Jump to content
nmihćl

Odrzavanje

Recommended Posts

Planiram da kupim Corollu 2002. god, pa me zanima kakva je kada je u pitanju odrzavanje? Zanima me benzinac 1.6VVti, pa ako je neko imao dodira sa istim neka podeli iskustva.

 

Pozdrav, Mihćl

Podeli ovaj post


Link to post

Kupio sam pre desetak dana COROLLA HB 1.6 Luna 2004. godiste. Presla je oko 77.000km (pravih). Vodila se na firmu, ali mi dobar drug radi u toj firmi, i na njegovu preporuku sam je kupio.

Od njega sam cuo sve pohvale sto se tice TOYOTA servisa ovde u Beogradu. Nadam se da cu i ja biti zadovoljan.

 

Uradjen joj je servis na 75k, kaze mi da sam miran do sledeceg servisa koji se radi na 90k.

Do sada sam u glavnom vozio nemacke automobile, osim Mazde 323 sa cijim servisom nisam bas bio odusevljen, i radio sam servis na 5-7,5k. Malo sam se iznenadio da se kod Toyote redovan servis radi na 15k, ali i u servisnoj knjizici tako pise.

 

Ovo mi je prva Toyota u zivotu i nadam se da cu biti zadovoljan.

 

Voleo bih da mi neko ko ima vise iskustva napise na sta bi trebalo da se obrati paznja kod ovih automobila. Da li ima nekih specificnih stvari?

 

Hvala.

Podeli ovaj post


Link to post

Opet ja,

 

Izgleda da su se potrosile kocione plocice (ne struze nista nego sam to zakljucio po nivou kocione tecnosti), pa me zanima, po vasem misljenju, gde kupiti odnosno zameniti plocice? Da li je najbolje otici u zvanican servis ( logicno po mom misljenju) ili odraditi u privatnoj reziji (u ovom slucaju gde kupiti plocice)?

 

Unapred hvala svima koji posalju odgovor.

Podeli ovaj post


Link to post

Odgovor na prvo pitanje:

Zahvalne su sto se tice odrzavanja i pouzdanosti, evo vec 5 godina vozim istu i samo redovno odrzavanje u ovl. servisu i nema da te glava boli. Sipas benzin i vozis.

Ja sam jekupio od stoke koja je vozila u firmi i nisu otisli ninajedan servis!

Odmah po kupovini (kupio sam je pred sam istek garancije) ulozio sam dosta u nju da bi bila u TIPTOP stanju i evo poslednjih godina samo sipam benzin i vozim gde ocu, na daleke puteve idem mirne glave i opusten da nece nista da se desi jer uvek imam ispravne kocnice, nove gume, a sto se motora tice ni ne razmisljam o njemu, jer nijednom nije pokazao ni trunku promene raspolozenja :) 1.6vvti

 

Uostalom, Corolla 02-07 je po mnogim istrazivanjim #1 po pitanju pouzdanosti.

Ja sam mislio da je prosle godine prodam i uzmem nesto novo, ali kada sam video kakve gluposti (ponekad su to samo sitnice koje otimaju vreme da bi otisao do servisa) se desavaju novim modelima drugih proizvodjaca, odustao sam od prodaje.

Podeli ovaj post


Link to post

×