Jump to content
Logisticar

Toyota Avensis D4D Veliki servis

Recommended Posts

Vlasnik sam Toyote Avensis D4D 2003 stariji model, dizelas 81 KW, 110 KS.

Presao je oko 175.000 km. Interesuje me na koliko predjene kilometraze ide na veliki servis. Koliko kosta? Koliko se unapred zakazuje?

Auto je uvezen iz Italije gde je bio pod garancijom 5 godina ili 160.000 km.

Da li se kod vas u ovlascenom servisu moze proveriti servisna istorija posto nisam dobio servisnu knjigu.

80647478.jpg

Podeli ovaj post

- servisna istorija je centralizovana od skoro (novi modeli od 2007.) tako da istoriju verovatno ne možemo da naðemo.

- mogu da se vide garantne popravke ako ih je bilo, ali moramo dobiti broj sasije

- zakazivanje zavisi od servisa do servisa ali uglavnom oko 3 dana ranije (za ovaj model svi servisi imaju delove na stanju).

- veliki servis se radi na 105.000 (zamena zupčastog kajša, španera...) i košta oko 45.000 din. Cena zavisi od toga da li se menja i filter vazduha i polena i da li stranka želi i zamenu klinastih kajševa.

Podeli ovaj post

Da li biste mogli da mi kažete koji su servisni intervali promene ulja, filtera ulja, filtera vazduha, filtera klime i filtera goriva za Toyotu Avensis 2002 D4D 2.0?

Unapred zahvalan!

Podeli ovaj post

Naravno:

Ulje i filter ulja - 15.000

Filter klime - 30.000

Filter vazduha - 60.000

Filter goriva - 60.000

Filter polena i vazduha se menjaju u zavisnosti od zaprljanosti što zavisi od uslova eksploatacije (može da se skrati servisni interval).

Podeli ovaj post

Kako je zamena filtera vazduha na 60,000 km, da li se na redovnim servisima na po 15,000 kontrolise stanje istog i procisti vazduhom, mozda?

Podeli ovaj post

Naravno, preporucljivvo je da se filteri kontrolisu na svakom servisu, ali ovo je vreme za zamenu koje preporucuje fabrika.

Podeli ovaj post

Koja je razlika izmeðu motornih ulja sa oznakama 5W30 i 5W40?

Koje je od njih bolje za motor u Avensisu D4D 81 kW?

Podeli ovaj post