Jump to content
alexandar

YARIS 1.0 1999-2005

Recommended Posts

Pozdrav svima.Od skoro sam vlasnik Yarisa 1.0 3v 2003 god. i odusevljen sam kolima.Za te pare sam mogao da kupim veci,dizel ali ja sam se odlucio za Yaris i nisam se prevario.

Za pocetak imam par pitanja ?

1.Motor mi se blago trese na leru(ne uvek,nekad radi bez greske ne cuje se) ko da radi na malom broju obrtaja. Da li neko zna o cemu se radi ili je imao slican problem,par prijatelja mi je rklo da su mozda dizne i da bi neki aditv mogao da resi problem ?

2.Auto pri vecim brzinama pocinje da bruji(ko neko snaznu strujanje vazduha),mislio sam da je lezaj na to je licilo ali majstor sisao ispod kola bacio pogled i kaze da su lezajevi po njemu u dobrom stanju. Rekao mi je da postoji sansa da je to od zimskih guma koje su dosle sa kolima. Napred su Michelin zimske a pozadi je neka druga marka(zaboravio sam koja) isto zimske. Da li je moguce da gume stvaraju takav zvuk ?

3.Da li neko zna neki otpad gde bi mogao da nadjem zadnji motor(mehanizam) brisaca ?

4.Koje ulje savetujete da sipam ?

Podeli ovaj post


Link to post

Ako motor trese ne laru, to može biti iz mnogobrojnih razloga, pa Vam predlažem da posetite prvi ovlašćeni servis, kako bi bar dijagnostikovali problem.

 

I kvalitetni zimski pneumatici mogu ispuštati jake zvuke pri većim brzinama.

 

Naravno da Vam predlažem fabričko ulje, ali možete sipati i druga originalna ulja poznatih svetskih proizvoðača.

Podeli ovaj post


Link to post

Danas bio kod majstora.

1.Uzrok povremenog podrhtavanja motora je nizak broj obrtaja na leru(500-600).

2.Brujanje i buku pri vecim brzinama sam resio balansiranjem prednjih guma.

:D

Podeli ovaj post


Link to post

Pa trebalo bi na 750-780. Dok se ne zagreje dobro radi na 1200-820

Podeli ovaj post


Link to post

Da li Vam sijaju lampice VSC (Vehicle Stability Control) i TRC (Traction Control System)? Ako pomenute lampice sijaju kada date kontakt, a zatim se ugase, onda imate pomenute sisteme na vozilu.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala,a da li neko zna kako da iskljucim samozakljucavanje(kola se sama zakljucaju posle 20-30 sekundi),koja je svrha security crvene lampice i par puta mi se desilo da samo pipnem(ili tako nesto,ne znam sta) dugme od podizaca prozora i da se on sam otvori do kraja,par puta sam pokusao samo da ga pipnem ali nisam uspeo,da li uopste tako nesto moze i kako ?

Podeli ovaj post


Link to post

Da li neko zna odakle bi mogao da skinem uputstvo na Engleskom,Srpskom posto sam uz auto dobijo na Nemackom ?

Podeli ovaj post


Link to post

Evo da ne otvaram novu temu, moj yaris 2002god 1.0vvt-i u leru zagrejan motor radi na 600 obrtaja, ako moze neko da mi kaze na koliko obrtaja je predvidjeno da radi zagrejan motor po fabrickoj specifikaciji? I naravno ostali vlasnici da mi kazu na koliko vrte njihovi motori od 1000 kubika. Hvala pozdrav svim ucesnicima u diskusijama

Podeli ovaj post


Link to post
Morate da zadržite komandu za prozor, ako želite da se otvori do kraja...

za automatsko otv. Prozora postoji dupli klik, tacnije dugme za otvaranje prozora pritisnuti do kraja jedan klik jaci pritisak drugi klik.

Podeli ovaj post


Link to post
Tako je, ako se to moze nazvati klik...

Mozda" Klak"?

 

:D :D :D :D :D :D :D sta god da je :D :P

Podeli ovaj post


Link to post
Guest oggycc

Klik klak.Tako su zvali ranije makaze na krevetima.

 

Sad narod vise nema para ni za to :roll:

Podeli ovaj post


Link to post

@ Alexandar sta ce ti otpad da bi kupio motorcic za zadnji brisac?Nov motorcic ne mora da bude original,ima dosta firmi koje ih prave i strasno su jeftini

 

@ oggycc makaze za krevet,za razliku od motora za zadnji brisac,isplativije je da kupis polovno,ima na buvljaku

Podeli ovaj post


Link to post
Guest oggycc

Ja sam imao slican problem .

 

Yaris bi kao normalno trebao da radi na 800 o/min tako da ako ti je ovo minimum sto ti imas . Zapusuju se prolazi za vazduh i gorivo u nasim uslovima narocito ako vozis na rezervi .Hoce da zaglavi i senzor koji povecava ler gas kada se ukljucuje klima pa i to utice na ovakav rad .

Podeli ovaj post


Link to post

Na rezervi se ne sme voziti, to se slažem.

 

Što se tiče klime, trebalo bi da na kratko smanji obrtaje, u trenutku kada se upali klima, ali odmah vraća obrtaje na približan nivo.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa da li je potrebno da povecam broj obrtaja? Posto se to prilicno lako radi, okrecuci sraf koji pritiska gas na motoru tj. odredjuje ler gas video sam gde je pozicioniran i kako se to radi ali nisam podesavao nista....

 

Znaci 1.0 998ccm 50KW je Yaris 2002 godiste DA LI POVECATI OBRTAJE SA 600 na 800???

Mislim da ce trositi vise goriva kad bude vrteo na 800

Podeli ovaj post


Link to post

×