Jump to content
maki.girl

Koliko stvarno trosi?

Recommended Posts

Interesuje me koliko stvarno trosi Yaris po gradu i na otvorenom?

Konkretno me zanima model 1.3 ili slabiji 1.0.....godiste 2008,2009...

Odgovori se krecu od "nezamislivo malo"(a koliko je to ZAISTA???)....do 6,7,L....

Sta je zapravo tacno?

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je na 1.33 VVTi na otvorenom trošio 5,7.

 

Ja lično sam zabeležio tu potrošnju. Najviše preðeno na Ibarskoj magistrali.

Podeli ovaj post


Link to post
Guest Vlajko

Zdravo,

Yaris koji je vozila moja supruga 1.33 je trošio po gradu oko 6.5l , manje više(leto klima...zima dok se zagreje) . Na otvorenom ...zavisi kako se vozi (ako se vozi do110- 120 i ne nešto žustrije potrošnja je tu kako admin reče , ali ako se vozi preko , malo brže potrošnja ide i do 8,5 l.Opet sve zavisi i od kvaliteta goriva...koje je kod nas na niskom nivou.

Podeli ovaj post


Link to post

potrošnja na 1.3 vvti u rasponu od 6,7-6,9 lit./100 km. uglavnom vožnja u gradu , povremeno malo otvorenog puta ...

Podeli ovaj post


Link to post
Guest Vlajko

Ma može on i 3l da troši samo treba neko da gura povremeno :lol: i ja rekoh najiskrenije

Podeli ovaj post


Link to post

Jaris 1.0 ne može u gradu da potroši manje od 7L, osim ako taj grad nije isključivo NBG kada su pogašeni semafori :lol:

Na otvorenom može i manje od 5 ako je Ibarska u pitanju.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Moj yaris je 1.0 sa plinom 2000.godište...

 

Zimus je prosek bio do 8.5l plina, uglavnom gradske vožnje, a sada je oko 7.5l. Uvek sipam pun rezervoar, tako da su ovi podatci potpuno tačni.

 

Jednom sam samo spustio na 6.7l plina, ali tada sam oko polovine predjenih km proveo na otvorenom putu.

 

I da napomenem da žustrije vozim, ne trudim se da štedim gorivo, jer je i ovako :D

Podeli ovaj post


Link to post

1.3 12mjesec/2007, 40.000 na satu, po gradu trenutno 8.3l. Otvoreno spadne i ispod 5.5l. Klima, muzika, mozda malo agresivnija voznja, preko 3k obrtaja ne vozim.

Podeli ovaj post


Link to post

Malo sam proucavao VVT-i motore i ne znaci ako vozite u jako niskim obrtajima da ce te trositi manje nego kad vozite u visim obrtajima (naravno u granicama normale)

Podeli ovaj post


Link to post

Moja zapažanja u vezi potrošnje za ova 2 meseca koliko imam Yarisa su300km otvoren put+200km grad i sve sa klimom -8.3 l.Samo gradska vožnja,pola sa klimom,pola bez-8.8 l.Da li je to dobro-ne znam.Ni ja ne vozim preko 3000 o/min.

Podeli ovaj post


Link to post

Moj Yaris 1.0 po gradu maksimum potrosnje dostize 7.5 litara u izuzetno losim zimskim uslovima (previse snega, leda, visoki obrtaji pri startu motora, gradska voznja) al to je taj period od par meseci, medjutim u trenutnim uslovima potrosnja po gradu ne prelazi 6.5l sto je izuzetno s obzirom da automobil ima 10 godina

Podeli ovaj post


Link to post

Uh pozdrav iz Prijedora, yaris 1.0 2008, 110000 km predjenih, najcesce ispod 5l/100 km a u gradu oko 6.5, bord racunar pokazuje pola litre manje, pokusacu da postavim dvije fotografije ako uspijem ili neka mi neko pomogne kako da prikacim slike

Izmenjeno od yarispd
  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kasnim par godina, ali je ovo uvek aktuelno.

Ima oba motora i 1.0 i 1.33. oba su sa plinom. 1.0 presao 317 000 km potrosnja 6,2-6,5 L. a  1.33  presao oko 150 000km potrosnja 6,3-6,7L. Zimi do 0,5L vise oba. Voznja do 3500 obrtaja (osim kad se pretice)

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×