Jump to content
YARIS_02

Lezaj desnog tocka za Yaris 2002` godiste

Gde zameniti lezaj desnog tocka  

18 members have voted

  1. 1. Gde zameniti lezaj desnog tocka

    • Toyota Centar Beograd ili bilo koji ovlasceni servis
      5
    • Kupiti lezaj u nekoj od prodavnica Japanskih autodelova i zameniti ga u nekom od servisa
      13


Recommended Posts

U sredu sam vozio Yaris na servis (Servis je odradjen u Toyota Centru Beograd na Zrenjaninskom putu , servis za predjenih 15000km) i zamenjeno je ulje,filteri... I konstantovano je da se cuje lezaj desnog tocka i da bi bilo dobro zameniti isti. Specifikacija cene potrebnih radova za zamenu lezaja izgleda ovako:

Delovi:

1. Lezaj Tocka 11.700.66 din

2. Osigurac 780,98 din

 

Rad:

1. Zamena lezaja tocka 1.9 radnih sati 4379,49 din

 

Ukupna suma za zamenu lezaja sa delovima je 16.861,13 din

 

Zanima me da li mislite da mogu ove radove odraditi u nekom drugom servisu za nizu cenu posto sam veliki skeptik kad su u pitanju kvazi majstori i delovi ne ovlascenih prodavaca, i naravno da li mislite da je cena visoka posto zaista meni deluje poprilicno jaka cena.

Naravno ukoliko neko ima bilo kakvu preporuku gde obaviti potrebne radove a iz licnog iskustva zna da se radi o ozbiljnim ljudima voleo bih da cujem preporuku.

 

Hvala veliko onima koji ce pokusati da pomognu a nadam se i uspeti

Podeli ovaj post


Link to post

Zamena ležaja točka nije neki visokotehnološki zahvat, tačnije, to skoro svaki kršteni majstor koji ima normalan alat zna da promeni. Cena za tu vrstu posla je previsoka (deo i rad). Ali naravno, govorimo o ovlašćenom servisu. Servis na 60.000km je u ovl. servisu 25.000din (oko 235e), ja sam to sve uradio za 7900din(60e). Da napomenem da sam stavio Denso svećice (prva ugradnja), Marly ulje 100% sintetika 5-30, realno mnogo bolje od klasičnog ulja koje bilo koji servis stavlja, MAN-ovi original filteri. Mogao sam da proðem još jeftinije da sam npr stavio Eneos ulje (takoðe dobro ulje). Cena za svećice je bila 22e na jednom mestu, i 1200din na drugom mestu (samo da napomenem razliku u ceni). Da se razumemo, za sve ugraðene delove sam siguran da su original. Normalno je da su ve cene u ovlašćenim servisima mnogo veće, ali sad svako prema mogućnostima radi gde hoće, a to opet nosi neku odgovornost.

Podeli ovaj post


Link to post
Zar nije malo nenormalno da ode lezaj tocka na 15 000

 

Nisam dao dovoljno informacija, servis je na predjenih 15000 km od poslednjeg servisa a automobil je presao ukupno 138000km.

Podeli ovaj post


Link to post
Zamena ležaja točka nije neki visokotehnološki zahvat, tačnije, to skoro svaki kršteni majstor koji ima normalan alat zna da promeni. Cena za tu vrstu posla je previsoka (deo i rad). Ali naravno, govorimo o ovlašćenom servisu. Servis na 60.000km je u ovl. servisu 25.000din (oko 235e), ja sam to sve uradio za 7900din(60e). Da napomenem da sam stavio Denso svećice (prva ugradnja), Marly ulje 100% sintetika 5-30, realno mnogo bolje od klasičnog ulja koje bilo koji servis stavlja, MAN-ovi original filteri. Mogao sam da proðem još jeftinije da sam npr stavio Eneos ulje (takoðe dobro ulje). Cena za svećice je bila 22e na jednom mestu, i 1200din na drugom mestu (samo da napomenem razliku u ceni). Da se razumemo, za sve ugraðene delove sam siguran da su original. Normalno je da su ve cene u ovlašćenim servisima mnogo veće, ali sad svako prema mogućnostima radi gde hoće, a to opet nosi neku odgovornost.

 

Slazem se da zamena lezaja ne predstavlja iskusenje za bilo kog majstora sa odredjenim iskustvom. Da li bi mogao da mi preporucis neki servis koji bi mogao da odradi isti posao a da pritom deo bude originalan i istog kvaliteta kao u ovlascenom servisu?

 

Jos da napomenem, pre par meseci sam menjao plocice u servisu mislim da je to kaludjerica, Toyota Zivkovic, za dosta manje novca sam zamenio plocice i izbrusio diskove ali primecujem da ove plocice imaju dosta primesa, pa vrlo cesto skripe pri kocenju. Naravno plocice koje sam kupio kod njih nisu od istog proizvodjaca kao plocice koje su bile, videcemo koliko ce to trajati.

Jos da napomenem, rekao sam da vozilo odrzavam u Toyota Centar Beograd-u , i da su prilicno skupi, majstor iz ovog servisa mi je rekao da je to normalno posto su rangirani po strucnosti odmah posle same fabrike Toyota, kao i da u svojim redovima imaju japanca, coveka koji brine o kvalitetu usluga i proizvoda...

 

Pa kad sve pogledam, cini mi se da ima poprilicno dosta razloga zbog kojih je Toyota Centar Beograd na mestu broj 1 po kvalitetu usluge, ali tu je najveci problem visoka cena....

Podeli ovaj post


Link to post

Što se tiče tog servisa "Živković" kod njega je 3 Denso svećice bilo 22e a u Japan Shop (isto na Smederevcu) 3 denso svećice 1200din. E sad, vidi koja je to razlika (duplo). Možda sam ovca za roðenu ženu, ali ne dozvoljavam da me šišaju i majstori.

 

Što se preporuke tiče, to je baš nezahvalno. Ja bih ti preporučio taj Japan Shop, ali opet, to nije nikakva garancija da su oni nešto extra, svejedno, ni ovlašćeni servisi nisu baš sjajni uvek, ali su skuplji uvek.

U vezi tih pločica koje si pomenuo, u svakoj prodavnici imaš da biraš nekoliko vrsta i proizvoðača, pa ti po ceni i proizvoðaču vidi da li je to kvalitetna roba. U svakom slučaju je jeftinije. Npr moj filter za ulje je bio 650din (man-ov) sigurno kvalitetniji nego u ovlašćenom servisu, ali doosta jeftiniji. Svejedno će biti ljudi koji će svoja vozila servisirati u ovlašćenom servisu, jer neke opravke jednostavno nisu moguće van njega, ali za te jednostavnije intervencije ja ne bi išao tamo.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja cu razmisliti o svemu, ali najvise ce uticati finansije. Da li neko zna mozda koliko se krece ovaj lezaj u drugim radnjama a da kvalitet ne odskace?

Podeli ovaj post


Link to post

Net, Google, toyota delovi srbija (ili Beograd ako si odatle). Zoveš (prodavnicu-servis) jednu, drugu, treću... pitaš za cene i za proizvoðača. Kad prikupiš te informacije, samo će ti se kaz'ti. U svakom slučaju potrošićeš možda 100din za telefon, ali uštedećeš možda 10.000din.

E sad postoji i lakša mogućnost. Ako ti je vreme bitnije od novca (vreme je novac) onda odeš direkt u Toyotin servis (ovlašćen) i kažeš hoću da mi uradite to, ne pitam šta košta. :wink:

Podeli ovaj post


Link to post
Net, Google, toyota delovi srbija (ili Beograd ako si odatle). Zoveš (prodavnicu-servis) jednu, drugu, treću... pitaš za cene i za proizvoðača. Kad prikupiš te informacije, samo će ti se kaz'ti. U svakom slučaju potrošićeš možda 100din za telefon, ali uštedećeš možda 10.000din.

E sad postoji i lakša mogućnost. Ako ti je vreme bitnije od novca (vreme je novac) onda odeš direkt u Toyotin servis (ovlašćen) i kažeš hoću da mi uradite to, ne pitam šta košta. :wink:

 

Ma znam ja sve to, net google toyota delovi, cenu mogu da vidim ali kvalitet i pouzdanost ce mi biti na pameti i pre a i posle ugradnje... Ako ugradim u Toyota Centru o tome necu vise razmisljati... Zato se dvoumim :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ako je deo od poznatog proizvoðača onda nemoj da se dvoumiš. Npr Denso svećica je ista i u Toyota Centru i bilo gde (možda i ima falsifikata, ali to se veoma lako vidi). Npr, sad trebam još malo da menjam prednje pločice. U onom centru koji sam ti preporučio je 6000din sa rukama, u radnji su samo pločice 3500 a u ovlašćenom servisu je najmanje 10.000

 

Ja se na tvom mestu ne bi dvoumio.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ima na kutijici deklaraciju uvoznika, kada se uporedi sa već postojećom (koja je u prvoj ugradnji) sve je totalno identično, i otisci proizvoðača na metalu i vizuelno . Npr, ako i postoji falc Denso, nešto mora da je barem maaaalo drugačije, a i normalno, tu je garancija servisa gde sam ih kupio.

Što se tiče originalnih delova iz ovlašćenih servisa (ne govorim ovde o Toyota Centru), viðao sam da su ljudima stavljali filter za vazduh (tobož original) koji je se posle kratkog vremena pocepao (kako je uspeo neznam) i počeo da ubacuje prašinu u motor.

Ili neodgovarajuće filtere za ulje (odgovarajući je na foru da može da se stavi) koji nemaju potrebna svojstva da bi filtrirali ulje i držali blagu kompresiju u sistemu. Konkretno, Volvo je bio u pitanju.

Mislim da su prošla vremena kada je sve bilo falc (u prodavnicama autodelova). Sada prodavac mora da ima regularan ulaz i izlaz, i inspektor lako može da utvrdi da li je to original ili ne. Normalno, falc delova je uvek bilo, i biće, ali je sada taj procenat mnogo manji.

Podeli ovaj post


Link to post

Najverovatnije cu proveriti cene lezaja u sto vise prodavnica, uporedicu proizvodjace i naci isplativost :)

 

Valjda necu pogresiti.

Podeli ovaj post


Link to post

Vidim da je stara tema, ali hoću da se nadovežem, može biti nekome od koristi...

 

Moja sestra, takoðe ima Yarisa, pre oko godinu i po je menjala zadnji levi ležaj točka. Tačnije, pozadi nije moguće zameniti samo ležaj, već je morala da zameni čitavu glavčinu i to ju je sa ugradnjom koštalo oko 100 eura.

 

Kada sam uzeo i ja Yarisa, čulo se "učanje" i kako znam šta je raðeno na sestrinim kolima, očekivao sam i ja klempu od stotinak eura. Meðutim, majstor je utvrdio da je otišao ležaj prednjeg levog točka, a on može da se zameni, bez da se menja komplet glavčina.

 

U jednoj prodavnici japanskih auto delova u Užicu, naručio sam ležaj marke MOOG po preporuci vlasnika radnje za 1.850,00 dinara, dok je u ponudi imao i SKF, ali za 4.300,00 dindži, pa sam se odlučio za jeftiniju varijantu. Zamena kod majstora je koštala približno 1.000,00 dinara, tako da me ukupno izašlo do 30 eura.

 

Majstor je inače mlaði dečko, veoma pedantan i imam potpuno poverenje u njega, jer nam porodično godinama održava automobile (kombi Kia, Astra, Panda), dakle univerzalac.

 

Sama zamena ležaja nije delovala tako jednostavno. Kako sam i sam svo vreme bio pored majstora, cenim da je zaslužio svaki dinar od hiljadarke, jer je proveo sigurno 2 sata kod zamene.

 

Evo, preneo sam svoje iskustvo oko zamene ležaja točka na Yaretu...

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota Zivkovic krade tj skida delove. To znam zato sto se meni desilo da su mi skinuli tj zamenili odlican auspuh sa katalizatorom sa nekim polovnim, varenim bez katalizatora - i bez mog znanja. Steta je dakle veca od 1000 eura (nov, originalni toyotin auspuh je oko 1500 eura sa ugradnjom).

Nije mi nista vredelo da se zalim zato sto nisam imao vizuelni dokaz da su to uradili ( a jesu zato sto je auto neposredno pre toga bio pregledan i do tada odrzavan u ovlascenom servisu).

 

Ostaje mi samo da preporucim svima koji razmisljaju da idu kod trecazurka servisera - ako ne znate coveka licno, idite u ovlasceni servis i platite 100 eura vise. Tih 100 eura ce vam kupiti dodatni mir i zivce.

 

Zamena ležaja točka nije neki visokotehnološki zahvat, tačnije, to skoro svaki kršteni majstor koji ima normalan alat zna da promeni. Cena za tu vrstu posla je previsoka (deo i rad). Ali naravno, govorimo o ovlašćenom servisu. Servis na 60.000km je u ovl. servisu 25.000din (oko 235e), ja sam to sve uradio za 7900din(60e). Da napomenem da sam stavio Denso svećice (prva ugradnja), Marly ulje 100% sintetika 5-30, realno mnogo bolje od klasičnog ulja koje bilo koji servis stavlja, MAN-ovi original filteri. Mogao sam da proðem još jeftinije da sam npr stavio Eneos ulje (takoðe dobro ulje). Cena za svećice je bila 22e na jednom mestu, i 1200din na drugom mestu (samo da napomenem razliku u ceni). Da se razumemo, za sve ugraðene delove sam siguran da su original. Normalno je da su ve cene u ovlašćenim servisima mnogo veće, ali sad svako prema mogućnostima radi gde hoće, a to opet nosi neku odgovornost.

 

Slazem se da zamena lezaja ne predstavlja iskusenje za bilo kog majstora sa odredjenim iskustvom. Da li bi mogao da mi preporucis neki servis koji bi mogao da odradi isti posao a da pritom deo bude originalan i istog kvaliteta kao u ovlascenom servisu?

 

Jos da napomenem, pre par meseci sam menjao plocice u servisu mislim da je to kaludjerica, Toyota Zivkovic, za dosta manje novca sam zamenio plocice i izbrusio diskove ali primecujem da ove plocice imaju dosta primesa, pa vrlo cesto skripe pri kocenju. Naravno plocice koje sam kupio kod njih nisu od istog proizvodjaca kao plocice koje su bile, videcemo koliko ce to trajati.

Jos da napomenem, rekao sam da vozilo odrzavam u Toyota Centar Beograd-u , i da su prilicno skupi, majstor iz ovog servisa mi je rekao da je to normalno posto su rangirani po strucnosti odmah posle same fabrike Toyota, kao i da u svojim redovima imaju japanca, coveka koji brine o kvalitetu usluga i proizvoda...

 

Pa kad sve pogledam, cini mi se da ima poprilicno dosta razloga zbog kojih je Toyota Centar Beograd na mestu broj 1 po kvalitetu usluge, ali tu je najveci problem visoka cena....

Podeli ovaj post


Link to post
Toyota Zivkovic krade tj skida delove. To znam zato sto se meni desilo da su mi skinuli tj zamenili odlican auspuh sa katalizatorom sa nekim polovnim, varenim bez katalizatora - i bez mog znanja. Steta je dakle veca od 1000 eura (nov, originalni toyotin auspuh je oko 1500 eura sa ugradnjom).

Nije mi nista vredelo da se zalim zato sto nisam imao vizuelni dokaz da su to uradili ( a jesu zato sto je auto neposredno pre toga bio pregledan i do tada odrzavan u ovlascenom servisu).

 

Ostaje mi samo da preporucim svima koji razmisljaju da idu kod trecazurka servisera - ako ne znate coveka licno, idite u ovlasceni servis i platite 100 eura vise. Tih 100 eura ce vam kupiti dodatni mir i zivce.

 

Zamena ležaja točka nije neki visokotehnološki zahvat, tačnije, to skoro svaki kršteni majstor koji ima normalan alat zna da promeni. Cena za tu vrstu posla je previsoka (deo i rad). Ali naravno, govorimo o ovlašćenom servisu. Servis na 60.000km je u ovl. servisu 25.000din (oko 235e), ja sam to sve uradio za 7900din(60e). Da napomenem da sam stavio Denso svećice (prva ugradnja), Marly ulje 100% sintetika 5-30, realno mnogo bolje od klasičnog ulja koje bilo koji servis stavlja, MAN-ovi original filteri. Mogao sam da proðem još jeftinije da sam npr stavio Eneos ulje (takoðe dobro ulje). Cena za svećice je bila 22e na jednom mestu, i 1200din na drugom mestu (samo da napomenem razliku u ceni). Da se razumemo, za sve ugraðene delove sam siguran da su original. Normalno je da su ve cene u ovlašćenim servisima mnogo veće, ali sad svako prema mogućnostima radi gde hoće, a to opet nosi neku odgovornost.

 

Slazem se da zamena lezaja ne predstavlja iskusenje za bilo kog majstora sa odredjenim iskustvom. Da li bi mogao da mi preporucis neki servis koji bi mogao da odradi isti posao a da pritom deo bude originalan i istog kvaliteta kao u ovlascenom servisu?

 

Jos da napomenem, pre par meseci sam menjao plocice u servisu mislim da je to kaludjerica, Toyota Zivkovic, za dosta manje novca sam zamenio plocice i izbrusio diskove ali primecujem da ove plocice imaju dosta primesa, pa vrlo cesto skripe pri kocenju. Naravno plocice koje sam kupio kod njih nisu od istog proizvodjaca kao plocice koje su bile, videcemo koliko ce to trajati.

Jos da napomenem, rekao sam da vozilo odrzavam u Toyota Centar Beograd-u , i da su prilicno skupi, majstor iz ovog servisa mi je rekao da je to normalno posto su rangirani po strucnosti odmah posle same fabrike Toyota, kao i da u svojim redovima imaju japanca, coveka koji brine o kvalitetu usluga i proizvoda...

 

Pa kad sve pogledam, cini mi se da ima poprilicno dosta razloga zbog kojih je Toyota Centar Beograd na mestu broj 1 po kvalitetu usluge, ali tu je najveci problem visoka cena....

 

Moj jednostavan odgovor je TOYOTA CENTAR BEOGRAD :)

Nema sta da se doda na to...

Podeli ovaj post


Link to post

U svim ovlašćenim Toyota servisima, rade obučeni profesionalnci za Toyota automobile.

 

Tako je i sa Toyota Centrom Beograd, čiji radnici su osvajali i nagrade na takmičenjima koje organizuje Toyota.

Podeli ovaj post


Link to post

da li neko ima iskustva sa servisom u Novom Sadu pošto sam iz Zrenjanina dvoumim se gde da odem

Podeli ovaj post


Link to post

×