Jump to content
yaris688

lanac

Recommended Posts

Pozdrav!

Da li lanac koji se cuje moze da napravi problem motoru ( predpostavljam da je labav)?

 

Teoretski može, u praksi se to veoma retko dešavalo. On se zapravo i menja onda kada počne da se čuje.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav!

Mislim da zvuk dolazi sa donje leve strane oko menjackog sklopa, i to samo prilikom ubrzanja vozila do trece brzine . Kada sipam benzin od 98 oktana ti zvukovi se redje cuju.

Pozdrav!

Podeli ovaj post


Link to post

Predlažem da posetite servis i da se obavi vizuelni pregled sistema razvoda (verovatno treba zameniti lanac),

Podeli ovaj post


Link to post

U zadnjih 10 dana lanac je poceo da se cuje a primetio sam da mi auto ide slabije(vuce)ponarocito u prvoj i drugoj brzini,povecao je malo i potrosnju.Da li lanac utice na performanse motora ?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mike ze na početku upravo zbog tog problema traumirala svaki place kada sednem oughout Yarisa Happy

Ough zadnjih 10 dana lanac je poceo da ze cuje the primetio mike da mi automobile ide slabije(vuce)ponarocito oughout prvoj i drugoj brzini, povecao je malo i potrosnju. Da li lanac utice na performanse motora?

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav,meni je lanac preskocio za jedan zub..teze je palio i kada je vruc,slabo je vukao,naravno cuo se...uradio sam veliki servis,naravno tih problema vise nema...inace ovo je prvi put da mu je menjan lanac na 130000 km

Podeli ovaj post


Link to post
Ja mike ze na početku upravo zbog tog problema traumirala svaki place kada sednem oughout Yarisa Happy

Ough zadnjih 10 dana lanac je poceo da ze cuje the primetio mike da mi automobile ide slabije(vuce)ponarocito oughout prvoj i drugoj brzini, povecao je malo i potrosnju. Da li lanac utice na performanse motora?

 

Moguće je da utiče na performanse motora, posebno u situacijama kada preðe mnogo kilometara ili "prezubi".

Podeli ovaj post


Link to post

Od skoro sam clan foruma i pretragom sam zakljucio da na ovom forumu ljudi koji voze Yaris nisu bas solidarni i nezele da daju neke osnovne informacije kao sto je predhodno pitanje.Kao da je to neka sveta tajna i strogo cuvana cena za ovlascene servise.

Ceo forum je dosta slabije organizovan i po pitanju rubrika i sto se tice kolegijalnosti samih vlasnika Toyoti,veoma skrto i bez pravih majstora sa pravim savetima.

Samo se povremeno ukljuci po neki admistrator sajta koji navlaci sve koji imaju neki problem iskljucivo u ovlasceni servis.Na slicnim forumima drugih brendova vozila,nije tako.Admistratori su ujedno i vrhunski majstori,i uvek prvo daju odgovor i mogucnost vise varijanti kupovine ili zamene delova ,kao i preporuke za prodavnice, odpade rezervnih delova polovnih auta,pa na clanu foruma t.j vlasniku Toyote bi trebalo da ostane da odluci gde ce i kako ce.A ovako je sve usmereno samo iskljucivo ka ovlascenim servisima.Razmislite malo ljudi,gospodo Administratori, mi zivimo u Srbiji,i nemoze nas standard da pokrije stalne odlaske u ovlascene servise za vozila stara preko 15 i vise godina.,za svaku sitnicu.

Dalje zasto nekreirate rubriku uradi sam,pa podgrupe,odvojene obavezno dizele od benzinaca,to je osnovno.Pogledajte za primer malo Forum Alfa Romea Srbija,i sve ce vam biti jasno.Kod njih se organizuju i skupovi auta,druzenja,caskanja,predstavljane auta u posebnim rubrikama,a ovde samo i strogo u ovlasceni servis i prvo broj sasije pa cena.To je malo neprijatno i neprofesionalno.Vi kao admistr.trebate da drzite materiju u malom prstu i da imate distupne informacije sa svim cenama svih delova svih modela Toyote,i to 20god unazad.

Malo je neumesno da na svako pitanje ,saljete ljude u zvanicni servis i dijagnostiku.Ili postavite na to mesto nekog ko poznaje malo bolje materiju od Vas ili promenite nacin rada.Ovo je dosta sturo i zatvoreno,stice se utisak da radite samo u interesu ovlascenih servisera.

Razmislite o svemu malo sire i dublje,jer forum zato i slizi da bude pomoc i na korist vlasnika vozila Toyote,a ne kviz blic odgovori na svako pitanje nekog clana,u fazonu:javite se najblizem ovlascenom servisu.Probajte malo bez toga,dajte nekog ko zna vise i bolje od Vas.Jer vi samo ljude usmeravate u servis i hvalite na sav glas Toyotin brend.konstantno.To je samo dokaz da forum nije dovoljno ozbiljno organizovan,sa strucnim kadrovima,mehanicarima,majstorima i test vozacima.

Bez prisustva i saveta takvih ljudi na forumu,nemoze biti poboljsanja kvaliteta i samog smisla postojanja ovog foruma.Jednostavno,morate brze da odgovarate na postavljana pitanja i da imate uvek nekog dezurnog administratora ili vise njih vikendom.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×