Jump to content
CAMRY_SD

Toyota camry 2.0 gli 1987- 1991

Recommended Posts

Zdravo drugari. dali znate koji jos model toyote nosi isti motor kao camri 1987 do 1991god.?

Podeli ovaj post


Link to post

Znam samo da motor treba da ima neko oznaku 3S. Planiram da zamenim motor, ako pronadjem odgovarajuci. Pozdrav svima.

Podeli ovaj post


Link to post

Pre oko masac dana sam trazio drugi motor za moju tojotu, ali se ispostavilo da je motor dobar. Evo ukratko o cemu se radi. Pre masec dana kada sam palio auto poceo je da dimi do te mere da sam morao da ga ugasim.Mislio sam da je neka gadna havario. Nisam ga palio par dana. raspitivao sam se sta bi to mogli da bude. Jedan majstor kaze karike, drugi kaze ventili ili gumice, treci kaze dihtug glave. Medjutim nije nista od toga. Znam samo da mi je tom prilikom nekim cudom nestalo svo ulje iz bocice za servo ??? Ja sam pomislio da servo ima neku vezu sa izduvnim sistemom, ali nema. Posto niko nije znao zasto se to desilo , ja sam poceo auto da vozim,i za par dana je prestao da dimi. Medjutim. Sinoc se ponovo desilo isto. Opet dim, i opet nema ulja u bocici za servo??? FATAMORGANA ? Onda je lepo stavim auto na kanal, uzmem lampu i gledam,gledam i pratim instalaciju od servo pumpe. I sta vidim? vidim jedno tanko crevo koje ide od servo pumpe gore do ajnspric glave. Ajnspric vuce vakum kroz to crevo. I u nekom trenutku kroz to crevo krene i servo ulje. Motor to ulje sagori bez problema. Zato dimi kao lokomotiva. Zvuci neverovatno, ali istina je. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Sada mi preostaje da nadjem drugu pumpu ili da eventualno probam da popravim taj vakum. Probao sam da ga iskljucim ali ne vredi. Cim dodirnem kocnicu ler se penje na preko 2000 obrtaja, sve je to povezano. Nije Japanac to stavio bez razloga :lol:

 

Predlažem servis. Jer, po mom ličnom mišljenju, to nisu stvari za "nedeljom popodne ispred garaže". :wink:

Podeli ovaj post


Link to post

×