Jump to content
Musictalk

Ulje za menjac

Recommended Posts

drugari posto mi je riknuo semering na poluosovini i curka mi malko ulje, zeleo bih ga promeniti kad vec menjam taj semering 

(koji jos nisam nasao :) )  ako neko zna gde se moze naci, bio bih zahvalan!!!

jel menjao neko ulje u menjacu Celice 1.6?

sta preporucujete, koja vsrta ulja?

hvala

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam menjao, sipao sam Mobilovo 75w gerbox ulje. Zadovoljan sam njime.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam menjao jer mi se cuo jedan sinhron pri prebacivanju u 3. brzinu.

 

Uzeo sam BP, neznam tacno koje...Zelena boca..

 

Mnogi ga ne menjaju nikada, sto je cista greska....

 

Posle menjanja se izgubila greska pri saltanju...

Podeli ovaj post


Link to post

aha...

ok, pogledacu to... dovoljno mi je to da je neko vec imao iskustva sa tim!!!

 

postoji li neka firma koja pravi Semeringe jer koga god sam zvao NEMAJU!!!???

Podeli ovaj post


Link to post

Posalji mi na PP broj sasije i sta ti treba, pogledacemo, moze svaki semering da se nadje, ne znam gde si gledao...

Podeli ovaj post


Link to post

ljudi gledao sam u onom vama svima poznatom AUTO DATA 2005 serbian edition-u koje ulje ide u toyotu celicu i pise samo DEXTRON II

pretpostavljam da je to neka oznaka pre nego marka ulja?!?!?!

Podeli ovaj post


Link to post

DEXRON II

DEXRON III

ili bilo koje DX II odnosno DX III, ATF

 

su ulja za automatske menjace, i da, idu u menjace koji su isli na celicu 90-94

 

ja menjao u oba auta i uvek sipao to ulje

 

i nemaju nikakve slicnosti sa hipoidnim uljima za obicne menjace SAE80, SAE90, SAE75w80, SAE75w90 ili SAE80w90, SAE86w140...

Podeli ovaj post


Link to post

Dextron II sam sipao kad sam menjao ulje za servo pumpu...

 

Da sipam isto to Dextron II samo 75w90 ???

Podeli ovaj post


Link to post

Slazem se sa Vladimirom Korac nisam nija znao dok nisam procitao, i ja sam bio iznenaden a kamoli majskori kad sam rekao, ja mislim kad sam im leda okrenuo da su me ismijali.

 

Samo uzmi najkvalitetnijeg proizvodaca i to je to );

Podeli ovaj post


Link to post

DEXRON II

DEXRON III

ili bilo koje DX II odnosno DX III, ATF

 

su ulja za automatske menjace, i da, idu u menjace koji su isli na celicu 90-94

 

ja menjao u oba auta i uvek sipao to ulje

 

i nemaju nikakve slicnosti sa hipoidnim uljima za obicne menjace SAE80, SAE90, SAE75w80, SAE75w90 ili SAE80w90, SAE86w140...

 

@Vlado pojasni nam malo ovo oko ulja?

Podeli ovaj post


Link to post

Da se i ja priključim diskusiji.

Kada sam kupio moju seliku (ST182), pored velikog servisa sam promenio i ulje menjača. Kao što su prethodnici izneli, navodno je DEXRON II odgovarajuće ulje, ali me je bunilo što je za automatske manjače.

Dok je ispuštao staro ulje, majstor je zaključio da je prilično gusto i da će pre biti da se radi o hipoidnom ulju. I njemu je bilo jako čudno da ide ulje za automatske menjače.

Ja imam original dokumentaciju za moju seliku koja je kupljena u Švajcarskoj, pa je ista na nemačkom. Evo šta ta dokumentacija kaže:

dsc00402sj.th.jpg

Pored toga, pri samom vrhu haube imam prilepljenu sledeću nalepnicu:

dsc00412c.th.jpg

E sad neka svako za sebe izvuče zaključak. Moj majstor mi je sipao hipoidno zbog ovoga što piše na nalepnici i zbog toga što je ubeđen da je u menjaču već bilo hipoidno. U svakom slučaju, nisam imao nikakvih problema od zamene.

Mene zanima na koliko bi trebalo menjati ulje u menjaču?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam neki dan zamijenio sa jaranom Edzi_ Sarajevo, bilo je 75W viskoznost castrol dosta prljavo izaslo i nasuo dextron II ATF, ja imam osjecaj da auto bolje ide,brze nabija obrtaje mjenjac mi je malo teze ulazio u II brzinu i III na visokim obrtajima, sad kao da se sve izgubilo.

Uglavnom obavjestavacu vas ako dode do ne daj boze necega.

Jos nesh sa ovim uljem cu samo isprati pa cu nasuti neko jos kvalitetnije. pozzz...

Podeli ovaj post


Link to post

koje ulje je onda preporučljivo stavljat za mijenjač??

 

i još me zanima kakvo ulje ide za kvačilo?fali mi malo ulja a ne znam koje ide

Podeli ovaj post


Link to post

vidim da ne sipaju svi istu vrstu ulja,neki atf a neki 75w-90 gradaciju što me zbunjuje

Podeli ovaj post


Link to post

vidim da ne sipaju svi istu vrstu ulja,neki atf a neki 75w-90 gradaciju što me zbunjuje

 

Možeš sipati i jedno i drugo. Ako budeš sipao Dexron II koje je dosta jeftinije interval zamjene je kraći, dok 75w-90 kada naspeš miran si dosta duže.

Ja sam nasuo Dexron II i vide se velika poboljšanja. Nestali su problemi sa sinhronima 2 i 3 brzine koji su se znali čuti prilikom šaltanja na visokim obrtajima.

Moguće je da bi ovaj navedeni problem koji sam imao riješilo i dobro 75w-90 ulje ali ja sam se odlučio za jeftiniju varijantu jer je cijena kvalitetnog Castrol ulja 75w-90 50€.

Podeli ovaj post


Link to post

pa i meni lagano zapinje baš onako kako se i tebi dešavalo.danas sam provjerio ulje i falilo je možda 1dl a i dosta je čisto tako da ne znam da li ću ga i mjenjati

Podeli ovaj post


Link to post

pa i meni lagano zapinje baš onako kako se i tebi dešavalo.danas sam provjerio ulje i falilo je možda 1dl a i dosta je čisto tako da ne znam da li ću ga i mjenjati

 

Kako znaš da ti nije pogrešno ulje u mjenjaču, kao što je kod većine bilo?

Podeli ovaj post


Link to post

pa kad sam odvrnuo šaraf gdje se ispušta ulje nije bilo baš gusto već onako kao atf a opet tko će ga znat,možda je netko prije sipao motorno

Podeli ovaj post


Link to post

×