Jump to content
3opaH

Kupujem Yaris 1.3 vvt-i; 2006. u Nemackoj

Recommended Posts

Dobar dan! Potreban mi je savet u vezi kupovine Yarisa. Od pre dva meseca zivim i radim u Nemackoj. Posto je nemoguce funkcionisati normalno bez automobila, odlucio sam da pronadjem dobro ocuvanog Yarisa sa 1.3 benzinskim motorom. Ponuda je velika a moja kupovna moc je naravno ogranicena. Cene se krecu od 3000 pa sve do 5000 evra. Nasao sam zanimljiv oglas i stupio u kontakt sa vlasnikom kako bih pogledao auto. Vlasnik,mladji covek, se ponudio da dodje do mog mesta i da se auto pregleda kod majstora po mom izboru sto me je odusevilo. Prvo sam licno pregledao auto i utvrdio da opticki i tehnicki vrlo dobro izgleda s obzirom da je presao 144000 km. Na autu su nove gume, nove plocice. Veliki i mali servis obavljeni pre nepunih 500 km. U radionici su uradili dijagnostiku i utvrdili da nema gresaka i rekli mi da bi kompletan pregled koji sam zahtevao bio bacanje para s obzirom da je "TIF"uradjen pre samo mesec dana. Ipak smo podigli auto na dizalicu i utvdili da je sve u redu. E sad moja jedina briga je servisna knjizica. Naime, prvi pecat datiran je 2007. na 15000 km a zatim svi ostali,zakljucno sa poslednjim, u intervalima od 2 godine odnosno oko 30 000 km, tako da ne znam da li je ulje menjano u medjuvremenu. Prvi vlasnik je bio Toyotin hendler koji je auto vozio godinu dana, zatim je drugi vlasnik vozio auto 7 godina a poslednji godinu dana. Inace konacna cena nakon cenkanja je 3400 i sutra bih trebao da zavrsim posao. Svaki savet je dobrodosao a pogotovo od nekoga ko ima iskustvo sa nacinom rada nemackih hendlera (da li u knjizicu udaraju pecat samo prilikom velikog servisa na 30 000 ili bi to trebalo da se radi i prilikom zamene ulja na 15000). I koliko je taj njihov "TIF" pregled verodostojan? Hvala unapred.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako mislite na ovlašćeni Toyota servis, u servisnoj knjižici su sigurno svi podaci o uraðenim servisima.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na odgovoru. Jos me nesto zanima, naime, primetio sam da motor prilicno "duva" na cepu za dosipanje ulja. Nema pare niti dima, samo pritisak vazduha. Dima nema ni na auspuhu, auto dobro vuce, ne gubi snagu, nista na dijagnostici nije pokazalo. Koliko je ovo alarmantno i kako da budem siguran da je ipak sve u redu? Hvala unapred

Podeli ovaj post


Link to post

Evo javljam se nakon 5 meseci i 6000 predjenih km da izrazim svoje zadovoljstvo ovim automobilom. Iako je kupljen prilicno na brzinu, do sada nisam imao ni najmanji problem. Onima koji se dvoume, iz dosadasnjeg iskustva mogu samo da iskreno preporucim Yarisa. Takodje, imam jedno pitanje. Posto je na pragu zima a akumulator u mom Yarisu je original (9 godina star), zeleo bih iz predostroznosti da ga zamenim. Koji akumulator predlazete? (Ah...)

Podeli ovaj post


Link to post

Pre neki dan sam primetio da se, nakon davanja kontakta kljucem, pojavljuje zuti natpis "passenger air bag off" a zatim nakon par sekundi nestaje. Ranije ovo nisam primecivao pa mislim da postoji neki problem. Pretpostavljam da bih trebao uraditi dijagnostiku da se tacno utvrdi sta se desava. Proverio sam konektore ispod sedista i svi su na mestu. Molim nekog ko je imao slican problem da odgovori Hvala unapred.

Podeli ovaj post


Link to post

obicno je tako kada se kljucem iskljuci Passenger Airbag. Bravica se nalazi sa strane table kada otvoris suvozaceva vrata.

 

Svrha je prevoz bebe na prednjem sedistu.

Podeli ovaj post


Link to post

Nije dirana brava za iskljucivanje. I dalje stoji na "on".

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko sam ja upućen, to je samo "system check" provjerava da li je suvozačev vazdusni jastuk uključen ili iskljucen, ako je na off (tamo kod suvozacevih vrata), onda lampica ostane ukljucena, a ukoliko je na ON onda se ugasi...

Nema potrebe za brigom.

Podeli ovaj post


Link to post

Je li tako i kod vas? Na nekim snimcima na internetu vidim da se ta lampica zute boje (passanger air bag off) ukljucuje a na nekim ne,pa nisam vise siguran. Sledece nedelje bih treba da idem na dijagnostiku da budem siguran da li je samo greska u pitanju ili je neki kvar.

Podeli ovaj post


Link to post

×