Jump to content
cozmo1466713664

Auris 1.6 VALVEMATIC

Recommended Posts

Pozdrav svima.

 

Zamolio bih nekoga iz Toyote ili nekoga ko je malo duze vozio Auris sa novim 1.6 Valvematic motorom za nekoliko informacija:

 

- Koliko je poboljsanjo iskoriscenje obrtnog momenta na nizim obrtajima, odnosno da li je poboljsana tromost starog Dual VVTi motora? Naime, isprobao sam detaljno Dual VVTi 1.6 motor u Aurisu i moram priznati da su medjuubrzanja cak i slabija nego na prethodnim modelima Corolla 1.3 i 1.4... nekako je letargican i sa petom brzinom mnogo je bucan na brzinama od 130kmh i vise (visok broj obrtaja). Corolla sa tim motorom je prosto letela (zadnja generacija hatchback Corolle) dok je Auris jedva neki prosek.

 

Interesuje me koliko je Valvematic zivahniji, da li postoji primerak za malo duzu test voznju (od nekih 30-45 minuta a ne onih desetak minuta po ravnom), i koliko 6. stepen prenosa pomaze vecim putnim brzinama u cilju smanjenja buke i boljih performansi, pogotovo kakav je pri duzim usponima (VVTi se pokazao trom dosta, klima je jos pogorsavala stvar).

 

Veoma sam zainteresovan za Aurisa (kupovinu) i sigurno bih se odlucio za isti ukoliko je Valvematic poboljsan sto se tice letargicnosti i podesenih hodova menjaca.

 

Dizel modele ne razmatram i ne zelim poredjenje...

 

(Da dodam da ne mislim na spremnost motora za sprint od 0-100, svaki moderni motor moze da sprinta, vec mislim na medjuubrzanja u 3, 4 i petoj brzini i iskoriscenost snage na uzbrdicama - recimo Reno Megan III sa 1.6 16v i 110KS je drasticno zivahniji auto u medjuubrzanjima).

Hvala.

Podeli ovaj post


Link to post

Shvatam, Vase pitanje se odnosi na poboljsanje elasticnosti motora u nizim podrucijima obrtaja.

 

Upravo to Toyota i istice kao prednost u odnosu na 1.6 Dual VVT-i motor. Agregat brze reaguje na gas i povlaci iz nizih obrtaja.

Podeli ovaj post


Link to post

Podsecam, Valvematic sistem kombinuje tehnologiju prethodnog VVT-i (Variable Valve Timing - inteligent) sa novim mehanizmom koji eliminiše potrebu za klasičnim usisnim leptirom.

 

Kod klasičnog sistema kontrola usisa vazduha vrši se putem usisnog leptira. Valvematic sistem prilagoðava količinu vazduha tako što neprekidno kontroliše hod i vreme otvaranja i ztvaranja ventila i time u potpunosti eliminiše potrenu za usisni leptirom. U slučaju novorazvijenih agregata, potrošnja je smanjena za 5-10 %. dok je snaga povećana za 10 %.

 

20070615033012photo0.jpg

 

Sto se probne voznje tice, pronadjite Vaseg najblizeg dilera Toyota automobila ( http://www.toyota.rs/dealerfinder/index.aspx?country=rs&SearchMethod=selCity&SearchValue=Beograd&NoPopupForOneDealer= ) i zakazite test voznju.

Podeli ovaj post


Link to post

Molio bih administratora da mi kaze gde se proizvodi novi Auris 1,6 Valvematic, 5 vrata. Cini mi se da sam procitao negde davno da se sa 5 vrata proizvodi u Engleskoj, a sa 3 vrata u Turskoj, mozda gresim....

Podeli ovaj post


Link to post

Auris se proizvodi i u Engleskoj i u Turskoj bez obzira na broj vrata.

 

Auris Hybrid će se praviti samo u Engleskoj.

 

Ali, ovde napomenjiem da je kontrola kvaliteta i proces proizvodnje identican u svim Toyotinim fabrikama sirom sveta.

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda je trebalo da postavim pitanje - gde se proizvodi Auris za trziste Srbije, ili ovog dela Evrope ? Inace, ne sumnjam da je kontrola kvaliteta ista u svim Toyotinim fabrikama...bar bi tako trebalo da bude...Dakle, Auris se za nase trziste radi u Turskoj, pretpostavljam...??

Podeli ovaj post


Link to post

Ocekivao sam da se to oko Turske i Britanije malo pojasni...Mislim da ste pogresili profesiju, pravi ste politicar :) ...u svakom slucaju, hvala na odgovoru

Podeli ovaj post


Link to post

Auris za trziste Srbije, kao i za sve trzista u ovom delu Evrope, stize samo iz Turske.

 

Cini se da ce samo prozvodnja hibridne verzije modela Auris biti realizovana u Engleskoj.

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo admine, to je konkretan odgovor...zaista ne sumnjam da je kontrola kvaliteta u svim pogonima ista, Toyota je valjda dovoljno ozbiljna firma da to sprovede kako treba...Hvala na odgovoru. Usput, nasao sam na nekom stranom forumu da je Toyota stopirala isporuku svih novih modela sve dok se definitivno ne resi broblem sa papucicom gasa. To me je malo zbunilo. Da li to znaci da ce ljudi koji su narucili vozilo proizvodnje iz 2010.g morati da cekaju na isporuku mozda do kraja godine :shock: , ili u nedogled...Mozda sam sve ovo ja lose shvatio...I mozete li mi reci da li je taj problem sa papucicim gasa konacno resen ???

Podeli ovaj post


Link to post

Primecujem da ste u medjuvremenu obrisali onaj svoj ``politicki`` odgovor oko proizvodnje Aurisa od pre par dana. Razlog ?

Podeli ovaj post


Link to post

Razlog je sto nisam shvatio Vase pitanje, pa sam prvo poimislio da se pitanje odnosi na proizvodnju Aurisa nezavisno od trzista.

 

Ali, sve OK. Imate odgovor.

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se drugog pitanja tice, lose ste shvatili, jer nema posebnog cekanja za Toyotina vozila.

 

Kupovina, odnosno isporuka vozila, funkcionise uobicajenim tokom.

Podeli ovaj post


Link to post

Ma sve ok. Hvala i pozdrav

 

Iz vaseg odgovora se da pretpostaviti da je i problem sa papucicom gasa definitivno resen ??

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo sam preuzeo Toyotu Auris sa pomenutim motorom. Na relaciji Beograd - Cacak, automobil mi je prosecno trosio 4,9 L/100 km! Normalna voznja, maksimalno do 80 - 90 km/h!

 

Kasnije cu postaviti nekoliko fotografija sa putovanja do Zlatibora.

Podeli ovaj post


Link to post

Opa, opasno blizu mog rekorda sa Corollom iz 1990 (1.3): 4.8l/100km na pravcu NS-ZR, peta brzna, prosek oko 90kmh :D I to sa 180.000 predjenih kilometara (pre koju godinu).

 

Inace, obicno na magistralnim putevima imam potrosnju od 5,1 litar u proseku. Autoput, 130kmh, 6.5 lit. Grad 7,5 lit, mesovito oko 6.2.

Podeli ovaj post


Link to post

Moj Auris 1.6, nakon puta od 8,000 km i voznje uglavnom po 130 km/h ima 7.4 l/100 km, bez klime sa benzinom od 98 oktana.

Podeli ovaj post


Link to post

Kada sam vozio Auris 1.6 VALVEMATIC, moj rekord na relaciji Beograd - Valjevo bio je 4,1 l/100 km!

 

Evo i dokaz:

 

2ql5rph.jpg

 

33dwpps.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Striktno sam pratio indikator za promenu prenosa. Testirao sam da vidim da li je to najmanja potrosnja, i tako je i bilo.

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je ovo Auris Sport iz 2010. na slikama ? Po felnama i analognoj instrument tabli bih rekao da jeste...Usput, svaka čast za potrošnju... Mislim da se takva potrošnja može dobiti samo sa striktnim poštovanjem indikatora za promenu prenosa.

Podeli ovaj post


Link to post

Da se nadovezemo dalje na temu. Nacionalnaklasa je uradila test koji je suprotan zakljuccima ove teme, odnosno ispade da motor nije toliko stedljiv iako manje trosi od prethodnika a takodje je i slabiji nego sto je deklarisano.

 

Ono sto me posebno zacudilo su rezultati telemetrije koji su samo za po sekund bolji nego kod mog modela, koji ima 20 godina, 200 i nesto iljada kilometara i obicne zimske gume (sto znaci da su rezultati jos i bolji s nekim gumama, pa bismo dosli do razlike od pola sekunde) :shock:

 

Evo o cemu pricam:

 

Toyota Auris 1.6 Valvematic (132ks, 160Nm, atmosferski motor), tezina 1300kg

0-60: 4,70s

0-100: 11,20s

60-90 (3. stepen prenosa): 5,00s

60-90 (4. stepen prenosa): 9,90s

80-120 (4. stepen prenosa): 13.90s

 

Toyota Corolla 1.3 12v (75Ks, 105Nm, atmosferski motor), tezina 965kg

 

0-60: 5,30s

0-100: 12,70s

60-90 (3. stepen prenosa): 6,40s

60-90 (4. stepen prenosa): 8,70s (!!!!!!!!!!!)

80-120 (4. stepen prenosa): 15.00s

 

Posebno je cudno da tako mator auto ima mnogo bolje medjuubrzanje u 4. stepenu prenosa, iako je odnos snaga - masa POVOLJNIJI kod Aurisa! Sa nekim dobrim gumama, stara Corolla bi bila sigurno SAMO po pola sekunde sporija u svim ovim vremenima ali i brza u testu kada se gleda 4. stepen prenosa od 60-90 (najcesce ubrzanje u svim uslovima voznje u 3. ili 4. stepenu prenosa).

 

Meni je zapalo za oko, a i podosta sam se razocarao. Otprilike su performanse kao Renault Fluence sa 1.6 od 110KS i manjim obrtnim momentom.

Podeli ovaj post


Link to post

Kao što možete videti na fotografiji iznad, automobil je na relaciji Beograd - Valjevo trošio prosečno 4,1 l/100 km. Ja lično sam vozio! Dakle, ne radi se o fabričkom podatku, već o ličnom iskustvu.

 

Što se vožnje tiče, nisam prelazio 80 km/h, jer poštujem saobraćajne propise. Dakle, ni sporo, ali ni brzo.

Podeli ovaj post


Link to post

×