Jump to content
igorn

Aditivi za čišćenje dizni

Recommended Posts

Pozdrav svim forumašima, po raznim forumima sam pročitao različita iskustva o upotrebi aditiva za čišćenje dizni i celokupnog sistema kod benzinskih motora. Konkretno interesuju me vaša iskustva pri korišćenju ovakovih aditiva i da li ste koristili originalne tojotine ili aditive nekih drugih proizvoðača.

Podeli ovaj post


Link to post

Probaj sa ovim EKO Aviodizelom. Kazu da je to gorivo procusceno i aditivirano.

 

D ali neko sipao Aviodizel?

Podeli ovaj post


Link to post

Koristim Wins i STP cistac dizni na svakih 5.000km, kako koji nadjem. Cena je oko 5 evra.

Do sada sam presao 30.000km, i koristim ih preventivno, nema problema, auto doduse nije Toyota.

Podeli ovaj post


Link to post

Najbolji ubedljivo je STP aditiv za ciscenje dizni, ima ga na EKO HELENIK pumpama. Ovi drugi su mozda dobri mozda nisu, treba dobro da se skoncentrises da bi primetio razliku ali kod stp posle 10 km odmah bolje vuce a kasnije i manje trosi,, provereno

Podeli ovaj post


Link to post
Najbolji ubedljivo je STP aditiv za ciscenje dizni, ima ga na EKO HELENIK pumpama. Ovi drugi su mozda dobri mozda nisu, treba dobro da se skoncentrises da bi primetio razliku ali kod stp posle 10 km odmah bolje vuce a kasnije i manje trosi,, provereno

 

Znam da bi trebalo na pun rezervoar, ali me interesuje da li se sipa aditiv i onda toci ili nakon tocenja?

Podeli ovaj post


Link to post
Prvo se naspe aditiv, pa se posle toga sipa gorivo, UVEK.

 

Hvala...da li se moze sipati na kolicinu rezerve, jer mi je logicno da se ne mora bas skroz prazniti rezervoar?

Podeli ovaj post


Link to post

Ma ne, ako imaš u rezervoaru npr 10L ti sipni aditiv, dospi još nekih 20L i vozi. To što piše na aditivu da je do 50 ili tako nešto L to znači da je to max goriva za taj aditiv. Po meni je bolje na 30-max 40L da se dospe aditiv (Wins npr). i voooziiiii.

Podeli ovaj post


Link to post

"Liqui-Moly" je provereno odlican aditiv za odrzavanje sistema goriva,filtera,pumpe i dizni,besprekorno cistim!

Podeli ovaj post


Link to post

×