Jump to content
salemi

velika potrosnja ulja

Recommended Posts

tojota korola 1.3 1990god trosi litru ulja na 200km ne masti vazdusni filter ne dimi na meracu dobro vuce molim vas da mi kazete u cemu je problem ako je neko imao istih problema

Podeli ovaj post


Link to post

Uljne karike i garnitura dihtunga u glavi.

 

100% bez greske.

 

Ako nije finansijski problem da mu dolivas litru svaka 2-3 dana mozes ga voziti ovako u nedogled.

 

Cena opravke je do 450 evra (delovi i ruke) jer kad otvaras sve moras barem i lezajeve da zamenis.

 

Ako je puno presao (vise od 300.000) mogu i hilzne da povuku a to je onda i full generalka, ali to se retko desava.

Podeli ovaj post


Link to post

Da li neko ima predlog, odgovor, bilo sta za moju toyotu... 2001 godiste, 1.6 16v model e11 trosi mi 1l ulja na 1500km... zar to nije malo mnogo? inace, uzimao sam toyotino ulje 10w40 polusintetika.... da li da probam sa mineralnim 15w40?ili sta da radim...

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da je sintetičko ulje mnogo bolje za Vaš motor, i da će ga manje trošiti, ali najbolje se raspitajte u servisu.

Podeli ovaj post


Link to post

Sintetika? Mislim nije mi problem sto moram da dolivam,ali sto je mnogo, mnogo... bas sam se sada vracao sa odmora, autoputem i bas ga cepao, pojeo mi ulje...

Podeli ovaj post


Link to post
Probajte sintetičko ulje. Mislim da Vam neće toliko trošiti.

Pozdrav od novog člana

Da li ovo važi i za model iz 2002. god. 1.6 vvti?

Podeli ovaj post


Link to post

Imam isti problem...prvi put imam toyotu corollu 1.6 vvti sa ugradjenim plinom secventnim..godiste je 2002, i covek od koga sam je kupio kaze da je u nju sipao (zamenio ) Mobil ulje..sintetika 10-40. Presla je od tada 12-15 hiljada i na meracu pokazuje da ima ulja na samom dnu (ispod crte)?! Treba ga zameniti, ali koje da kupim??

Podeli ovaj post


Link to post

Imam slican problem.

Vozim naravno Toyotu Corollu 2001. godiste 1.4 benzinac.

 

Trosi mnogo ulja i ono sto me iritira cuju se ventili na nizim obrtajima ili uzbrdo. Zvuk je kao da klaparaju. Inace ima dobru kompresiju 1.3.

 

Ne znam sta je problem i koliko to moze da me kosta??? :shock: neki kazu da su mu gumice na ventilima otisli :?:

Podeli ovaj post


Link to post
Imam slican problem.

Vozim naravno Toyotu Corollu 2001. godiste 1.4 benzinac.

Trosi mnogo ulja i ono sto me iritira cuju se ventili na nizim obrtajima ili uzbrdo. Zvuk je kao da klaparaju. Inace ima dobru kompresiju 1.3.

:

 

To su detonacije, nisu to ventili. Proveri knock senzor, svecice i kablove. Moze da osteti celo klipa. Gumice ventila se jeftino i brzo menjaju.

Podeli ovaj post


Link to post

Imam corollu 1996 i pocela je da mi trosi 1l ulja na 1500 km, pored toga nikakvih problema nema. Sta bi trebao da menjam?

Podeli ovaj post


Link to post

Probao sam i sa cistom sintetikom i polusintetikom i dodje mu na isto,a probao sam Castrol i Eneos.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne, ne. Nisam mislio na to. Da li su Castrol ili Eneos, koji ste sipali, originalna ulja. Ko su uvoznici, šta piše u deklaraciji?

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima,

 

Imam Corollu 1.6 vvti sa ugradjenim plinom 2002 god, kupio sam auto u septembru.

Sve je super, osim potrosnje ulja. Presao sam sa njom 15 ak hiljada i trosi 500 do 550 ml na 1000 km. kada sm je kupio u njoj je bila full sintetika Castrol, ali mi je majstor na zameni predlozio (i sipao) Eneos polusintetiku.

Pricao sam sa tri razlicita majstora, i niko ne zeli da radi kompresiju motora, smatraju da nema potrebe, i predlazu osvezavanje motora (400 do 1000 evra) meni je to puno.

Citao sam na forumu za gumice ventila, ali mi to niko od gore navedenih majstora nije napomenuo. Molim vas za neki savet, da li da prodajem auto, ili da ulazem ako ce me sluziti narednih par godina.

Auro je presao 180000km.

 

Hvala unapred svima na savetima.

Podeli ovaj post


Link to post

×