-6 litara.

 

Takodje, kod mene je potpuno ista potrošnja....

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Batalite traktore i predjite na benzinske motore. Mozda je voznja skuplja zbog potrosnje, ali su u startu pri kupovini jeftiniji, lepsi zvuk, mnooogooo manje kvarova...

Podeli ovaj post


Link to post

Voznja nije skuplja samo zbog potrosnje goriva, vec i zbog dugorocnog odrzavanja. Benzinski atmosferski motori nemaju pumpu visokog pritiska, turbinu...

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam 2007 RAV4 2.2 d4d, takoðe 136 ks. Samo jednom je upalio lampicu za nivo ulja u motoru i to na nekih 40-ak hiljada km. Tada sam mnogo putovao i prilično brzo vozio pa se i nisam nešto iznenadio. Trenutno je na oko 83.000 km i zaista nema nikakvih problema. Na jednom od prethodnih servisa je uraðeno reprogramiranje nečega, imam kod kuće račun pa mogu da pogledam tačno, ali je sigurno vezano za rad motora, meðutim, nisam primetio nikakvu razliku.

 

Što se potrošnje tiče, iskreno vam zavidim. Meni troši oko 9,0-9,5 lit/100 km.

 

Ali... uvek neko ali :/

Kada dodam gas, u "leru", zatim pustim i obrtaji krenu na niže na trenutak se začuje čudan zvuk, kao da nešto grebe. Još uvek se nisam raspitao u servisu šta bi moglo da bude ali ću to na sledećem servisu napomenuti.

Podeli ovaj post


Link to post
Ja imam stari model iz 2002.g. i prezadovoljan sam potrošnjom ulja od 1 litar na 15.000 km kada ga menjam. Dizel troši u prosek 5,5-6 litara.

 

Takodje, kod mene je potpuno ista potrošnja....

 

Ja imam model 2003, skoro sam ga kupio, ne znam koliko troši ulja, nedavno sam bio na servisu kada su ga promenili, znaću kad sledeći put odem. Ono sto merne zanima je da li vi potrosnju gledate na kompjuteru ili prilikom sipanja goriva? Ja imam utisak da je potrosnja veća, iako na kompu pise da je potrosnja 5.5-6 litara

Podeli ovaj post


Link to post

×