Jump to content
deks

potrebna mala pomoc - yaris 2006

Recommended Posts

Od skora imamo jedno jarence u kući :-), pa sad nešto da pitam:

 

- kada su upaljena srednja svetla i ugasi se motor, da li i farovi sami treba da se ugase ili ne

- kada se otvore vrata, vozaceva ili suvozaceva, da li treba svetlo u kabini samo da se upali ili ne

- gde naci uputstvo za podesavanje sata i ostalih mogucnosti na displeju

 

Pozdrav svim forumašima

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je isti sistem kao kod starog Yarisa onda se svetla neće sama ugasiti već će dati zvučni signal čim se otvore vrata.To je znak da svetla nisu ugašena.A što se tiče svetla u kabini ono ima 3 položaja:ugašeno,upaljeno i pali se kad se vrata otvore.Sam podesi koje ti odgovara.Pozdrav.

Podeli ovaj post


Link to post

Da, kada ostanu svetla upaljena a otvorena su vrata, čuje se zvučni signal. Ali sam mislio da to može da se podešava. Jer sam zaboravan, pa kada polazim kolima, zaboravim da upalim svetla.

Svetlo u kabini stavim na "auto" ali pri otvaranju vrata se ono ipak ne pali. Jedino kada stavim na "on" ono uvek gori.

Podeli ovaj post


Link to post

E,onda treba da ugradiš senzor za svetla pa će se sama paliti prilikom startovanja motora a gasiti prilikom gašenja motora.To nije skupo a radi svaki autoelektričar.Što se tiče svetla u kabini,verovatno je loš kontakt na pipku.To se lako rešava sa WD-40.Malo isprskaš pipak na stubu kod vrata i proveriš.da lisija kad se pipak pusti odnosno da li se gasi kad se popak pritisne.Prosto.

Podeli ovaj post


Link to post

svetlo u kabini je proradilo samo od sebe tako da se sada OK :D

Podeli ovaj post


Link to post

> gde naci uputstvo za podesavanje sata i ostalih mogucnosti na displeju

 

Podešavanje sata je vrlo prosto. U uputstvu piše kako se podešava (pritisne se onaj dugmić za izbor funkcija displeja da bi cifre na displeju počele da blinkaju) samo ne piše jedna "sitnica" koja me je izluðivala (jednom podesim sat bez problema, drugi put ni s problemima).

Na kraju sam otkrio da se podešavanje može vršiti samo kada je odabrano pokazivanje temperature, u ostalim opcijama ne radi.

Tako je barem kod mene na Yarisu 2006.

Podeli ovaj post


Link to post

×