Jump to content
ikac2000

Volan - pitanje

Recommended Posts

Postovani,

 

Prilikom manevrisanja po parkingu AURIS-om 2008 g., primecujem da mi se cesto, ali ne uvek, javi neznatno, vrlo blago kliktanje volana, sto se moze i osetiti na volanu.

 

Da li je neko imao slicnih iskustava? Sta bi to moglo biti?

 

Hvala i pozdrav...

Podeli ovaj post


Link to post

Primetio sam kod brzeg motanja odmah nakon polaska i prethodnog motanja volana u suprotnom smeru.

 

Ne desava se uvek.

Podeli ovaj post


Link to post

Na nekim modelima automobila, koji imaju elektro-servo volan, prilikom brzog motanja se čuje čudan zbuk i volan pruža malo veći otpor, pa Vam se možda upravo to i dogaða, što je normalna pojava.

 

Ali, ne isključujem mogućnost da postoji i neki problem, konkretno u slučaju Vašeg automobila. Možda je najbolje da se posavetujete sa serivserom.

Podeli ovaj post


Link to post

NIje bas zvuk, vec kliktanje, i pri brzom i sporom motanju. Moracu do servisa :-(

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam isti problem sa volanom!!! Da li ste resili vas problem?

Podeli ovaj post


Link to post

Da, problem je resen u garanciji.

 

Prvi put su mi zamenili Intermediate Steering Shaft, odnosno deo koji spaja volan i letvu, ima na sebi kardanske zglobove.

 

Ovo nije resilo problem, pa su zamenili i ceo sklop serva, sto je na kraju resilo problem.

 

Auto je imao 30,000 km kada sam reklamirao.

 

Nakon ovoga, morao sam da idem na reglazu, jer su promasili jedan zub izmedju volana i letve, pa ponovo u servis za centriranje sredisnje tacke volana.

 

Sada je sve OK, mada tu i tamo osetim neko cimanje, ali nije isto kao ranije.

 

Na engleskom forumu vidim da je ovo dosta cest problem kod prve generacije Aurisa.

Podeli ovaj post


Link to post

Pitanje za Admina!

 

Imam isti problem sa volanom i zalio sam se u GOTA CARu,oni su ustanovili da je kvar na kraju letve volana i da treba da se zameni taj deo...ali da to ne spada u garanciju...

 

Ja se pitam da li je to moguce!!!????

Podeli ovaj post


Link to post

Kada ovlašćeni servis dijagnostikuje problem, u to nikada nisam sumnjao.

 

Kao što sam i nekoliko postova ranije rekao, uvek predlažem ovlašćeni servis, jer je tamo na kraju najjeftinije. (znate na šta mislim)

Podeli ovaj post


Link to post

GOTA CAR je ovlasceni prestavnik Toyote u Novom Sadu!

 

Moje pitanje je da li taj deo ulazi u garanciju!?

Podeli ovaj post


Link to post
GOTA CAR je ovlasceni prestavnik Toyote u Novom Sadu!

 

Moje pitanje je da li taj deo ulazi u garanciju!?

 

Sada sam proverio u postovima, da ste vi kupili polovnu Toyotu Auris 2.0 D4D 2008god. u GOTA CARu pre godinu dana. Da li za vaš automobil još uvek važi garancija?

 

Možete li mi na PM poslati broj šasije vašeg automobila, kako bih proverio o čemu se radi.

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam stigao da vidim broj sasije! Poslacu vam uskoro!

 

Auto mi je u garanciji jos godinu dana...

 

Da li ovaj kvar ulazi u okvire garancije,samo to me zanima. Ako ulazi da odem u servis i da trazim da mi srede to!!

Podeli ovaj post


Link to post

Da ne otvaram novu temu.Na Aurisu pre par dana mi iz cista mira zablokira servo i upali lampicu P/S!To se desilo ujutru i preko dana sam proveravao sve isto i tek uvece mi se vratio volan u normalu i ugasio lampicu!Bio sam u Japan shopu i sumnjaju na kompjuter serva volana.Za sada vozim normalno pa cemo videti da li ce se opet desiti.Da li je neko imao slican problem?

Podeli ovaj post


Link to post

×