Jump to content
Andreja

TOYOTA = KVALITET... bilo nekada...

Recommended Posts

Sada sam malo prekopavao po racunima, spremam kravu za udaju pa izmedju ostalog sredjujem i papire... mene je servis na 60.000 km kostao 50.000 rsd (30.04.2009.).

Zamenjeni su svi filteri (ulje, vazduh, klima, polen), zatim ulja (motor, menjac, diferencijal), prednje kocione plocice, kociona tecnost i zadnji brisac.

Podeli ovaj post


Link to post
Juce sam bio u servisu,zamenice mi lezaj

tocka,narucili su ga sticice za 5 dana....

 

Admine,da li mi mozes napisati sta se sve menja na 60000km,servis nije jeftin,pa.me cisto zanima sta to povecava cenu u odnosu na predhodni servis... (45000km)

 

 

Za vozilo RAV 4,redovan servis na 60000 km je oko 32000,00 dinara (potreban broj šasije) i obuhvata sledeće operacije:

 

1.Radovi

2.Potrošni materijal

3.Motorno ulje 05W30

4.Podloška na karteru

5.Uložak filtera ulja

6.Ulje za zadnji diferencijal

7.Ulje za reduktor

8.Kočiona tečnost

9.Filter za gorivo

Podeli ovaj post


Link to post

6.Ulje za zadnji diferencijal

7.Ulje za reduktor

8.Kočiona tečnost

 

 

 

 

Koliki je znacaj zamene navedenih stavki??

60000 km nije velika kilometraza da bi ulje izgubilo viskozitet...

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je. Motor 2.2 d-4d ima lanac.

 

Što se termina zamene tiče, za motore sa lancem on i ne postoji. Lanac se menja onda, kada počne da se čuje, odnosno po potrebi.

Podeli ovaj post


Link to post

Veliki pozdrav za clanove foruma, zelim da vas obavestim da se i na mom ravu pocela cepati koza na sedistu kao kod Andreje na pocetku teme. Na istom mestu i na isti nacin. Uskoro idem na redovan servis pa cu da pozdravim ljude u Toyoti i zahvalim se na kvalitetu materijala.... Da napomenem da je auto star 7 godina ali presao 80.000km. Zaista sam razocaran...

Podeli ovaj post


Link to post

Код сваког произвођача има "дечјих болести", једино је разлика у томе што Тојота то прихвата и решава у току производње и побољшања избацује са рестилизованим моделима.

Што се тиче боје, сви сада користе боју на воденој бази коју ноктима можеш огребати...

Много је примера разочараних власника код свих произвођача, али власници Тојоте то теже прихватају, посебно ако су пре возили неки старији модел увезен из Јапана.

BMW сам обожавао некада и сад волим тај дизајн, снагу...али да има само 2 године гаранцију и да пукне блок мотора, ланац се разлети и то на 180.000 КМ !?!? Реално не вреди толико новца.

Podeli ovaj post


Link to post

×