Jump to content
Sign in to follow this  
gillonio

da li 1.3 vvt?

Recommended Posts

ubih se poslednjih dana u trazenju odgovora na pitanje da li uzeti gore imenovanog. cena sa doplatom za boju je maksimum maksimuma i bas sam zeleo aurisa ali citajuci forum vidim da model koji ja mogu da kupim je prilicno za izbegavanje. jer ga planiram za uobicajeno koriscenje, sa naglaskom na gradsku voznju a vidim da auris zna u tom segmentu da zaboli novcanik. od vas ovde svakako ne trazim da mi kaze kupi ili nemoj da kupis , ali bih molio ona koji ga imaju da daju jos neki detalj, narociti u delu koji se tice potrosnje i odrzavanja.

Podeli ovaj post


Link to post

Zao mi je sto ne mogu reci nista o Aurisu sa tim motorom jer nemam iskustva, ali svakako za gradsku voznju mogu da preporucim 1,4 dizel, koji je naravno skuplji. Kome nisu mrski dizelasi, i moze malo vise da izdvoji, ovaj je dobar izbor za grad. Iz licnog iskustva mjerenjem predjene kilometraze i evidencijom nasutog goriva, za pretezno gradsku voznju u periodu od godinu dana na predjenih 10 000 km uglavnom gradske voznje sa jednim odlaskom na more i planinu i jednom u 15-20 dana po sto kilometara otvorene voznje (znaci odnos gradska/otvoreni put 65%/35%) potrosnja je malo ispod 6,1l/100 km. Bez obzira na sve, u jedno sam siguran, a to je da bi 1,33 VVt-i ipak potrosio vise. Naravno dizel je skuplji za odrzavanje i sl.

Podeli ovaj post


Link to post

da li bar neko zna cene odrzavanja tog 1.33 modela i kada ste po toyotinom pravilniku obavezni da vozite autio na servis.

Podeli ovaj post


Link to post

9000-10000 dinara mali servis koji se radi na 15000 km, najskuplji je veliki na 90000km i kosta oko 220evra.

Podeli ovaj post


Link to post

To su zvanicne cene od pre mesec dana od Toyota Gota Car.. Znam jer su mi poslali... :)

Podeli ovaj post


Link to post

OK. Zvanične cene za Vaš automobil. Ali, cene delova mogu u manjoj meri varirati u zavisnosti od godišta automobila...

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×