Jump to content
cozmo1466713664

Razlika u performansama motora 2.0 D-4D

Recommended Posts

Verso koji je iste tezine kao i Avensis karavan, sa motorom 2.0 D-4D ima znacajno slabije performanse od Avensisa. Motor je identican, oba modela imaju 6 brzina.

 

Takodje, Avensis sedan je cak za 0,6 sekundi brzi od 0-100 od preko 150 kila lakseg Aurisa sa identicnim motorm i sestobrzinskim menjacem.

 

Da li su namerno osakacene performanse kod Versa i zasto je Verso slabasan sa 2.0 D-4D motorm dok Avensis, bogami, ide jako lepo. Imao sam prilike da oba isporbam uporedo i prvo sam primetio u specifikacijama da je Avensis brzi za 15kmh i 1,5 sekunde u ubrzanju od 0-100 i primetno bolje povlaci u medjuubrzanjima. Oseti se itekako. Najgore od svega - Avensis je jeftiniji :shock:

Podeli ovaj post


Link to post

Moje iskustvo sa versom je katastrofa.Motor se je raspao na 110000 km mada ima motor 2.2.

Neshavatljivo ali tako je totalna bezvezotina

Podeli ovaj post


Link to post

Mene zanima , da li toyota corolla verso 2.2 dizel 2006 godiste ima remen ili lanac? i Ako je lanac na koliko se tacno mijenja , posto sam danas kupio jednu takvu corolu i volio bih znati

da li treba da mijenjam ili ne.. Kilometraza je 168000 km koja je provjerena u nacionalnom autopasu...

Podeli ovaj post


Link to post

U Pitanju je lanac koji se ne menja preventivno. Od 150.000 km se kontroliše (zvučno) na svakih 15.000 km.

Podeli ovaj post


Link to post

Little knowledge is dangerous my friend . we get the 31 bhp increase from the Fortuner , I have charts done by hks to prove it . The 3.0d4d is very under fueled / tuned engine and responds the best of all the diesels to the unit . I have customers all over Thailand that have bought and can supply a referance to interested parties .

Podeli ovaj post


Link to post

×