Jump to content
milans

Sta da ocekujem posle 130.000km DIzel

Recommended Posts

Pozdrav svima,

trenutno vozim Yarisa 1.0 ali mi treba veci auto pa planiram Corollu dizel.

Dilema mi je izmedju motora 2.0 i 1.4 ? Takodje vecina automobila u ponudi, godista 2009-2010 je presla ~130.000Km pa nisam siguran kakva su ulaganja na toj kilometrazi, naravno iz domena redovnih servisa?

 

Ako neko ima preporuku ili ima komentare na bilo koji od modela bio bih mu jako zahvalan ako to podeli sa nama.

 

Hvala i pozdrav svima,

Milan

Podeli ovaj post


Link to post

Imao sam priliku da vozim Corollu 1.4 D-4D i mogu samo da kažem reči hvale. Isti motor sam isprobao i u Aurisu i zadovoljava potrebe prosečnog vozača. Potrošnja je zaista mala, na otvorenom putu oko 4 (Ibarska magistrala), a u gradskim uslovima zavisi od režima vožnje i gužve u saobraćaju.

 

Što se pouzdanosti tiče, i jedan i drugi motor su se odlično pokazali.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala,

provozao sam malo Corollu 1.4, jedina mi je zamerka da je motor malo "lenj" u poredjenju sa drugim dizelasima iste snage i obrtnog momenta.

Veci je problem kako odrediti realnu cenu, krecu se od 7500 do 9000?

 

Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj post


Link to post

Moguće je, da elastičnost nije najbolja u klasi, mada meni lično nije smetalo i smatram sasvim dovoljnom.

 

Naravno, cenu odreðuje niz faktora, prvenstveno stanje automobila i preðena kilometraža.

Podeli ovaj post


Link to post

Da, za elasticnost moze da se kaze da je prihvatljiva.

Za cenu je potpuno tacno sta je odredjuje, ali na uzorku od svega par automobila koji se prodaju (godiste 2009 - 2011) tesko je i dalje odrediti sta su limiti.

 

Pozdrav.

 

ps

Ako neko zna da neko prodaje Corolu neka javi, i dalje je aktuelna kupovina

Podeli ovaj post


Link to post

×