Jump to content
dejann

Problem sa kvacilom I servom/upravljacem

Recommended Posts

Zdravo,

molim za savjet sta da radim i eventualnu konstataciju sta je uzrok problema iz naslova.

 

1. sto se tice kvacila, vec nekoliko mjeseci, ako ne i pola godine mi se papaucica ne vraca do kraja kad je pustim. Ostaje spustena oko 5 cm i obicno je nogom povucem da se vrati u probitan polozaj, jer je malo blesav osjecaj da tako stoji. Samo kvacilo ne gubi funkciju i bez problem mijenam brzine, mozda je malo tvrdje, ali kako mi je neko vrijeme vec tako zaboravio sam kao je bilo. Mislim da nije set kvacila, jer mijenjam brzine bez problema, ali ne znam sta bi moglo biti?

 

2. sto se tice upravljaca, ujutru, ne svako jutro mi se dogodi kao da servo ne radi tada vec da je blokiralo. Malo jace dok upravljac motam, onda se mrda ali kao sve na prekide, koci. Po slije par minura sve bude ok i tokom tok dana nemam problem uopsete.

Dogodi se I po nekoliko dana, 15-20, da nikakvih problem nemam, pa ni duze.

Sta bi moglo biti?

 

 

Imam model iz 2005. 2.0 dizel, pa ako neko nesto zna...

Podeli ovaj post


Link to post

Iz Vaseg posta mogu zakljuciti da Vas automobil ima prboblem sa servo sistemom. Najbolje da kontaktirate najjblizi ovlasceni servis, jer kada vide na licu mesta o cemu se radi, lakse ce detektovati problem....

Podeli ovaj post


Link to post

×