Jump to content
Sign in to follow this  
stef

Zamena sijalica LED-ovima

Recommended Posts

Vlasnik sam Avensisa 2012 godiste i ima lepe farove sa tamnom pozadinom i led linijom. Pored toga mu svetle i dnevna svetla koja su obicna sijalica pa malo mi je bez veze kombinacija. Zamenio bih obicne sijalice za dnevna svetla sa kvalitetnim LED sijalicama. Neka preporuka?Naravno nisu xenon farovi, tamo su ledovi i dnevna svetla....

Podeli ovaj post


Link to post

Recimo da da ali na slici fali najbitniji detalj. U samom vrhu fara je led linija koja se sastoji iz više manjih lekova. Ovo socivo je isto kao kod mene ali desno od njega se nalazi, recimo, trouglasti deo fara u kojem se nalazi dnevno svetlo. Kod xenona je tu 5-6 velikih led sijalica, kod mene u faru pošto nije xenon, nalazi se jedna obična sijalica. Ja bih tu običnu da zamenim sa jednom led sijalicom.

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste. Isti takav. Izvinjavam se, prethodna slika mi se na telefonu nije cela otvorila, zato je usledilo nepotrebno objasnjenje u razlici 2 fara.

Podeli ovaj post


Link to post

Postoji li neki predlog?

Podeli ovaj post


Link to post

Raspitao sam se. Ne postoji mogućnost da se naknadno ugrade "full" dnevna LED svetla. Pomenuta svetla su dostupna samo uz Xeninske farove, pa je jedino moguće zameniti komplet svetlosne grupe, ali to se definitivno ne isplati.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala pouno! Resicemo onda to zamenom te jedne `obicne`sijalice jednom LED sijalicom iste jacine ;) Lep je far, steta da svetli zuto :)

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo, i ja bih resio problem jednom LED sijalicom, samo ne znam gde da nadjem LED koji ce zameniti tu obicnu sijalicu :D

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×