Jump to content
alokin

Farovi Avenzisa "gaðaju" nisko

Recommended Posts

Potrebna mi je pomoć iskusnijih članova. Imam Avensis 2.0 D-4D sa ksenon farovima, meðutim farovi "gaðaju" izuzetno nisko. Osvetljaj je dobar ali osvetljeni deo puta ispred vozila nije duži od 20ak metara. Pri noćnoj vožnji ne mogu voziti preko 100 km/h a da ne upalim dugačka svetla. Ovo me neverovatno nervira. Da ne spominjem da u trenutcima očajanja vozim sa stalno upaljenim dugačkim svetlima (izvinjavam se svim vozilima i vozačima iz suprotnog smera, ali spašavam sopstvenu glavu :D ).

 

Naravno da sam pokušao da podignem ugao pod kojim su postavljeni farovi . U Tojota Centru u Krnjači su mi rekli da su farovi već postavljeni na najvišu moguću poziciju i da pomoći nema. Navodno ugao pod kojim ksenonski farovi bacaju je namerno fabrički ograničen kako farovi ne bi zaslepljivali vozače iz suprotnog smera.

 

Uporedio sam uglove pod kojim gaðaju farovi na drugim vozilima (pasat, 407-a i 307-a) i naravno rezultati su bili totalno poražavajući po Avenzis (ej bre pa i 307 osvetljava duži deo puta?!!!). Došlo mi je da zamenim ksenonske farove običnim !!!! Nedavno sam se sreo sa još jednim vozačem Avenzisa na OMV-u na auto putu i čovek me iz čistog očajanja pitao isto što i ja vas. Da bude gore po njega, njegovi farovi nisu ksenonski već obični. Znači objašnjenje o ograničenom uglu ksenonskih farova ne stoji - svi tipovi farova na Avenzisu "gaðaju" relativno nisko.

 

Ima li pomoći? Hvala unapred.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam vlasnik Avensisa 2.0 d4d 2004. god. Sol paket opreme, i takodje imam probleme sa farovima to jest kao da nemam kratka svetla. U garantnom roku sam reklamirao sijalice xenona, ali i dalje je isti problem. Sociva na xenonima su matirala ili sagorela jedino resenje je zamena celih farova.

Podeli ovaj post


Link to post

Na samim farovima postoje srafovi za podesavanje kako ce farovi da svetle - tacnije gde...Prvim se podesava visina a drugim ugao (levo -* desno) i vrlo je jednostavno. Imbus kljucem ili krstastim srafcigerom. Mogu da uslikam svoj far dge se to nalazi u koliko ne pronadjete na vasim. Znaci bez obzira bilo da li su xenon ili obicni naravno da se podesavaju. Takodje postoji potenciometar sa leve strane volana kojim se upravlja servo motorima za podizanje i spustanje farova u zavisnosti koliko je auto natovaren ali se nadam da za njega znate i da verovatno on ne podize dovoljno farove. U koliko vi niste sigurni da cete pravilno podesiti farove otidjite do bilo kog tehnickog pregleda gde ce vam izmeriti i nastelovati iste...

E sad to sto bi Vi hteli da vozite 100km/h i da Vam kratka svetla budu dovoljno mislim da ste propustili deo u propisima kada ste polagali da kratka svetla osvetljavaju 40-80 m ispred vozila a dugacka preko 100 m . Sto znaci kada se krecete 100 km/h to je nesto manje od 28m/S . Kada tih 28 oduzmete od onih 40-80m koliko bi trebalo da osvetljavaju kratka svetla naravno da Vam to nije dovoljno i da bi trebali da predjete na duga. A sto se tice vozila iz suprotnog smera van naselja ispod 200m a u naselju i pri smanjenoj visdljivosti 100m razdaljine morate skratiti svetla.

POZDRAV - Dejan: Avensis D4D - Celice TA40

Podeli ovaj post


Link to post

"Slucajno" imam Italijasku tecnost za unutranje pranje farova ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Kada sam ponovo menjao sijalice video sam da su mi u ovlascenom servisu gde rade susteri a ne mehanicari stavili dve razlicite sijalice jednu Osram jednu Philips. Toliko o Toyoti inace sam vlasnik dve nove Toyote Avensisa I Yarisa. I nikada vise necu kupiti Toyotu. A mislim da je u naseljenom mestu zabranjno koristiti duga svetla i voziti preko 100 kmh.

Podeli ovaj post


Link to post
Kada sam ponovo menjao sijalice video sam da su mi u ovlascenom servisu gde rade susteri a ne mehanicari stavili dve razlicite sijalice jednu Osram jednu Philips. Toliko o Toyoti inace sam vlasnik dve nove Toyote Avensisa I Yarisa. I nikada vise necu kupiti Toyotu. A mislim da je u naseljenom mestu zabranjno koristiti duga svetla i voziti preko 100 kmh.

 

- Postovani, svi mehanicari u Toyota servisima prosli su najstrucnije obuke za Toyota automobile, i ne treba sumnjati u njihovu profesionalnost.

 

- Sto se dobovljaca delova tice, oni se razlikuju i ne treba sumnjati u njihov izbor. Da li je to Osram ili Philips, prepustite to strucnim licima da odluce koju ce staviliti ili ih kombinovati.

 

- Nadamo se da ce Vas problem, koji nije serijski, sto pre biti resen.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja samo mogu da pohvalim Mijaljevice, Ratka i Sasu, kod njih sam servisirao 8 Land Cruisera onomad, sluzbenih :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja samo mogu da budem razocaran u Toyotu iz razloga sto nisu objavili da imaju problem sa farovima i da su garnaciju podigli sa 3 na pet godina ili 150000 km za farove.

Podeli ovaj post


Link to post

odakle ti informacija da su produzili garanciju na 5 god ili 150 000 km ?

Podeli ovaj post


Link to post

×