Jump to content
AdminToyota

Toyota 4Runner 2009

Recommended Posts

Moram da priznam da sam odusevljen ovim automobilom. Toyota je predstavila 4Runner za 2009. godinu.

 

72718515.jpg

 

36842023.jpg

 

79299134.jpg

 

97125156.jpg

 

47009454.jpg

 

71969956.jpg

 

50838097.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Moj drugar je nedavno kupio iz Amerike prethodnu generaciju. Neverovatno je kako mocan utisak ostavlja ovaj automobil u voznji. Ali, jos uvek ne moze da ga registruje. Rekao je da nema sanse da ga proda, uporan je da pronadje resenje za registraciju, ali ....

Podeli ovaj post


Link to post

kako nemoze .....? :roll: pa prvo ide da postane evropski auto a posle ce biti i srpski .. nemoze ? moze samo treba znati ... :l :idea:

Podeli ovaj post


Link to post

nijedno vozilo sa americkog kontinenta ''nemoze'' da se uveze,jel tako ?da

jer je u pitanju euro3-4 ? sto ameri to nemaju.. mora se registrovati prvo negde u evropskoj zajednici da bi nakon toga moga biti registrovan i u nasoj zemlji SRBIJI,

OK

BOLJE SE RASPITAJ O TOME ...a ta varijanti nije nestooo vaau skupa jer ako se radi o tojoti 4 R 2009 verujem da je isplatljivo :wink:

Podeli ovaj post


Link to post

stim da je sve to legalno! sto je bitno ! :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima!

 

I meni bi licno bilo interesantno ako bi NTA mogao da pojasni detalje uvoza 4Runner-a iz Amerike u Srbiju (preko EU).Medju spediterima kruzi prica da uvoz vozila iz USA prko zemalja EU ne funkcionise vise, posto nema garancija da ce nasa carina prihvatiti takvo vozilo na carinjenje (to pogotovo vazi za vozila koja se prodaju iskljucivo na trzistima Severne Amerike, kao sto je npr. 4Runner ili Tundra).Takodje, zna se da je ovaj "kanal" prvo funkcionisao preko Belgije pa onda Nemacke, i istina je da je jedno vreme bilo moguce uvesti vozilo na ovajh nacin.

Podeli ovaj post


Link to post
Pozdrav svima!

 

I meni bi licno bilo interesantno ako bi NTA mogao da pojasni detalje uvoza 4Runner-a iz Amerike u Srbiju (preko EU).Medju spediterima kruzi prica da uvoz vozila iz USA prko zemalja EU ne funkcionise vise, posto nema garancija da ce nasa carina prihvatiti takvo vozilo na carinjenje (to pogotovo vazi za vozila koja se prodaju iskljucivo na trzistima Severne Amerike, kao sto je npr. 4Runner ili Tundra).Takodje, zna se da je ovaj "kanal" prvo funkcionisao preko Belgije pa onda Nemacke, i istina je da je jedno vreme bilo moguce uvesti vozilo na ovajh nacin.

i ako je vozilo postalo belgisko ili cesko,znaci da to vozilo nema vise nikakve veze sa amerikom :?:

Podeli ovaj post


Link to post

jedino ako se nesto promenulo od leta 2009 onda je to potpuno druga stvar :(

sto je sasvim moguce kod nas :roll:

ali verujem da ce u tom slucaju biti opet naka nova ideja :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Kao sto si i sam rekao NTA, ovde je svasta moguce i ne moguce.

Uzmi npr. da mozes da uvezes auto iz engleske sa desnim volanom (ako u medjuvremenu nisu zabranili) sa Euro 3 motorom, dok sa druge strane ne mozes da uvezes Amerikanca (postavlja se pitanje koji je bezbedniji sa tacke bezbednosti u saobracaju?).Druga nelogicnost je da vozila iz Kalifornije imaju strozije standarde o izduvnim gasovima nego Evropska vozila, pa tako imas paradoks da ekoloski stetniji auto iz Evrope mozes registrovati u Srbiji, dok Amerikanca ne mozes.

 

Glavna fora oko uvoza je valjda u homologaciji samih vozila (mislim da Admin bolje poznaje tu temu).Sto se tice prepravke "Amerikanca" u "Evropljanina", fora je da carina ne ukapira da su kola prepravljena na Evropske standarde, jer po zakonu uvoz vozila je moguc samo ako su proizvedena po Evropskom standardu.I zbog toga, varijanta prepravke ne prolazi za sad (a opet mnogo su ti vece sanse, ako hoces da reskiras, da ces ocariniti Rav4 iz Amerike nego Tundru, jer se prvi prodaje i u Evropi dok je drugi prisutan samo u Americi).

Trebalo bi se oko svega toga raspitati kod spedicije, jer sigurno postoji neka fora :wink:

Podeli ovaj post


Link to post

4Runner

da u sustini je to sto si i sam napisao,stim da se moglo uraditi ponesto letos,a za engleze da i to je navodno u zabrani radi sigurnosi na putevima,sto ima smisla ako razmislis

posebno u obilazenju,moras bas izaci na drugu stranu da bih obisao vozilo posebno kamione od kojih se nista nevidi ,razumes,

mada iskreno mene nezanima puno prevod i registracija vozila na nase table jel bi inace bilo preskupo na veliku kubikazu,u mom slucaju placam osiguranje na strane table jer posedujem i taj pasos,sto je ok nems neko pokrice mada ni sa kaskom nebih imao pokrice protiv kradje

inace ok je novi 2010 4 ranner dobili su i bolju masinu i nesto poboljsanu potrosnju

samo bre ubija to sto nema standard menjac 6 brzina nego sve je u automatiku sto je za mnoge sasvim ok ali meni smeta posebno kad bi bio vozio u srbiji

osim toga sasvim dobro vozili kvalitet super ,jedino za mene je malo preveliko i ako je moja porodica 5.clana.

zato fj je za nas vise fanki,zezancija bez oterecivanja sa dugmicima(VERUJEM DA ZNAS NA STA MISLIM)

a dele istu masinu 40.l stim da fj ima (hvala bogu ) OPCIJU 6 BRZINA.sto je ovde ko to voli HALeLUJA

jos kad bi bio dizel motor bili bi bruka, cisto radi potrosnje, inace 260 konja i obrtnim momentom kao osmak sasvim je ok da nepricam o off road mogucnostima

to je to jedino poredjenje fj za nas je sa bmw gs- adventure motorom sto mi je prva uzivancija (jer mnogo manje trosi benzina) ha ha zezam se :wink:

Podeli ovaj post


Link to post

Ima li novosti u vezi uvoza iz USA, direktno u Srbiju?

 

Malo sam se raspitao za dobijanje EU papira (mislim na uvoz iz USA preko EU), komplikovano je i kosta (ugradjuju se novi farovi, oznake na brzinomeru, zmigavci, itd....).Cena nije ispod 1000 Eura za 4Runner-a.

Inace, 4Runner je moja tiha patnja jer ga koristim kao sluzbeni automobil a ne mogu da ga dovezem (uvezem) u Srbiju.

Rizikovao bih uvoz i pored visoke registracije, potrosnje, odrzavanja.........

Mislim da su to sitnice u odnosu na uzivanje koje 4Runner pruza.... :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

×