Jump to content
cabobans

Prius !... Posle?

Recommended Posts

Mozda nije najadekvatnije mesto na forumu ali da ne otvaramo novi topic za pocetak.

 

Cuo sam ,pa jel moze neko da potvrdi ili proveri,da u Crnoj Gori ima vec zavidan broj prijusa kao Taxi vozila.

Interesuje me da li je to tacno i kakvi su utisci?

Operativna iskustva?

ako ima neko iz podgoricke toyote, ili kad bi nam se javio taksisitra koji vozi prijusa,mozda bi bilo zanimljivo.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam prošle godine bio na letovanju u Budvi, i imao sam utisak da su sva taxi vozila Toyota Prius. Razgovarao sam sa nekoliko njih i oni su oduševljeni pouzdanošću, kvalitetom i troškovima.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima...vidim da se pojedinci interesuju za Prius.

Mogu vam reci da sam ja kao vlasnik Prius 2 odusevljen sa vozilom. Do sada sam osim kocnica i ostalih potrosnih delova promenio na 140.000km kuglicni lezaj napred levo i to me je u Nemackoj kostalo 320€. Nazalost, spadam i u krug retkih koji su imali probleme sa hibridnom baterijom i koja je promenjena prosle godine u okviru garancije. Imao sam srece jer mi se defekt desio na sluzbenom putu i to na predjenom 159.320km...a Toyota daje garanciju za Prius 2 - 8 godina ili 160.000km, tako da su to izmenili i nije me nista kostalo. U poredjenju sa Prius 3 koji ima samo 5 godina garanciju, po mom misljenju je dvojka boljeg kvaliteta i prostranija je.

Sto se tice potrosnje, moj auto leti trosi oko 4.5 do 4.7 litara na 100km, dok zimi u najgorem slucaju je bilo 6.9 litara (izuzetno niska temperatura,zimske gume i prljav filter za gorivo). Naravno, govorim o gradskoj voznji i da auto ne stigne da se zagreje na radnu temperaturu jer do posla imam 5km.

Zbog svoje konstrukcije nije bas idealan po preglednosti, ali je jako komforan, ima mesta kao u BMW 5, osim gepeka koji i nije bas velik. Svakome koji zeli da uzme Prius preporucujem da uzme Executive model sa punom opremom. Jer ima osim navigacije i JBL Sound System. Kozna sedista su takodje prakticnija od tekstila.

 

Eto, ako neko zeli jos neke informacije ili bilo kakvu pomoc vezano za Prius moze slobodno da me kontaktira. Pozdrav svima, Sasa

Podeli ovaj post


Link to post

Kul skroz.

 

Reci nam samo u kom gradu ti njega vozis,

i kako mislis da je prostranija dvojka sprem trojke ?!

Podeli ovaj post


Link to post
Kul skroz.

 

Reci nam samo u kom gradu ti njega vozis,

i kako mislis da je prostranija dvojka sprem trojke ?!

 

Vozim ga u Minhenu. Sto se tice razlike izmedju dvojke i trojke, HW20 po meni ima vise mesta i napred i pozadi...vozio sam oba modela, a isto tako sam misljenja da HW20 ima vise prostora i od Lexus CT200h koji je na istoj platformi napravljen.

 

Kao sto rekoh, prosecna potrosnja leti, kada je spoljasnja temperatura iznad 12 stepeni je od 4.5 do 4.7 litara. Zimi potrosnja narasta i do 6.9 litara. Razlika u potrosnji moze i od goriva da zavisi a i od pumpe gde je sipano gorivo. Vecu potrosnju imam ako slucajno sipam E10 bezolovni. Pumpe sa boljim gorivom u Nemackoj su Shell i Aral, i kod njih je gorivo i skuplje za razliku od Jet, Esso, itd. Ali sa skupljim gorivom predjem vise kilometara.

 

Sto se tice kvaliteta, garancija na bateriju kod HW20 je 8 godina dok je kod trojke 5 godina, i to bi trebalo da govori samo za sebe.

 

Jos neko pitanje? :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala vam što delite vaša zapažanja sa nama.

 

Da li Prius vozite samo u gradu ili i u otvorenom saobraćaju. Kolika je potrošnja na magistralnim putevima?

Podeli ovaj post


Link to post

Приус возим углавном по граду...минимум једном месечно возим аутопутем и то око 1200км. Потрошња је на аутопуту 4.7-4.9 при брзини од 120км/х и са темпоматом. Иначе то ретко успевам, углавном возим 140-150км/х што се и одрази на потрошњу која је у том случају 5.5-5.7 литара. Магистрални путеви при брзини 100км/х имам најоптималнију потрошњу и то 4.7-4.9!

Јел ми неко може рећи која је цена велике инспекције за Приус у Бгд. Моја супруга иде за Бгд у августу па би онда радила инспекцију.

Хвала унапред!

Podeli ovaj post


Link to post

Na sta mislite tacno pod inspekcijom ?

Podeli ovaj post


Link to post

×