Jump to content
Micik

Kupovina polovnog AURIS-a benzin ili dizel

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

sve do nedavno sam vozao corollu 1999 g.2.0D koja me je dobro sluzila niz godina i prodao sam je. Zelim kupiti polovnog Aurisa 2007-2008 godiste. S obzirom da nisam neki poznavalac auta i motora, a zelim kupiti toyotu, polovnu sa predjenih izmedju 100.000 i 130.000 km, trebaju mi savjeti vezani za izbor dizel/benzin. Godisnje prelazim oko 10.000 km.

 

Prema onome sto sam do sada procitao na forumima, cini mi se da je sa aspekta troskova odrzavanja isplativije kupti auto sa benzinskim 1.6vvti motorom u odnosu na npr. 2.0 D4D motor. Cini se da je prilikom kupovine polovnog automobila sigurnije kupiti auto sa benzinskim motorom jer je ovaj motor 1.6 vvti prema svemu sto sam procitao sigurniji i jeftiniji za odrzavanje od dizela te da su eventualni kvarovi tj popravke znatno jefniji imajuci u vidu da kod polovong auta istorija prethodnog odrzavanja nikad nije skroz poznata. Stari automobil je puno presao, ali sam licno poznavao prethodnog vlasnika koji ga je savjesno odrazavao i osim redovnih servisa nisam imao nikakvih problema.

 

Inace uvezao bih automobil iz Njemacke od neke kuce (hendlera) koji sa bavi prodajom i odrzavanje ovih automobila. Ono sto znam to je da su odrzavani u toyota salonima tokom garancije, a onda po radionicama.

 

Kakva su vasa iskustva i preporuke? Da li je zapremina 1.6 benzinskog motora premala za 123 KS? Ova pitanja se mogu ciniti trivijalnim ali zaista nemam nikakva iskustva sa orzavanjem benzinskih motora

 

Hvala

Podeli ovaj post


Link to post

Moga samo da se složim sa informacijama koje imate. Lično, uvek bih pre izabrao benzinski od dizelskog Aurisa, ukoliko bih prelazio manje od 15.000 km godišnje.

 

Održavanje je jeftinije i kratkoročno, a posebno dugoročno, jer benzinski motor jednostavno ima manje delova (nema pumpu visokog pritiska, nema turbo...) što su veoma skupe komponente.

Podeli ovaj post


Link to post

@C.man: i ako vise volim dizele, preporuka u ovom slucaju je 1.6 benzin. Mala kilometraza planirana za godisnju exploataciju vozila , do nekle poznata servisna istorija, jeftinije odrzavanje (i eventualno neplanirane popravke) su cinjenice koje Auris dizel stavljaju u drugi plan.

Ali...obzirom da si do sada vozio rollu dizel...ne zanemari i ugodjaj u voznji (ne mora sve da bude matematika, posebno ako "natrci" neki dobar primerak :D).

Srećna kupovina u svakom slucaju.

Podeli ovaj post


Link to post

Kao bivsi vlasnik, srdacno preporucujem 1.6 vvti. Sasvim dovoljno snage za grad i auto put.

 

Iskljucivo Luna i veci paket (podizaci, digitalna klima i sl.).

 

Imas ih dosta u Srbiji kao polovnjake, odrzavane u ovlascenom servisu i kupljeni novi. Nema potrebe da ides u Nemacku za njega, kostace te 30% skuplje.

Podeli ovaj post


Link to post

Kao potencijalni kupac polovnog Auris-a vec par nedjelja pratim razne oglase i ponude. S obzirom da sam se ogranicio na kupovinu Toyota vozila, neki prijatelji mi sugerisu da bih trebao izbjeci kupovinu Aurisa od '07 do '10 godista te da iskljucivo treba gledati facelift verziju koja se najbolje prepoznaje po modifikovanoj prednjoj masci i zadnjim farovima.

 

Na ovo m forumu sam procitao dosta negativnh komentara i tzv djecijih bolesti od kojih je bolovala prva verzija Aurisa (problemi sa upralvjackim sistemom, kocnice, nekvalitetna plastika i sl.)

Zanima me da li se negdje moze naci podatak koji su to nedostaci koji su faceliftom otklonjeni?

 

Da li je tacno da je i facelift verzija nesto veca?

 

Hvala

Podeli ovaj post


Link to post

Bilo je odredjenih problema sa dizel verzijama (1AD i 2AD agregatima) koje je Toyota resavala kroz produzenu garanciju, uz ostale koje si pomenuo.

 

http://www.toyotaownersclub.com/forums/topic/132178-charliefarlies-guide-to-the-toyota-2ad-diesel-engine-and-its-issues/.

 

Lično mislim da ne treba izbegavati Aurisa iz perioda koji si naveo, ako se radi o redovno servisiranom i odrzavanom primerku (narucito ako je sve to radjeno u ovlascenim servisima).

U nacelu, FL bi skoro uvek trebao da otkloni nedostatke koji su evidentirani na prethodnom modelu.

Ako kupujes benzinsku verziju, moja preporuka je 1.6 (1.33 je previse trom, licni utisak)... kod dizela 1.4, za pretežno gradsku voznju.

Nisam siguran, FL samo deluje nesto veci od prve generacije (ima dobro podesenu visinu naslona za ruku i pojedine segmente odradjene u "meksoj plastici).

Podeli ovaj post


Link to post

Kupio sam u decmbru 2014 Auris 1.6 VVTi

 

Prezadovoljan sam

 

Potrosnja,udobnost,lezanje na putu....

 

Preporuka

Podeli ovaj post


Link to post

Moja preporuka je Auris sa benzinskim motorom i to 1.6.

Podeli ovaj post


Link to post

Vozio sam kratko 1.3 a imam 1.6 - glasam za 1.6

Baš se oseća razlika

Podeli ovaj post


Link to post

×