Jump to content
Guest oggycc

Menjanje lanca na Yarisu-Interval u km

Recommended Posts

Guest oggycc

Koliko moze kilometara da izdrzi lanac na Yarisu?

Da li postoji neki znak da je dotrajao u vidu cviljenja ?Primetio sam zvuk koji podseca na cviljenje nekog lagera dok je motor na leru sad da li je lager serva ili neki drugi kroz koje prolazi kais ili je lanac ? Auto ima 140 000 km i normalno se ponasa .Auto ima klimu .

Mnogo je dobar pa me ovaj zvuk zabrinjava jer na dijagnostici ne pokazuje nista .

Pomoc

Podeli ovaj post


Link to post

Raspored periodičnog održavanja ne traži menjanja pogonskog lanca. Za većinu vozila životni vek pogonskog lanca će biti jednak životnom veku motora, odnosno vozila. Ako se u okolini motora pojavljuje cviljenje, pretpostavljamo, da se pojavljuje zbog nekog drugog razloga. Pošto je mogućih stvari, koje bi uzrokovale cvlijenje više (praktično svi gibljivi delovi, kao i neki negibljivi) preporučujemo da posetite servis.

Podeli ovaj post


Link to post
Guest oggycc

Hvala na odgovoru .To je dobar auto kad je lanac toliko izdrzljiv

Podeli ovaj post


Link to post

IMAM TOYOTU YARIS TRI GODINE STARU BENZINAC 1.3.NOVU KUPLJENU

 

DAO SAM JE JUCE NA SERVIS I UTVRDILI SU DA JE STRADAO LANAC I LANCANIK...POPRAVKA CCA 450 EUR

 

JA NE MOGU DA VERUJEM DA NA TAKO SKUPOM AUTOMOBILU SA TAKO MALOM KILOMETRAZOM STRADA TAKO NESTO .

IZGLEDA DA JE AUTO NAPRAVLJEN DA TRAJE KOLIKA MU JE GARANCIJA 3 GODINE ...U ELEKTRONSKOJ SERVISNOJ KNJIZICI PISE DA SE MENJA NA DUPLO VISE KILOMETARA

 

PA KUPITE TOYOTU I DALJE-

Podeli ovaj post


Link to post

Zasto me ovo ne cudi... sve sam vise i vise razocaran u Toyotu.... :(

 

Meni je recimo otisla pumpa za vodu na 45000 na RAV4....

Podeli ovaj post


Link to post

Pričali smo o ovim temama više puta. To je relativno, jer i na mnogo skupljoj konkurenciji, stradaju mnogo skuplji delovi...

Podeli ovaj post


Link to post

Desava se svima pa evo i Toyoti, mada mene za sada moj Yaris vec 3 godine sluzi bez ijednog kvara. :) iako sam kupio polovnog Yarisa 2002 god skidam mu kapu

Podeli ovaj post


Link to post
IMAM TOYOTU YARIS TRI GODINE STARU BENZINAC 1.3.NOVU KUPLJENU

 

DAO SAM JE JUCE NA SERVIS I UTVRDILI SU DA JE STRADAO LANAC I LANCANIK...POPRAVKA CCA 450 EUR

 

JA NE MOGU DA VERUJEM DA NA TAKO SKUPOM AUTOMOBILU SA TAKO MALOM KILOMETRAZOM STRADA TAKO NESTO .

IZGLEDA DA JE AUTO NAPRAVLJEN DA TRAJE KOLIKA MU JE GARANCIJA 3 GODINE ...U ELEKTRONSKOJ SERVISNOJ KNJIZICI PISE DA SE MENJA NA DUPLO VISE KILOMETARA

 

PA KUPITE TOYOTU I DALJE-

 

Imam yarisa 2003. godište. Kupljen je polovan - uvezen iz Italije. U uputstvu dobijenom uz njega stoji da NIJE PREDVIÐENA ZAMENA LANCA. Zaista ne znam šta "piše" u elektronskoj servisnoj knjižici novijih automobila ali sve mi se čini da je ta knjižica EVIDENCIJA svih servisa i intervencija uraðenih na nekom vozilu. Ne vidim razlog da za novije Yarise bude predviðena zamena lanca a za starije ne.

Uz dužno poštovanje, mislim da je namera ovog posta sadržana u poslednjoj rečenici.

I da, dokle god budem sposoban da vozim voziću samo Toyotu.

Pozdrav!

Podeli ovaj post


Link to post

@ banefly Bravo majstore,kao da sam ja napisao ovo.I ja imam yarisa 2003 najbolji auto koji sam imao,nijedan kvar do sad.Glavu dajem da taj sto se potpisao kao "lanac" ni nevozi toyotu,jer mu je to jedini post,a i sve je napisano u tako nekom zlobnom tonu

Podeli ovaj post


Link to post

Primetio sam na ovom forumu da ima dosta onih čiji me komentari inspirišu da kažem samo jedno: Toyota - kiselo grožðe za takve. :lol:

Podeli ovaj post


Link to post
@ banefly Bravo majstore,kao da sam ja napisao ovo.I ja imam yarisa 2003 najbolji auto koji sam imao,nijedan kvar do sad.Glavu dajem da taj sto se potpisao kao "lanac" ni nevozi toyotu,jer mu je to jedini post,a i sve je napisano u tako nekom zlobnom tonu

 

Moj komentar "Nema razloga za tenziju. Svi imamo svoje mišljenje. Wink" odnosi se na ovaj deo:

Podeli ovaj post


Link to post

E pa ne bih se slozila oko "kiselog grozdja"...upravo mi je na servisu Yaris 2008,koji je pred istekom garancije a otisla mu je korpa na lameli...na 30.000km...?!

Kupila sam nov auto,koji od prvog dana ima problem sa rikvercom i prvom - iako su me ubedjivali u servisu da je to dok se "ne zagreje ulje menjaca" ko god je seo u ovaj auto imao je isti osecaj kao i ja - da sa menjacem nesto nije uredu.

Posle prve godine mi je otisao daljinac na kljucu - zamenjeno u garantnom roku.

Vozac sam 15 godina,prvi auto peglica,pa oceva toyota carina II - (druga toyota kupljena u staroj Jugi koja je bez IJEDNOG kvara vozena 260.000km !!! ) ,pa posle fijat i nikad mi se nije desilo da imam problem ove vrste - tj.sto vi muskarci volite da kazete "zenska stikla" problem kvacila i lamele ...

Inace moj otac je 2003. kupio corolu i posle 30000km isao na zamenu MOTORA - jer se ispostavilo da Toyota corolla ipak IMA problem sa motorom i to u celoj seriji koja je prodavana u Srbiji, iako su ga ubedjivali u servisu da to sto sipa vise ulja u auto nego benzina je ustvari problem sa pokvarenom lampicom?!

Eto,recite sami - ako kod japanca prvo sto ode jeste elektronski deo(daljinac na kljucu) sto bi se onda cudili za korpu,motor ili sto rece pisac teme lanac... :?:

Jedino sto skidam kapu je potrosnja goriva,koja je daleko najniza u odnosu na sve konkurente - skoro neverovatna.

 

I ja potpisujem - od kad su poceli da proizvode Toyotu po celom svetu,ona je postala jedno veliko,veliko razocarenje ...steta...

Podeli ovaj post


Link to post
E pa ne bih se slozila oko "kiselog grozdja"...upravo mi je na servisu Yaris 2008,koji je pred istekom garancije a otisla mu je korpa na lameli...na 30.000km...?!

Kupila sam nov auto,koji od prvog dana ima problem sa rikvercom i prvom - iako su me ubedjivali u servisu da je to dok se "ne zagreje ulje menjaca" ko god je seo u ovaj auto imao je isti osecaj kao i ja - da sa menjacem nesto nije uredu.

Posle prve godine mi je otisao daljinac na kljucu - zamenjeno u garantnom roku.

Vozac sam 15 godina,prvi auto peglica,pa oceva toyota carina II - (druga toyota kupljena u staroj Jugi koja je bez IJEDNOG kvara vozena 260.000km !!! ) ,pa posle fijat i nikad mi se nije desilo da imam problem ove vrste - tj.sto vi muskarci volite da kazete "zenska stikla" problem kvacila i lamele ...

Inace moj otac je 2003. kupio corolu i posle 30000km isao na zamenu MOTORA - jer se ispostavilo da Toyota corolla ipak IMA problem sa motorom i to u celoj seriji koja je prodavana u Srbiji, iako su ga ubedjivali u servisu da to sto sipa vise ulja u auto nego benzina je ustvari problem sa pokvarenom lampicom?!

Eto,recite sami - ako kod japanca prvo sto ode jeste elektronski deo(daljinac na kljucu) sto bi se onda cudili za korpu,motor ili sto rece pisac teme lanac... :?:

Jedino sto skidam kapu je potrosnja goriva,koja je daleko najniza u odnosu na sve konkurente - skoro neverovatna.

 

I ja potpisujem - od kad su poceli da proizvode Toyotu po celom svetu,ona je postala jedno veliko,veliko razocarenje ...steta...

 

Zive od stare slave i sad ulazu vise u marketing umesto u kvalitet.

Toyota je bila dobra kupovina devedesetih samo kad je kostala upola cene evropskog automobila.

Danas kad su usli u hiper produkciju i maksimalno su oborili kvalitet a digli cene na nivo evropskih automobila ( u Evropi dok su u Americi i dalje jeftini) su potpuno neprihvatljivi sa bilo kog aspekta.

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno da se ne slažem sa Vama, jer za ovakve tvrdnje nemate argumente. Toyota je kvalitetom dostigla (i prestigla!) nemačku konkurenciju.

 

Cena Toyota automobila je ekvivalentna kvalitetu.

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota je "pala" od kraja devedesetih,slazem se da zivi od stare slave...nemacke automobile nikada nece prestici ako nastave ovako da osljare,muz mi krv popi od zezanja kad je cuo sta mi je sa autom - "devojka moze da bude sa selo,al auto mora iz Nemacku ...!" BTW on vozi vw pola starog 7godina koji je do sada imao samo redovan servis,presao 70000km...

Uzas!A klela sam se u Toyotu...nazalost,ne poznajem nikoga ko ima Toyotu da ne provede bar par dana godisnje u servisu zbog "neuobicajeno" brzog trosenja delova i zapanjujucih kvarova,u smislu otkazivanja delova prerano...

Odusevljavaju me resenja sa sedistima,to sto malo trosi i druge "zezalice" ali gospodo iz Toyote,onda nam nemojte prodavati automobile po astronomskim cenama ako je u pitanju serijska proizvodnja "igracaka" - za svoje novce zelim AUTO a ne nesto sto ce se po isteku garancije raspasti!

I jos nesto,u off-u sam toatlno ali samo jos ovo - sve pohvale za Eurocare,njima sam PREZADOVOLJNA - fantasticna opcija!

Podeli ovaj post


Link to post
Toyota je "pala" od kraja devedesetih,slazem se da zivi od stare slave...nemacke automobile nikada nece prestici ako nastave ovako da osljare,muz mi krv popi od zezanja kad je cuo sta mi je sa autom - "devojka moze da bude sa selo,al auto mora iz Nemacku ...!" BTW on vozi vw pola starog 7godina koji je do sada imao samo redovan servis,presao 70000km...

Uzas!A klela sam se u Toyotu...nazalost,ne poznajem nikoga ko ima Toyotu da ne provede bar par dana godisnje u servisu zbog "neuobicajeno" brzog trosenja delova i zapanjujucih kvarova,u smislu otkazivanja delova prerano...

Odusevljavaju me resenja sa sedistima,to sto malo trosi i druge "zezalice" ali gospodo iz Toyote,onda nam nemojte prodavati automobile po astronomskim cenama ako je u pitanju serijska proizvodnja "igracaka" - za svoje novce zelim AUTO a ne nesto sto ce se po isteku garancije raspasti!

I jos nesto,u off-u sam toatlno ali samo jos ovo - sve pohvale za Eurocare,njima sam PREZADOVOLJNA - fantasticna opcija!

 

Toyota je najveci svetski proizvodjac automobila, VW je ispod i sta dalje da pricamo. Toyota ostaje No 1 uprkos svima u inat svemu

Podeli ovaj post


Link to post

toyota najvise proizvodi,ali ne i NAJbolje ... kvantitet i kvalitet su dva razlicita pojma .

ali mogu da razumem da ima zaljubljenika,takva sam i ja bila,do skora :mrgreen:

Podeli ovaj post


Link to post

Okizoe, da ti milojkovic nije neki brat od tetke? Najgori auto koji sam vozio u životu je golf 2 benzinac, to čudo se kvarilo kao blesavo, i brdo je para otišlo na njega.

E sad, auto koji mi se najbolje pokazao je Yaris 2. Ja samo kažem iz svog iskustva.

 

Takoðe, treba uzeti u obzir da su Yarisi uglavnom gradske bube, tako da se npr lamela korpa... istroše mnogo brže nego da se vozilo po autoputu. Kočnice se isto brže troše jer se po gradu više koči nego na otvorenom. Kreni stani, oduzimanje i dodavanje gasa utiče na mnoge sklopove automobila. Nije toyota savršenstvo, i daleko je od toga, jer savršenstvo ne postoji. E sad, koliko ko očekuje od auta to je drugo pitanje. Svaki auto se kvari, neki manje neki više a na vama je da presudite da li je isplativo voziti odreðene marke auta.

Podeli ovaj post


Link to post

pa nismo u rodu,pretpostavljam..mada ko zna,svet je mali?

Znam bre migun da se brze trosi,al na 30hiljada ?! pa da nisam skidala nogu sa kvacila trebalo je da se do 50hilj bar dovuce...sve su to zamenski delovi,ali i na njih valjda ide neka garancija,pa zato i postoji interval servisa jbt,sto onda ne kazu na trecem servisu menjamo set kvacila pa da znas a ne ovaj shit sto su ugradili...

Upravo se vratih iz servisa u kojem mi je set kvacila zamenjen i ne mogu da prepoznam auto,mek ko dusa...i shvatam da sam od prvog dana gresila jer sam verovala da je eto bas na ovom Yarisu tvrdje kvacilo,a menjac ima problem samo dok se ne zagreje ulje u istom (biser iz servisa :roll: ) .

SAVET svima kojima je Toyota jos u garanciji : ne nasedajte na glupa objasnjenja,trazite da se sve sto primetite na autu ZAPISE na radni nalog koji potpisujete,jer upravo je problematican menjac na mojoj Toyoti izazvao problem ( drk...nje menjaca dok ne udje u rikverc ) ...pretpostavljam ,ali to sad i nije bitno vise...odoh da se samoubijem posto prethodno pripremim 55.000din za servis jer je sva verovatnoca da mi garancija nece pokriti delove koji su predvidjeni da traju 130hiljada a raspadaju se posle 30hilj...to bi valjda logikom stvari trebalo da znaci da sam ja jedno 4,5 puta gori vozac od proseka a to,izvinite,al nema sanse :mrgreen:

Podeli ovaj post


Link to post
Koliko si platila menjanje korpe kvacila? Meni u poslednje vreme bas jako tesko prebacuje u 1, 3 i rikverc. Inace Yaris 2006. godiste.

 

55.000 ceo set,ali u ovlascenom servisu jer sam jos par dana pod garancijom,valjda moze i manje ... izvini tek sad videh tvoje pitanje

Podeli ovaj post


Link to post

×