Jump to content
dexy69

pitanja za admina za 2.0 d4d iz 2007 god

Recommended Posts

Postovani Admine,

mozete li mi odgovoriti na sledeca pitanja:

1) da li 2.0D4d iz 2007 ima lanac ili kais za transmisiju i na koliko se menja?

2) koji su prenosni odnosi u menjacu i diferencijalu.

3) mozete li mi poslati grafikon snage i momenta ili mi dati link, jer ne mogu da ga nadjem na netu?

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj post


Link to post

- Avensis 2.0 diesel, proizvodnje do maja 2011 imao je ugraðen motor:

 

- oznake 1CD-FTV,

- zapremine 1.995 ccm,

- snage 85 kW,

- pogon bregastih osovina putem kaiša,

- zamena pogonskog kaiša na svakih 105.000 km.

 

- Avensis 2.0 diesel, proizvodnje od juna 2011 pa na dalje imao je ugraðen motor:

 

- oznake 1AD-FTV,

- zapremine 1.998 ccm,

- snage 93 kW,

- pogon bregastih osovina putem lanca,

- zamena lanca nije potrebna / nema održavanja.

Podeli ovaj post


Link to post

Postovani Admine, hvala mnogo!

Ako smem jos da zamolim da proverite da li su ovo, negde na netu nadjeni, pravi prenosni odnosi:

1) 3.82,

2) 1.91,

3) 1.22,

4) 0.86,

5) 0.79,

6) 0.67.

diferencijal: 3.24

 

Pozdrav!

Podeli ovaj post


Link to post

Postovani Admine, konacno sam nasao Avensis 2.0d4d sa 126KS iz 2007 god sa SOL opremom, na auto placu.

Molio bih Vas da mi kazete kakve xenonske farove ima taj model: xenon, bixenon, ima li zakretanje farova kako se okrece volan? I koliki je ocekivani vek fabrickih xenona?

 

I imate li preporuku koji alarm i koju zastitu (mehanicku tipa zeder, sapa...) ugraditi, jer ovaj auto nije zasticen...

Podeli ovaj post


Link to post

Avensis to godiste ima xenon farove, ali nema sistem zakretanja svetla...

 

Stvarno ne znam sta da predlozim za zastitu? A, sta ce Vam zastita, pa Toyota se ne krade... :wink:

Podeli ovaj post


Link to post

Admine, nadam se da si u pravu sto se tice kradje...

 

Molio bih i vas i ucesnike na forumu da mi preporuce gume 17", letnje... Mislim da je standardna dimenzija za Avensis 215/50/R17...

 

Koje su best-buy?

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam broj sasije, a godiste je 2008. Da li zelite da Vam posaljem e-mail za odgovor?

Podeli ovaj post


Link to post

Nema potrebe. Takve informacije moraju biti javne, u cilju što bolje informisanja Toyota klijenata. :wink:

Podeli ovaj post


Link to post

Postovani Admine, jeste li uspeli da nabavite orijentacioni cenovnik redovnih servisa za Avensisa?

Podeli ovaj post


Link to post

Očekujem cenovnik u toku dana.

 

Izvinjavam se, malo su nas praznici usporili, ali biće sve u redu. :wink:

Podeli ovaj post


Link to post

Poštovani, planiram da postanem vlasnik Toyote Avensis 2002 god, VVT-i motor, 1800 ccm/129ks. Prešla je 150.000 km, pa me interesuje da li taj motor ima kaiš ili lanac? Nisam siguran da ću pre kupovine moći da doðem do servisne knjižice a ta informacija bi mi pomogla da se odlučim pri kupovini.

 

Inače, nov sam na forumu i nadam se da ću uskoro kupovinom Avensisa postati punopravni član :)

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli! Hvala Vam što ste se odlučili da vozite Toyota automobil.

 

Svi benzinci imaju lanac a dizeli većinom većih kubikaža zupčasti a manji motori lanac i zamajac skoro svi dizeli.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na neverovatno brzom odgovoru. U toku dana sam uspeo da doðem do broja šasije auta koji me interesuje pa me zanima da li u možete da pogledate da li ovaj auto ima bilo kakvu servisnu istoriju u Toyoti? Naravno, ovo je pod pretpostavkom da su servisi u Evropi umreženi i da je nešto tako uopšte moguće. To me najviše zanima zbog kilometraže jer pretpostavljam da se nešto tako beleži u svim servisima. Broj ću poslati na PP.

 

Srdačan pozdrav.

Podeli ovaj post


Link to post

Admine, da li mozete reci nesto o toyoti avensis 2007 god. Motor 2.0 126hp diesel, da li je istina da je losiji od onog slabijeg pre fecelift modela sa 116hp? 

Podeli ovaj post


Link to post

×