Jump to content
Sign in to follow this  
shomi22

Land Cruiser se guši preko 3000 obrtaja

Recommended Posts

Imam Land Cruisera 3.0 D-4D 2004 godište i pre neki dan mi se javio problem. Auto ide normalno pri laganoj vožnji do 2000 obrtaja, meðutim, ako se zgazi gas, on potegne do nekih 3000 rpm i onda zaguši, odnosno, papučica gasa je stisnuta do kraja, a on ne ubrzava, tj. Muči se da doðe do 3500-4000rpm. Na leru odlično prima gas, čak u nekim slučajevima i krene recimo prvom preko 3000rpm, pa kada ga prešaltujem u drugu, umesto da nastavi on se uguši nav2500-3000, dok u nekim slučajevima, ali vrlo retko ide par minuta normalno (prva, druga, treća... Preko 3500-4000 obrtaja). Kada je ladan čini mi se da je bolje, dok što se više zagreva obrtaji su sve manji, da neki put i na 2500rpm guši, a papučica gasa stisnuta do kraja. Hteo bih još da napomenem da je majstor gledao EGR ventil i on je ispravan, kao nov je, na klasičnom dijagnostičkom testu, ne prijavljuje nijednu grešku, kontakti na protokomeru i Map senzoru dobri... Doduše pre testa majstor je sumnjao u te delove, ali kako kaže to bi trebalo da dijagnoza prijavi, pa sada više nisam siguran u čemu je problem. Da li je neko imao sličan problem i koje je bilo rešenje?

Ovo pitam da bi suzio traganje za kvarom, pošto po majstoru može biti svašta, od vakum creva, raznih ventila, interkulera, do prekida neke žice ili gubljenja kontakta, najgore u svemu je što kompjuter ne prijavljuje nijednu grešku. Molim nekoga sa ovakvim iskustvom da mi odgovori na post. Hvala u napred.

Podeli ovaj post


Link to post

Kada sam pročitao simptome, prvo sam pomislio na protokomer ili EGR ventil.

 

Ako to nije, onda zaista nemam ideju šta to može biti. Da li je neko imao slično iskustvo?

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×