Jump to content
Krnic

Corolla 1.6 vvti 2007 kuckanje iz motora

Recommended Posts

imam tojotu corollu 1.6 vvti 2007 ,sa predjenih 215 000 km,

kad dodajem gas ,svakom brzinom cuje se pucketanj iz motora kao nekad kad je bilo lose gorivo,

promijenjeni su lanci i vanusi i dalje je problem isti,

na raznim sajtovim me opet upucuju na lance ili usisnu granu,

 

molim za pomoc jer sam vec dao 600 evra,a problem nije rijesen

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mogu da pretpostavim da se radi o istim problemima.

 

Dakle, predlažem ovlašćen servis, i siguran sam da će problem biti rešen.

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da se identicni zvuk javlja i kod mene, Corolla 1.6vvti 2006. 105.000 km, ugradjen plin.

Kad se dodaje gas pri ubrzavanju cuje se zveckanje na nizim obrtajima pri laganom gasu i opterecenju. Na nizbrdici toga nema.

Nije neki jak zvuk u kabini, ne cuje se kad je malo veca buka. Cuje se najvise kad su prozori otvoreni a prolazi se pored kontejnera ili parkiranih vozila od kojih se taj zvuk odbija. Komsija koji je bio na ulici dok sam prolazio misli da je nesto upalo u auspuh, ili je sace strulilo pa zvecka. Neko mi rece da moze korpa kvacila da se cuje, negde grebe. Inace auspuh mi jeste bucniji, a kvacilo nesto zafrkava u desnoj krivini (ostaje bez otpora).

Neko kaze podizaci ventila, lanac, ventil goriva...

Vozim tako vec 20.000 km i ne planiram nista da diram. Ne vidim da deluje na potrosnju, perfomanse...

Kad sam bio na pregledu u ovlascenjom Toyota servisu ko za inat se nista nije culo.

 

Voleo bih da razmenimo iskustva sa ovom pojavom. Mozete da me kontaktirate na 063/450-083. Iskljucen je dok sam na poslu, pa posaljite sms ako sam nedostupan.

 

Dragan, Beograd

Podeli ovaj post


Link to post

можда су каменчићи заглављени у шарама пнеуматика?

Podeli ovaj post


Link to post

Још нисам чуо да је мењан ланац на 2007?!

Код модела до 2006. се дешава да се деформишу преграде у пластичној усисној грани и јавља се бука при додавању гаса.

Треба тачно утврдити одакле долази бука, а то је понекад поприлично тешко и треба искусан механичар са добрим слухом.

Podeli ovaj post


Link to post

×