Jump to content
Dedadule

Savet

Recommended Posts

Dobronamerno savetujem sve članove ovg foruma. Pogledajte tečnost za pranje stakla.

ovih dana se očekuju mrzevi.Letnja tečnost mže da smrzne,a led u pumpi je opasan.

Pozdrav.

Podeli ovaj post


Link to post

Isprskati bravice i mehanizam kvaka sa WD-40

Podeli ovaj post


Link to post

Kasno video savet

Tečnost mi je očigledno smrzla negde u sistemu.Nisam imao puno letnje tečnosti, a nisam ni razmišljao o tome. Kada je došao prvi veliki minus, u početku nije radila prskalica,ali kasnije, kada se motor zagrejao, proradila je.

Sutradan nije radila pa sam sipao zimsku tečnost misleći da će nekako da progura odnosno da odledi.

Već par dana ne mogu da koristim pranje šoferke, a po gradu mi je to katastrofalno.

Ima li neko ideju kako da rešim ovaj problem?

Samo da naglasim, da pretpostavljam da je zimska tečnost prošla kroz pumpu jer je vidim u crevu levo ispod haube i tu je u tečnom stanju...

U pitanju YARIS 1.4 D4D 2002.

Podeli ovaj post


Link to post

To je veoma neprijatno iskustvo, ne samo u gradu, već i na otvorenom putu.

 

Upalite automobil da radi, kako bi toplota motora odledila creva, koja vode vodu do prskalica, a predlažem da po prskalicama pospete malo tople vode (ne vrele!)

 

Ja sam to jednom uradio i "upalilo je"! :D

Podeli ovaj post


Link to post

Par dana sam pokusavao po malo tople vode da sipam sa zagrejanim motorom.

Na kraju sam uzeo kofu vrelel vode i polivao polako i po prskalicama i po crevima, pri tome iglom cackao prskalice....Naravno nista nije se desilo... Na kraju se ni pumpa nije cula da zuji. Reko preopteretio sam je i crkla je.

Iznerviran preparkiram auto juce da se sunca i posle posla pokusam i vidim tracak nade kako curka.

Curkalo je dok se stara tecnost nije otopila i izasla iz sistema... Sada sljaka ok napred, pozadi ce proraditi verovatno istim postupkom,ali mi nije toliko bitno.

Podeli ovaj post


Link to post

×