Jump to content
sven

pitanje garancije

Recommended Posts

Interesuje me da li je dozvoljeno tj ne utice na garanciju vozila ako sam u svojoj reziji promenim sijalice tacnije sijalice prednjih svetala? Da li je dozvoljeno staviti sijalice mozda nekog drugog proizvodjaca ali naravno iste instalisane snage.

 

Izvinjavam se unapred ako je u pogresnu rubriku postavljena ova tema.

 

Hvala.

Podeli ovaj post


Link to post

Dok je vozilo u garantnom roku, sijalice glavnih svetala na vozilu spadaju u garanciju I klijent nema troška oko zamene istih u bilo kom toyota servisu u koliko vozilo ispunjava garantne uslove.

Podeli ovaj post


Link to post

Jasno mi je sve gore receno. Ali takodje me interesuje da li je vlasniku vozila, koje je u garanciji, dozvoljeno da sam promeni neispravnu sijalicu ili je obavezan da ide u toyotin ovlasceni servis?

 

Hvala.

Podeli ovaj post


Link to post

Zašto biste Vi menjali sijalice, ako one spadaju u garanciju?

 

Ne može niko Vama da zabrani da radite sa vozilom šta hoćete, ali ako nešto krene "po zlu", bićete samo odgovorni.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni ne predstavlja problem da sam promenim sijalicu ako to znam pogotovo ako sam negde van grada i nisam blizu ovlascenog servisa

 

Hvala na vasim informacijama definitivno su mi pomogle.

Podeli ovaj post


Link to post

Molim vas, da mi pošaljete na PM broj šasije, i ja ću proveriti mogućnosti ugradnje i cenu u ovlašćenom servisu.

Podeli ovaj post


Link to post

Poštovani,

 

da li mi možete objasniti zašto se na zvaničnom toyota.rs sajtu reklamira garancija na 5 godina, dok npr u Nemačkoj, ta ista garancija na toyta vozila iznosi 3 godine ili 100.000 km dok se na hibride nudi 5 godina?

 

Da li je istina da kupci u Srbiji dobiju garanciju od 5 godina, a kupci u npr. Nemačkoj samo 3? Meni bi bilo logičnije da zbog kvaliteta puteva i goriva, garancija bude kraca kod nas.

 

U čemu je kvaka?

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota u Srbiji investira u dodatne dve godine osiguranja, tj. garancije. Svaka kompanija to može. Tako u Srbiji Kia ima 7 godina, na primer.

 

Pitanje je pokrivanja troškova garancije u dodatne dve godine, koje može da se pokriva iz drugih budžeta. 3 godine I 100.000km je originalna fabrička garancija.

 

Kako Toyota smatra da je to dodatna prednost za kupce, ulaže u to, umesto u nešto

drugo. U svakom slučaju, 5 godina garancije bez ograničenja doprinosi boljoj percepciji I

sisgurnosti kod kupaca.

Podeli ovaj post


Link to post

Kia ima fabricku garanciju od 7 godina koja je validna u celoj Evropi, i nema veze sa lokalnim uvoznikom.

 

Pitanje je da li 5 godina kod Tojote su na prostoru cele evrope, obzirom da su 3 fabricke godine i dve godine uvoznika, ili samo 3 godine na teritoriji Evrope, a svih 5 u Srbiji?

Podeli ovaj post


Link to post

Svih 5 je na teritoriji Evrope. Eurocare pokriva svih 5. To podrazumeva da svaki kvar nastao usled fabricke greske podleze garanciji, a troskovi slepanja i eventualnog smestaja putnika snosi Toyota, da li direktno ili preko osiguranja, zavisi od toga da li je pre 3. god. ili izmednju 3. i 5. To vazi za vozila kupljena u Srbiji posle Septembra 2010.

Podeli ovaj post


Link to post
Svih 5 je na teritoriji Evrope. Eurocare pokriva svih 5. To podrazumeva da svaki kvar nastao usled fabricke greske podleze garanciji, a troskovi slepanja i eventualnog smestaja putnika snosi Toyota, da li direktno ili preko osiguranja, zavisi od toga da li je pre 3. god. ili izmednju 3. i 5. To vazi za vozila kupljena u Srbiji posle Septembra 2010.

 

 

Tako je, ako govorimo o Eurocare podršci na putu. Ja sam odgovorio za opštu garanciju na vozilo.

Podeli ovaj post


Link to post

Pretpostavljam da ugradnja plina utiče na garanciju...

Da li se, u tom slučaju gubi garancija samo na motor ili globalno na sve?

Da li Toyota ima ugovor sa nekim servisom a da ugradnja plina ne naruši garanciju vozila?

Podeli ovaj post


Link to post

Poštovani, na vaša pitanja odgovoriću u ponedeljak, nakon konsultacija sa osobama zaduženim za garanciju vozila.

Podeli ovaj post


Link to post

Posto sam skoro kupio auto (prosle god.) mogu dati nezvanicnu informaciju, da Toyota nema ugovor sa servisima plina i da ne podrzava ugradnju, a samim tim i obustavlja garanciju. Kako je meni receno, gubitak garancije se odnosi na ceo auto. Drugim recima, pokvari se prskalica stakla - nece biti zamenjena, jer se garancija gubi zbog ugradnje plina.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni su rekli da ukoliko stavim na primer zamenski radio koji ima navigaciju i sl, da se gubi garancija.

 

Malo nema smisla da se gubi na primer na mehanicki deo zbog toga.

Podeli ovaj post


Link to post
Pretpostavljam da ugradnja plina utiče na garanciju...

Da li se, u tom slučaju gubi garancija samo na motor ili globalno na sve?

Da li Toyota ima ugovor sa nekim servisom a da ugradnja plina ne naruši garanciju vozila?

 

Toyota ne preporučuje ugradnju plina u Toyota vozila.

 

Ugradnja plina, gubitak garancije, utiče na sve komponente koje su povezane sa

motorom i na koje može uticati ta ugradnja.

 

Toyota Srbija nema ugovor i nije nikoga ovlastila da može realizovati ugradnju plina

u Toyota vozila.

Podeli ovaj post


Link to post

×