Jump to content
maraja

akumulator za Yaris 1.0 vvt-i

Recommended Posts

Na nedavnom preventivnom pregledu u TC,rekli su mi da je akumulator slab i da neće prezimiti Izmerena struja je 12,4A što po meni nije tako strašno ali se zaista brinem kako će upaliti na -20.Stoga sam rešio da tražim nov pa me zanimaju predlozi i iskustva forumaša,koji je akumulator najbolji za cenu od max.7000 din?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih ti preporučio Vartu 45 Ah koji je sasvim dovoljan za motore 1.0 ili 1.3 (moj je 1.3). Garancija je 36 meseci a cena je 6.500 din .Što je bitno imaju dimenzije manjih akumulatora što odgovara za japanska vozila i stubiće koji mogu biti širi ili uži u zavisnosti od klema na vozilu.

Podeli ovaj post


Link to post
Na nedavnom preventivnom pregledu u TC,rekli su mi da je akumulator slab i da neće prezimiti Izmerena struja je 12,4A što po meni nije tako strašno ali se zaista brinem kako će upaliti na -20.Stoga sam rešio da tražim nov pa me zanimaju predlozi i iskustva forumaša,koji je akumulator najbolji za cenu od max.7000 din?

 

Samo VARTA. Evo vec 3.5 god bez problema. Pali i u najsurovijim uslovima zime. Vredi svaki dinar

Podeli ovaj post


Link to post

Pretpostavljam Varta 12/45Ah,ali ima neka blue,silver,black dynamic,.Da li po tom pitanju ima nekih ograničenja?Kažu da je ova blue dynamic najprodavanija i da li beše D+ ili to nema veze?

Podeli ovaj post


Link to post

Postoji i neka Varta Asia(valjda za azijska vozila pa samim tim i za Yareta)

Podeli ovaj post


Link to post

Djuka boj nedavno sam radio dijagnostiku na mom Yarisu 1.0 vvt-i Kod njega se ventilator uključuje na 90 c .Ne znam da li je isto i kod jačeg 1.3 vvt-i

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Piske. Posle pažljivijeg praćenja video sam da ventilator normalno ukljućuje i verovatno na sličnoj ili istoj temperaturi kao kod 1.0 Oseti se i na ler gasu, za jednu crtu skine obrtaje, tako da je sve ok. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam uzeo Bosch 45a S4 (sire one pipe, pa za razliku od proslog Varta ne gube kontakt). Javljam utiske posle prvih minusa :)

Podeli ovaj post


Link to post

U principu trebalo bi da je sličan kvalitet "Varte" ili "Boš". Mene je iskreno privukla garancija od 36 meseci i to što ima uzano kućište, što savršeno odgovara za ležište koje je i napravljeno za takve modele. Njihov kvalitet treba meriti u 3 ili 4 godini eksploatacije, a kad je nov svaki će da odradi posao.

Podeli ovaj post


Link to post

Našao sam Varzu za 6500,meðutim nude mi Energizer 45Ah za 5400 din.tvrdeći da ga Varta proizvodi i da je isti samo jevtiniji jer nema izvikano ime.Još se dvoumim irezervisan sam po pitanju ovog Energizera.1100 din. nije za bacanje ali kvalitet je verovatno na strani Varte.Ima li neko iskustva sa Energizer akumulatorima?

Podeli ovaj post


Link to post

znam da su im baterije odlične u mom ključu za yarisa je fabrički njihova baterija

Podeli ovaj post


Link to post

Za yareta1.3 kupio sam Energizer 55 Ah ,cena 6.500 din. , stari sam prodao na otpadu za 600 din. , konačan trošak 5.900 din.

Garancija 36 meseci ,ali ista važi jedino ukoliko se posle dve godine javite na kontrolni pregled kod ovlašćenog servisera ...

 

Pozdrav!

Podeli ovaj post


Link to post

Ispraznio mi se akumulator white horse koji j e dosta los. Planiram da uzmem proatomic 56ah i interesuje me hoce li odgovarati za yaris 1.0b. Da li se prilikom zamene resetuje elektronika i da li je potreban fabricki kod?

Podeli ovaj post


Link to post

Kod zamene akumulatora mora se obratiti pažnja na fabričke "amperaže" akumulatora, iz razloga što je vozilo setovano na te amperaže. U suprotnom stavi se jači akumumulator, a vozilo puni akumulator do fabričke postavke. Nista od setovanja se ne gubi sem radija I sata, koji moraju da se memorišu.

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko ja znam, nije problem ako se stavi snažniji, već slabiji.

 

Ali, proveriću ujutru. Ono u šta sam siguran, najbolje je da se stavi odgovarajući akumulator sa optimalnom "amperažom".

Podeli ovaj post


Link to post

da li je neko stavio akumulator bez kiseline , ovi što su punjeni gelom i namaju potrebu za održavanjem,kakva su iskustva i da li traju duže odobičnih hvala unapred

Podeli ovaj post


Link to post

×