Jump to content
Sign in to follow this  
AdminToyota

Novi Auris stigao u Srbiju - Cene poznate

Recommended Posts

Novi Toyota Auris je stiga u Srbiju. Danas ćemo isprobati kako funkcioniše na našim putevima, a prve utiske ću podeliti sa vama, dragi članovi foruma.

 

Postavljam i prve fotke:

 

fekug2.jpg

 

1y4wlt.jpg

 

33vn5hs.jpg

 

287lvfo.jpg

 

35jf76e.jpg

 

4r6sci.jpg

 

10mvhpc.jpg

 

34xm8wj.jpg

 

2yuli4o.jpg

 

2zhlgsj.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Preskup je. Skuplji i od VW-a i od Nissana i od Kie i od Hyundaia i to debelo skuplji.

 

Da li je moguce da novi Auris 1.6 u najosnovnijoj opremi kosta vise od Nissana Juke 1.6? Pa, eto, izgleda da je moguce! I da kosta vise od VW Golfa 7 sa turbo motorom? Izgleda da jeste.

 

Ne sumnjam u kvalitet i vozne karakteristike novog Aurisa, ali za 14.500 evra imate Kiu Ceed sa odlicnim 1.6GDI motorom (savrseno pouzdan i dokazan motor) u skoro full opremi.

 

Za slicne novce imate VW Golf 7 sa 1.2 TSI motorom u mnogo boljoj opremi a Golf je ozbiljan igrac.

 

Sudeci po testovima, Auris ce biti odlican automobil, ali sa ovim cenama mislim da ce imati slabu prodaju na nasem trzistu.

Podeli ovaj post


Link to post

Razumem neke od vaših argumenata, ali nije ne treba da poredite Juke, jer Juke nije ista klasa automobila. Juke je gradski crossover automobil, koji se ne može mešati u srednju nižu klasu, što govori njegova značajno manja dužina.

 

Ono i šta sam siguran. Novi Auris treba probati! Posle prve vožnje, mislim da će mnogi promeniti mišljenje.

Podeli ovaj post


Link to post

Što se Golfa tiče, nema sumnje da je godinama unazad zaslužio titulu kralja ove klase. Meðutim, vremena se menjaju, a Toyota galopirajući napreduje u ovom segmentu.

 

češki medij (Svet motoru) već su napravili uporedni test Auris vs. Golf. Naslov govori mnogo toga:

 

Toyota Auris 1.6 vs. Volkswagen Golf 1.4 TSI - Atentat na kralja

 

2yuzq12.jpg

 

http://www.auto.cz/toyota-auris-1-6-vs-volkswagen-golf-4-tsi-atentat-krale-72679

Podeli ovaj post


Link to post

Zanimljiv test, nesumnjivo je da je novi Auris kvalitetan i odlicno skockan auto sa fenomenalnim voznim karakteristikama. U svim testovima se hvali komfor, vozacka pozicija i odlicne osobine u voznji, potpuno drugi auto.

 

Nazalost, Srbi ga nece prihvatiti a sudeci po najuticajnijim automobilskim forumima u zemlji, Auris je u startu ocrnjen i vec ga zovu "auto za pod presu" jer svi misle da je izrazito ruzan automobil koji nece imati nikakvu prodju.

 

Meni takav stav nije jasan, ok, jeste da su cene vece i da mozda nema toliko dopadljiv dizajn (ipak se vidi da nije toliko prilagodjen Evropi, vise cilja na istocno trziste) ali sigurno da je auto odlican i da je napravio veliki iskorak u odnosu na staru verziju u svim segmentima - sto izgleda domacoj javnosti nije dovoljno... izdvojio bih jedan zanimljiv komentar (i istinit) sa B92:

 

Када се појави нова Тојота у Србији коментари бљак, ужас, прескупо, није квалитет што је био...е када се појави нова Шкода све куллл, у Србији Шкода прода лимузина више него сви Корејанци и Јапанци скупа! Па свет од Срба треба да учи шта је лепо, јефтино и квалитетно, нико нема што Србин имаде УКУС И ЗНАЊЕ.

Podeli ovaj post


Link to post

:lol::lol::lol: :shock: :shock: :shock:

 

NO COMMENT!

 

Zato sam i postavio test i komentar respektabilnih novinara. Ako realno sagledamo kvalitetn novog Aurisa, sve je kristalno jasno. :wink:

Podeli ovaj post


Link to post

Vozio sam novu Toyotu Auris 1.6 Sport i utisci su FENOMENALNI.

 

Ja sam odusevljen. Sve je skoro pa savrseno.

 

Neverovatan auto, povratak vozacu, kao da ste u sportskom bolidu koji bessumno klizi ulicama i autoputem.

 

Svaka cast.

 

Nebo i zemlja u odnosu na stari.

 

img20130208103054.jpg

 

img20130208104909.jpg

 

img20130208104933.jpg

 

img20130208103137.jpg

 

img20130208103143.jpg

 

(Sasa ima 190cm i pogledajte kako mesta ima napred)

 

img20130208103159.jpg

 

img20130208104958.jpg

 

img20130208105002.jpg

 

img20130208104828.jpg

 

img20130208104942.jpg

 

img20130208105048.jpg

 

img20130208105043.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Mali motor, manjeg obrtnog momenta (nominalna snaga od 100ks nista ne znaci), tesko nosi 1,3 tone tezak

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×