Jump to content
alexandar

YARIS 1.0 1999-2005

Recommended Posts

I ja mislim da će trošiti više, čak možda i 1 litar više na 100.000km.

To jeste delimično rešenje problema, ali trebaš da tražiš uzrok zašto je na 600 ob.

Podeli ovaj post


Link to post
I ja mislim da će trošiti više, čak možda i 1 litar više na 100.000km.

To jeste delimično rešenje problema, ali trebaš da tražiš uzrok zašto je na 600 ob.

 

Unosis malo ne ozbiljnosti u ozbiljne stvari.

Ja sam ovde postavio pitanje na koliko obrtaja ostatku ekipe sa foruma rade Yaris-i 1.0 vvt-i... Ali slabo se javljaju da mi pomognu.

Auto u sustini radi perfektno ali smatram da bi za motor bilo bolje da radi na nesto vise obrtaja jer ovo je bas minimalac, to je ona puna crta plus jos jedna crtica...

Podeli ovaj post


Link to post

Pa malo šale nije na odmet. Realno, ne znam da li bi mogao da izmeriš povećanje potrošnje ako radi na 750-800 ob umesto na 600 kao sada.

Ja rekoh još odavno da moj radi na 750 obrtaja, moj je 998 kubika ali je noviji motor (onaj sa 3 klipa, osakaćeni). Ja ne znam da neki motor radi na 600 obrtaja na leru. Treba pronaći uzrok tome a ne samo povećati ler gas ručno (čak i ako je moguće). čudi me da dijagnostika ne daje odgovor. Nije to yugo.

Podeli ovaj post


Link to post
Pa malo šale nije na odmet. Realno, ne znam da li bi mogao da izmeriš povećanje potrošnje ako radi na 750-800 ob umesto na 600 kao sada.

Ja rekoh još odavno da moj radi na 750 obrtaja, moj je 998 kubika ali je noviji motor (onaj sa 3 klipa, osakaćeni). Ja ne znam da neki motor radi na 600 obrtaja na leru. Treba pronaći uzrok tome a ne samo povećati ler gas ručno (čak i ako je moguće). čudi me da dijagnostika ne daje odgovor. Nije to yugo.

 

Mozda ne bi mogao da izmerim povecanje potrosnje ali sigurno je da bi bila veca, sad za koliki procenat zavisi od toga da li se vozi po Beogradskim guzvama ili na otvorenom putu.

Pre 2 godine je takodje radio na 600 obrtaja tacnije od kad sam ga kupio (3.5god) i bio je na dijagnostici nije uocen problem niti je Toyotin ovlasceni servis bilo sta rekao za to tako da mislim da je sve u redu sto se toga tice, al opet nekako je i meni cudno da radi na 600obrtaja.

Ne razumem se toliko i ne znam koliko je fabricki predvidjeno da bude obrtaja u leru tako da nista ne mogu da kazem da li je to ispravno ili ne i da li ima problema ili je sve u redu.

Voleo bi da neko odgovori ko ima 1.0 motor ali ovaj sa 4 cilindra da bi znao otrpilike da li je sve u redu. Ako nista pozvacu ja Toyota Centar Beograd pa cu pitati za tu informaciju.

A sto se tice povecavanja ler gasa mozes i sam da pogledas na svom Yarisu gde se nalazi kraj sajle od gasa(ako taj Yaris ima sajlu kao moj) i videces sraf koji odredjuje koliko ce biti pritisnut gas u leru tacnije podesava ler gas.

Podeli ovaj post


Link to post
@ Alexandar sta ce ti otpad da bi kupio motorcic za zadnji brisac?Nov motorcic ne mora da bude original,ima dosta firmi koje ih prave i strasno su jeftini

 

 

Ako moze ime neke od firmi ili kontakt :D

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tice rada motora na leru,600 obrtaja je ok za motor 1.0 4 cilindra . Bio u servisu zakacili ga na comp. na njemu pokazuje da radi na malo vecem broju obrtaja nego sto pokazuje obrtomer u kolima. Bacio pogled na jos dva Yarisa sa tim motorom i na oba radi na 600 obrtaja na leru :D

Podeli ovaj post


Link to post

Posle 5 meseci druzenja sa Yarisom imam samo reci hvale,deluje mi kao mali tenk(neunistiv) :D Ono sto me najvise odusevljava je udobnost i kako guta neravnine na putu. So se tice potrosnje goriva i tu sam zadovoljan,90% gradska voznja 6,2-7,5l. Mozda mi se cini ali mislim da mi manje trosi nego sto bord com. pokazuje :)

Imao sam problema sa blagi podrhtavanjem motora na leru,kad se pritisne kvacilo ono prestane ,problem je druk lezaj. ovih dana ce i taj problem biti resen.

Jedina stvar koja mi sad trenutno smeta i koja se desila nepaznjom mog tate su sitne ogrebotine na vratima od fioke ispred suvozaca(nisu duboke ,vise lice na neko perutanje plastike). Ako neko zna kako bi mogao da ih uklonim(ispoliram) ?

Podeli ovaj post


Link to post
@ Alexandar sta ce ti otpad da bi kupio motorcic za zadnji brisac?Nov motorcic ne mora da bude original,ima dosta firmi koje ih prave i strasno su jeftini

 

 

Ako moze ime neke od firmi ili kontakt :D

Bilo koji auto elektricar ce to da ti uradi,proguglaj malo

Podeli ovaj post


Link to post

Pregorela mi je desna sijalica u faru pa kad vec menjam zamenicu obe,koje sijalice mi savetujete da kupim i da li je zamenu mogu sam da obavim,(yaris 2003 god.) ? i da li je neko imao problem sa skripanjem kvacila rekli su mi da je to neki plasticni cilindar koji se ugradjuje od 2003 god. u yaris,do 2002 god su imali metalni i on nije pravio problem ?

Podeli ovaj post


Link to post
Guest oggycc

Ma kupi bilo koji H4 sve sljaka bez problema .

Podeli ovaj post


Link to post
Pregorela mi je desna sijalica u faru pa kad vec menjam zamenicu obe,koje sijalice mi savetujete da kupim i da li je zamenu mogu sam da obavim,(yaris 2003 god.) ? i da li je neko imao problem sa skripanjem kvacila rekli su mi da je to neki plasticni cilindar koji se ugradjuje od 2003 god. u yaris,do 2002 god su imali metalni i on nije pravio problem ?

 

Meni kvacilo skripi od kad sam kupio polovan Yaris pre 3.5 god, skripi samo posle kise ili pranja... Problem resavam tako sto iz kabine sa uljem na sprej podmazujem kvacilo. Kad je podmazano dosta lakse se pritiska i nema skripanja. Mada znaj da to skripanje ne predstavlja nikakav kvar ili slicno

Podeli ovaj post


Link to post

Znam da ne predstavlja kvar ali me iritira,i ja sam prskao raznim sprejevima i to privremeno neutralise skripanje,u servisu mi traze 60e. da mi to srede :x

Podeli ovaj post


Link to post

Ja kad startujem automobil,radi od 1000-1100 ,a kada se zagreje padne na 600-700 obrtaja...Vozim w wti 1.0

Podeli ovaj post


Link to post

Odgovorio sam vec jednom,al mi poruku shinuo ko zna gde...

 

Ja kad startujem auto (sad kad je hvadnije) radi od 1000 do 1100 obrtaja,a kad se zagreje ,padne na 600-700 obrtaja !!

Podeli ovaj post


Link to post
Odgovorio sam vec jednom,al mi poruku shinuo ko zna gde...

 

Ja kad startujem auto (sad kad je hvadnije) radi od 1000 do 1100 obrtaja,a kad se zagreje ,padne na 600-700 obrtaja !!

 

Bas kao meni doduse kad je jaka zima onda start tezi oko 1300 obrtaja. a dobro zagrejan je 600

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima,

letos sam zamenio mazdu 323 za yare 1.0.

Nisam imao priliku da vozim yarisa i do sada sam više nego zadovoljan.

 

Dobar je na otvorenom, dobar je sa 5 osoba, praktično je rešenje sa šetajućom zadnjom klupom.

 

Po gradu, potrošnja je od oko 6,5 do 7,7. čini mi se da potrošnja zavisi i od broja crvenih semafora. Mislim da nije loše ugraditi gas.

 

Japanac je zakon.

Podeli ovaj post


Link to post

Aaaaa brate,de ces plindzu u 1.0 ?! Uzivaj bre i samo cepaj...ja nikada ne bih menjao karakteristike mog 1.0 benzinskog motora zarad "ustede" na potrosnji goriva !!! Naravno da gradska potrosnja zavisi od guzve...i meni je kreni-stani varijanta 7-8L ,al zato kad imam malo vise prostora ,potrosnja pada na 5L !! Nije to strasno...

Podeli ovaj post


Link to post

A što bi se karakteristike motora promenile ako ugradi plin? Kod mene nema razlike nikakve. Što voziti skuplje gorivo ako može jeftinije. U svakom slučaju za oko 10k km će se isplatiti ureðaj.

Podeli ovaj post


Link to post

Otisao mi je auspuh ,pojela ga korozija(vec na 50-60km/h pocinje da bruji). Da li je neko menjao auspuh i kolko ga je to zadovoljstvo kostalo ?

Podeli ovaj post


Link to post

×