Jump to content
micara

savet oko kupovine Yaris-a.

Recommended Posts

Ako moze neko da me posavetuje samo,gledam ovaj Yaris 1.5 sport i svidja mi se auto,pa me zanima,ako neko ima neka iskustva sa ovim automobilom da mi kaze par reci o ceni odrzavanja,mogucim manama i kvarovima i porosnji automobila ili bilo sta sto bi oglo da mi pomogne u kupovini ili ne kupovini ovog malisana.pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

druže ja imam 1,33 wwt-i i prezadovoljan sam,samo ono što sam ja zaključio,treba kupovati modele koji su proizvedeni u Japanu

Podeli ovaj post


Link to post

znam da je taj 1,33 najbolji od Yarisa,a ovaj mi se bas svidja :) jel znas mozda neke razlike u ceni odrzavanja ts-a i tog sto ti imas 1,33. znas sta me isto muci,da li cu moci da ga prodam posle,kad skupim malo vise para za neki noviji :D

hvala ti u svakom sucaju :)

a vidim da niko ne odgovara,verovatno ga slabo ljudi voze,mozda to nije bas dobra stvar :(

Podeli ovaj post


Link to post

mislim da ih je jako malo,nije nužno da ga održavaš u toyotinom servisu niti je to garancija da ćeš dobiti to što očekuješ ,mošeš naći povoljnije delove po prodavnicama i još da proðeš bolje,moje mišljenje je da proveriš da li je automobil napravljen u Japanu onda možeš biti siguran da nisi pogrešio

Podeli ovaj post


Link to post

Mislin da jeste u Japanu,posto sam citao da su prevljeni do 2003 tamo, a da su tek pravljeni od 2003 u Francuskoj.a kolike su cene delova za tvoj auto da li znas?ne mislim na servis nego ovako uopsteno lamela pumpa i ostalo?izvini sto te masiram sad malo.znas sta me je odusevilo isto.ja seo u Yarisa ono malecno spolja,a unutra ko da si u duplo vecem autu :-)

Podeli ovaj post


Link to post

druže ja ga imam tek drugu godinu i još ništa nisam morao da menjam ama baš ništa sem ulja i filtera nisam menjao auto je prešao 160000 a ponaša se kao da je sad iz fabrike izašao i ja sam se oduševio kad sam seo u njega nisam mogao da verujem kako je konforan. Ono što sam se ja raspitao oko delova .Ovako set kvačila(lamela korpa ležaj i sve ostalo )sa zamenom u ovlaštenom servisu ti je oko300 evra e sad majstor mi kaže da oni mogu preći i 300000 pre zamene a u novom sadu sam našao za 17000din komplet kvačila.Ono što je iznenaðujuče da mu je nakskuplji deo ležaj koji ide isto oko 300evra u servisu ali opet ti kažem može se naći jevtinije ne mora se raditi u ovlaštenom servisu. Uglavnom ti dobro pregledaj auto da ga prethodni vlasnik nije urnisao ako je bio mažen i pažen kupuj nećeš pogrešiti

Podeli ovaj post


Link to post

e hvala brate,Bog ti dao zddravlje i srecu :) hehe

stvarno hvala puno,ako se setim nekih pitanja jos ja cu da napisem ovde,a ti kad budes imao vremena,ako te ne mrzi odgovori.znas sta je isto fora,posto je sa placa,kao ne mogu da ga vozim u servis nema tablice,a mogu da dovedem majsotra,to mi malo cudno.

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo Ratomire drago mi je da ste prezadovoljni Yaretom.Ko zna kakve probleme bi

pravio neki citroen ili jugo. :?: Gledam naslov amortizeri.

Podeli ovaj post


Link to post

ja sam svog yarisa kupio na placu u pančevu bez ikakve provere ,jednostavno vidiš po autu da li je mnogo njakan nema tu mnogo filozofije,nijedan majstor ti ne može kazati da li će ti se sutra nešto pokvariti.Ja sam na svog yarisa stavio tablice od yuga i dovezao se do Zrenjanina uradio registraciju otošao u Novi Sad toyotin servis na pregled da i zamenu ulja i ono što mi se svidelo da ovaj automobil ima pogonski lanac umesto zupčastog što to je dodatna ušteda zameniš ulje i filtere i vozi .Taj što želiš je koliko sam ja informisan neka sportska verzija pa pretpostavljam da je nešto skuplje održavanje i ako te to brine uzmi 1.33 obavezno pogledaj dali broj šasije počinje sa J što ti garantuje da je iz Japana

javi se ako kupiš da nazdravimo za sretnu vožnju

Podeli ovaj post


Link to post

to sa Jugom i Citroenom je bilo samo moje neiskustvo u poznavanju autimobila,neki dan ve je drugar provozao u citroen saxo i uverio sam se da je obična igračka u odnosu na mog Yareta izvinjavanm se svim toyotyšimy na tavom lapsusu

Podeli ovaj post


Link to post

pa to kao malo jaci,nista spektakularno,ima 100 konja i 1,5 kubika.ove golfove sto sam gledao 1,6 svi imaju oko 100 konja,tako da nije to nista spec.,al kao eto malo jaci,pa zato i pitam za odrzavanje,da ne bude nesto preterano,

haha a kako si to kupio auto,dobar dan,pa lep je uzimam haha :)

tako sam i ja u nekom fzonu,ovaj mi se bas svidja.videcu jbg,kad slabo ko ima takav auto,treba cekam deo 6 meseci :)ako ga nadjem :)

pa znam brate,al moze majstor ipak da vidi ako je nesto ocigledno otislo od mehanike,ja to nemam pojma,meni bi sve bilo,TAKO TO TREBA :)

Podeli ovaj post


Link to post

ja sam upalio auto ,vidim lepo radi posle jedno minut kad se zagrejao jedva da se i čuo motor frajer sa placa kaže idi ga provozaj tu po kraju ako te policija zaustavi kaži da si kod mene .Kad sam seo u njega posle juga i dao gas to je za mene bio avion,više nije bilo razmišljanja,tako i ti uradi malo ga provozaj

Podeli ovaj post


Link to post

ee seo sam ja on me provozao nesto malo,ladan bio,nije smeo ga ga przi.vuce auto bas dobro izgleda,mada ne moze da ide lose sa 100 konja i 1500 kubika :)

samo da vidim koliko mi je odrzavanje na primer u odnosu na tvog pa cu znati da li uzimam ili ne :)

Podeli ovaj post


Link to post

ja sam odmah otišao u toyotin servis u novi sad zamena ulja,filter vazduha ,filter ulja,detaljan pregled podigao je auto ,skidao točkove, pregledao kočnice prednje zadnje,dijagnostika i sve to me je koštalo 10000din s tim što su sipali VAVLOLINE ulje jeftinije je od orginala ali majstor kaže da je isto samo 4 puta jeftinije

Podeli ovaj post


Link to post

taj ga je bas pregledao za sve pare :) ma to mali servis par hiljada gore dole,bas me briga,samo da nema neke vece falinke :)

plin da mu ubacim i da se vozim ki covek :)

Podeli ovaj post


Link to post

i ja sam bio za plin u početku,meðutim posle savetovanja s nekim majstorima i u razgovoru sa nekim prijatejima odustao sam jer na kraju se nikome nije isplatio.Govorim o prijateljima koji su vozili Toyotu

Podeli ovaj post


Link to post

ja mislim da bi mi se isplatilo,posto imam da picim do posla 40 km dnevno(tamo i nazad) mesecno bih ustedeo sigurno 4-5 hiljada samo na posao,a gde je grad,obaveze i ostalo.Ne znam nisam za to pametan.

Podeli ovaj post


Link to post
i ja sam bio za plin u početku,meðutim posle savetovanja s nekim majstorima i u razgovoru sa nekim prijatejima odustao sam jer na kraju se nikome nije isplatio.Govorim o prijateljima koji su vozili Toyotu

 

Moje lično mišljenje ću opet ponoviti. Ja nisam za plin u automobilu.

Podeli ovaj post


Link to post

pitanje za administratora,jel Yaris mnogo kvalitetniji od corolle?mislim jel se manje kvari?

bas je mali gepek kod Yarisa,a to je zeznuto kad ocu da otputujem negde pa da vidim kakva je Corolla?ako mozes da odgovoris...(ako ima neka dobra corola mislim na godiste i tip motora).

Podeli ovaj post


Link to post

Teško je odgovoriti, jer je pitanje uopšteno. Šta podrazumevate pod pojmom kvaliteta? Da li mislite na pouzdanost, kvalitet završne obrade, materijala... Različite su klase automobila, pa je zbog toga važno reći na šta se konkretno misli.

 

Ono u šta sam siguran, jeste da je pouzdanost oba modela najviša u klasi. Corolla postoji 40 godina i za to vreme auto je napredovao postepeno i po meni je stigao do savršenstva. Sve što je bilo potrebno unaprediti, uraðeno je na doadašnjim generacijama.

Podeli ovaj post


Link to post

jasno jasno,izvinjavam se :)

mislio sam samo u smislu pouzanosti,kvalitet zavrsne obrade me ne zanima video sam je fizicki izgleda je takav da sam se zaljubio :)

mislio sam na onaj model od 2003-2006 ili ne znma tacno koja godina.(sad lupam,ali 2003 -2004 je sigurno).

znaci pitanje koje godiste od tog modela je najbolje i koj motor preporucujete?i da li je odrzavanje mngo skluplje u odnosu na konkurenciju?

 

pozdrav i

hvala

Podeli ovaj post


Link to post

Apsolutno je svejedno, jer je pouzdanost i potrošnja na vrhunskom nivou.

 

Što se održavanja tiče, uopšte nije skuplje od konkurenata, čak su neki delovi i jeftiniji od konkurencije.

Podeli ovaj post


Link to post

Ok znaci opusteno da uzmem i corollu 1,4 ako ne nadjem dobru 1,6.bas mi se svidja tamno siva boja.hvala obijci na odgovorima.

Podeli ovaj post


Link to post
Ako moze neko da me posavetuje samo,gledam ovaj Yaris 1.5 sport i svidja mi se auto,pa me zanima,ako neko ima neka iskustva sa ovim automobilom da mi kaze par reci o ceni odrzavanja,mogucim manama i kvarovima i porosnji automobila ili bilo sta sto bi oglo da mi pomogne u kupovini ili ne kupovini ovog malisana.pozdrav

 

prejak motor za tu masu, slaba upravljivost, nema gripa, dugo mu treba da zakoci...

Podeli ovaj post


Link to post

×