Jump to content
Sign in to follow this  
stana1466713678

2004.g 1.8 vvt-i problem sa grejanjem kabine

Recommended Posts

kao sto i naslov kaze,nekad mi grejanje kabine ne radi (duva hladno),a nekad radi.obicno kad upalim auto,ako grejanje ne pocne sa radom za par minuta (dok se ne zagreje malo motor) onda ni ne greje uopste.ako grejanje proradi u tom periodu onda greje...isti je slucaj i ako ukljucim klimu i pokusam da grejem na klimu...ne radi tj duva hladno i obrnuto.

Da li neko zna o cemu moze biti rec?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja zaista nemam ideju šta bi to moglo biti. Znam samo da je potrebno da proðe nekoliko minuta, da bi grejanje počelo sa radom. :?

Podeli ovaj post


Link to post

Bio sam do majstora.Pogledao je prvo stanje antifriza u hladnjaku i onoj plasticnoj posudi...kako se i zove...ekspanziona posuda.Posto je posuda bila prazna samo je dosuo antifriz u nju,dosuo malo i u hladnjak,mozda 1 dl, i prekorio me sto ne kontrolisem nivo tecnosti u hladnjaku i predocio mi sta sve moze da se desi.Ja sam na srecu auto vozio samo u gradu i sve na kratkim relacijama i nadam se da nisam ostetio nista .

Pre ovog auta nikad nisam imao problem sa gubljenjem rashladne tecnosti pa sam to nekako i prevideo...a ni ona posuda nije toliko prozirna i nivo u njoj se jedva nazire...

Kako god,ubuduce cu biti pazljiviji po tom pitanju i praticu sta se desava sa atifrizom!

Ovo je bilo na srecu bez materijalnih troskova...a svakako sam zakazao servis na kraj meseca i opet cu proveriti sa njim sta se to desilo.

Grejanje za sad radi perfetno od tada...

Podeli ovaj post


Link to post

Problem sa grejanjem ili hladjenjem u kabini takodje moze da se desi kada zaglavi motoric koji otvara klapnu kada se na komandama bira nivo temperatura toplo hladno. Motoric se nalazi u nivou rucice menjaca sa zadnje strane i moze se cuknuti odozdo nekim sraficgerom da odglavi. A desava se i da crkne taj motoric.

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×