Jump to content
igorstefus

Pitanje vezano za Toyotin alarm

Recommended Posts

Prilikom kupovine Aurisa odlucio sam se da pridodam jos i urbani paket najvise zbog tojotinog alarma sobzirom da na taj nacin nemora da brinem da li cu da dovedem garanciju u pitanje.

 

Na jednom o foruma sam nabasao na temu o “cudniom” dugmetu koje se nalzi tacno na mestu gde je pregrada/ladica ispod licnih svetala. To je dugme za gasenje/paljenje senzora za detekciju povrede prostora. E sad pokretac teme se cudio sto nikako nemoze da otvori pregradu ispod licnih svetala jer je od svojih prijatelja cuo da bi ona trebala da bude tu i usput pominje da je na tom mestu "cudno" dugme.

 

Moje pitanje je da li to znaci da prilikom ugradnje alarma iz urbanog paketa ja dobijam vrijantu alarma koja ima ovo dugme za iskljucivanje senzora za povredu prostora i ako je to ta varijanta onda dali to znaci da i pregrada ispod licnih svetala nece moci vise da se otvori zbog ugradjenog sistema.

 

Pozdrav

Igor

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nisam siguran da li uz varijantu alarma iz urbanog paketa ide i senzor za detekciju povrede unutrasnjeg prostora (onaj isti koji se u uputstvu aurisa pominje kao sastavni deo alarmnog sistema).

 

Inace evo linka de ljudi raspravljaju o tome na engleskom forumu (http://toyotaownersclub.com/forums/index.php?showtopic=77374).

 

Po njihovoj prici prakticno mehanizam senzora zauzima prostor pregrade ili ti pregrada je zamenjena senzorom.

 

Mislim cisto bi zeleo da znam da li cu zbog alarma ostati bez ove pregrade.

 

Pozdrav i hvala

 

Igor

Podeli ovaj post


Link to post
Po njihovoj prici prakticno mehanizam senzora zauzima prostor pregrade ili ti pregrada je zamenjena senzorom.

 

Mislim cisto bi zeleo da znam da li cu zbog alarma ostati bez ove pregrade.

 

 

Za Aurise sa urban paketom pregrada nije zamenjena senzorom, tj. pregrada ostaje. :D

 

Senzori se nalaze u zadnjem delu auta.

 

Posebno dugme za iskljucivanje senzora ne postoji, tj. nije na pregradi kao sto se vidi na slikama i/ili spominje u diskusiji.

Podeli ovaj post


Link to post

S vremena na vreme prilikom ukljucivanja alarma, cuje se 5 beep-ova.

 

U uputstvu pise da moze da znaci problem sa sirenom, spojevima zica ili senzorima unutrasnjeg pokreta.

 

Alarm je ugradjen kao dodatna oprema.

 

Ima li neko iskustva sa ovim?

Podeli ovaj post


Link to post

Da, ponekad se nakon uključivanje alarma zaista čuje 5x beep. Imam isti slučaj, ali tome nisam pridavao veliki značaj. Idem na redovan servis za mesec dana pa ću proveriti sa serviserima.

Podeli ovaj post


Link to post

×