Jump to content
mikijova

urban cruiser - problem kod paljenja

Recommended Posts

da li neko moze da mi objasni sistem paljenja vozila? Znam da mora biti pritisnuto kvacilo ali u dosta slucajeva nece da pokrene alnaser. :?:

Podeli ovaj post


Link to post
da li neko moze da mi objasni sistem paljenja vozila? Znam da mora biti pritisnuto kvacilo ali u dosta slucajeva nece da pokrene alnaser. :?:

 

Postovani, papucica kvacila mora biti pritisnuta do kraja, kako bi motor bio pokrenut.

Podeli ovaj post


Link to post

Postovani, na svim sadašnjim Toyotinim modelima sa ručnim mjenjačem potrebno je do kraja

pritisnuti pedalu kvačila, da bi se pokrenuo starter motora.

 

Obično bi se dogaðalo, da vozač ne pritisne pedalu kvačila do kraja, računar motora ne dobija potvrde da je pedala pritisnuta do kraja i posledično; zbog sigurnosti, ne dozvoli pokretanje i start motora.

 

Dodatno, zbog gore navedenog ne preporučuje se upotreba nekih debljih patosnica, cipele sa dugim petama itd., jer upotrebom toga do neke mere gubi se osećaj pritiska na pedalu kvačila.

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je, i na novom Yarisu sam se u pocetku tripovao da nesto nije u redu. Ali, problem je bio sto ne stisnem papucisu kvacila do kraja. Mislim da je isti slucaj i kod clana mikijova...

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam se na početku upravo zbog tog problema traumirala svaki put kada sednem u Yarisa :D

Tek kada sam pozvala servis objasnili su mi u čemu je fora, samo mislim da je to neko trebalo da mi kaže kada sam preuzimala auto.

Podeli ovaj post


Link to post

×