Jump to content
Guest oggycc

Motor 1KR-FE

Recommended Posts

Guest oggycc

Pre 3 godine kad sam kupio Yarisa I bio sam nosen mislju da je isti motor i kod Yarisa II.

Odem u Vitro group zbog drugog auta koji posedujem i igrom slucaja pitam da li mogu da kupim kod njih filtere i neke druge stvari posto je 1.0 motor standardna ugradnja u C1.

Kad ono ispade da ja imam cilindar vise u mom Yarisu koji je radjen u Japanu .

Trocilindar je proizvod Toyotine filijale Daihatsu i nije vezan sa motorom iz Yarisa I .

Daihatsu ima 69 lil 71 hp , tezak je 69 kg i stavlja ga u svoju karoseriju Subaru pored Toyote,Daihatsu-a i Citroena-PSA.

Sklapaju ga u Japanu a za Europu u Poljskoj.

Zaboravio sam da kazem da ima manju emisiju zagadjenja od motora koji se stavlja u Yaris I sa cetiri cilindra a i jeftiniji je za proizvodnju od prethodnog agregata .

Podeli ovaj post


Link to post

Taj 1KR-FE motor koji i ja imam u mom Yarisu, je nekoliko godina za redom proglašavan za najbolji malolitražni motor na svetu. E sada čekamo milojkovica da ospe paljbu i upropasti i ovu temu.

Podeli ovaj post


Link to post
Taj 1KR-FE motor koji i ja imam u mom Yarisu, je nekoliko godina za redom proglašavan za najbolji malolitražni motor na svetu. E sada čekamo milojkovica da ospe paljbu i upropasti i ovu temu.

 

Cisto sumnjam da ce cekanje biti dugo , kad je u pitanju neosnovana kritika na racun Toyote on stize ko brzi voz iz Japana :D

Podeli ovaj post


Link to post
On 10.8.2011. at 10:35, Put-In said:

Taj 1KR-FE motor koji i ja imam u mom Yarisu, je nekoliko godina za redom proglašavan za najbolji malolitražni motor na svetu. E sada čekamo milojkovica da ospe paljbu i upropasti i ovu temu.

Tacnije od 2008 do 2012 je bio naj motor godine do pojave fordovog 1.0 eco boost

Podeli ovaj post


Link to post

×