Jump to content
TcS

Ulje za motor

Preporučite marku motornog ulja  

65 members have voted

  1. 1. Koje ulje koristite za vaš auto ?

    • ENEOS
      27
    • MOTUL
      3
    • CASTROL
      11
    • TOTAL
      7
    • MOBIL
      4
    • ESSO
      1
    • ELF
      0
    • SELENIA
      0
    • BP
      0
    • TOYOTA ulja
      7
    • LEXUS ulje
      0
    • LIQUI MOLY
      3
    • VALVOLINE
      0
    • SHELL
      1
    • TEXACO
      0
    • HAVOLINE
      0
    • MODRIČA
      1
    • LUKOIL
      0


Recommended Posts

Ja imam motor 2E (1.3) i otkad postoji sipam Modrica Turbosint 2002 (15W40), polusinteticko. U zadnje vreme.

 

Perfektno ulje (meni se pokazalo kao odlicno). I jedan od retkih originala u manjim prodavnicama.

 

Ranije (pre nego se pojavilo to ulje) sam sipao ESSO, Mobil, Havoline, Castrol ulja gradacije 15W40, kad je hladna zima 10W40. Burazer mi je nabavljao originale (bavio se time), jer u prodavnicama su vecinom fals.

 

Obicno menjam na oko 10.000km uz zamenu filtera. Ulje nikad nije crno, ali nije ni zuto, vec braon, taman kako treba kada cisti benzinca. Nikad nisam dopustio da padne ulje ispod minimuma, minimalna vrednost mi je bila 2-3mm iznad minimuma.

 

Ulje trosi, gumice su u pitanju, litru na 5000 do 6000km, presao je 230.000km.

 

Zimi drzati par mm ispod maksimuma. Leti moze i na maksimumu. A nije preporucljivo da se ostane bez vise od 800gr ulja u karterima koji primaju do 3 litre.

 

P.S. Ne nasedajte na zablude povodom mesanja mineralnog i polusintetickog ulja. Slobodno se mogu mesati, ako su iste gradacije i specifikacije. Svako ulje ima API/ACEA specifikaciju i ona je validna. I naravno da je ulje originalno.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mora da znači. Postoji i polu-sintetičko 15-w40 (npr. Castrol Magnatec)...  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Pre par dana sam promenio ulje i natankao ENEOS 15-40, za sad sve ok, mozda malo tisi rad motora u odnosu na valvoline 15-40 koji su sipali prethodni vlasnici... videcemo

 

btw auto je corolla 2.0D 1999

Podeli ovaj post


Link to post

купио сам уље фулсинтетик 5-50 јел могу да додам у тојоту иако имам фулсинтетик мобил2000 мислим да је 5-40.кажу ми да је оово мало гушће и да није проблем?

Podeli ovaj post


Link to post

Rekao bih da NE :S

Podeli ovaj post


Link to post

Mogu da se mesaju bez problema, ali je uvek najbolje da sipas ulje API specifikacije i gradacije koje se nalazi u motoru jer mozda neki aditivi nisu isti pa onda moras da skratis interval zamene. Motor se nikako nece ostetiti naravno.

 

Mineralna i polusinteticka se mesaju normalno, ali sintetika i ostala ulja se NE MOGU mesati.

 

Kad dolivas ulje, ako nemas pri ruci ulje proizvodjaca koje je trenutno u motoru, najbolje je naci ulje iste gradacije i API specifikacije jer to garantuje isti sadrzaj aditiva i performanse po toj specifikacij.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Mogu da se mesaju bez problema, ali je uvek najbolje da sipas ulje API specifikacije i gradacije koje se nalazi u motoru jer mozda neki aditivi nisu isti pa onda moras da skratis interval zamene. Motor se nikako nece ostetiti naravno.

 

Mineralna i polusinteticka se mesaju normalno, ali sintetika i ostala ulja se NE MOGU mesati.

 

Kad dolivas ulje, ako nemas pri ruci ulje proizvodjaca koje je trenutno u motoru, najbolje je naci ulje iste gradacije i API specifikacije jer to garantuje isti sadrzaj aditiva i performanse po toj specifikacij.

 

+1 ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je neko imao iskustva sa Q8 uljima u toyotama?

Dok sam vozio bmw 520i 91g. presao sam sa castrola na Q8 u pitanju je bila ista gradacija ulja.

Sa castrolom sam imao problem da posle 5-6000km pocne da se trosi dok sa Q8 se to nije desavalo i motor je za nijansu bio tisi.

Sto se tice cene razlika je bila drasticna u korist Q8.

Inace fabrika je u Belgiji a firma je iz Katara.

Ovo je nemacki sajt i tu ukucate marku, model, i motor i oni vam daju preporuku koja ulja da sipate.

http://www.q8oils.com/index.php?domain=de

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sipam Marly ulje, 5W30 i zadovoljan sam, što potrošnjom (koje nema), što radom motora. Inače možda promenim na sledećem servisu na Eneos, jer je on dosta jeftiniji.

Podeli ovaj post


Link to post

Sta da sipam u Toyotu camry 2.0i 16v, `87, 184 000km ?

A sta da sipam u menjac ? U prodavnicama im izbacuje u katalogu za moj auto da ide ulje za automatik, sto je cudno jer je menjac manualni 5 b  ??? ??? ???

Podeli ovaj post


Link to post

U svojoj Corolli 1,4 VVTI 2007. sam dok je bilo garancije imao Toyota ulje.Poslednje menjanje je bilo na 75 000 km, sam sam menjao, ovaj puta Castrol 5W-30.Pokazalo se dobrim, gotovo i ne troši. Mada vidim da svi hvale ENEOS. Razmišljam da pređem.

Koliko ima istine da filter ulja obavezno mora biti original?

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mora original može i aftermarket samo da je kvalitetan (težina je jedan od pokazatelja)...

A inače imaš glas od mene što se tiče ENEOS ulja...

Podeli ovaj post


Link to post

Da,ok,ali ona burad u servisu iz kojih su točili ulje su imala samo natpis Toyote, mada shvatam da je to "necije" ulje. Sad vec imam spremne 4 l Castrol EDGA za narednu izmenu, a tamo kasnije cu verovatno onda ne ENEOS. Mislim da ce 5W-30 biti ok. Mada kazu da od aprila se pusta ENEOS SUSTINA ???,neka nova prica, naravno, kazu jos bolja.

Što se tiče filtera ulja, kupujem AMC, navodno holandski, znate li sta o njemu?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sipam sintetiku ENEOS 5W-30 i prezadovoljan sam!

 

Preporuka!

Podeli ovaj post


Link to post

Da,ok,ali ona burad u servisu iz kojih su točili ulje su imala samo natpis Toyote, mada shvatam da je to "necije" ulje.

mislim da toyota uzima texaco i prodaje ga kao toyota ulje

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota genuine oil = ENEOS oil

Za detalje pogledajte temu TOYOTA Genuine Parts!

;) U celici mi je ENEOS ulje, najtoplija preporuka!

Podeli ovaj post


Link to post

Hoces reci da kada menjam ulje u TC Krnjaca i oni sipaju Toyota oil od preko 2000din/L, da je to isto kao eneos koje mogu da kupim bilo gde po povoljnijoj ceni?

Podeli ovaj post


Link to post

Da bas tako placas 2.000 dinara litar umesto 650-800 koliko se krece litar Eneos ulja

Podeli ovaj post


Link to post

Jbg, kao svaki nabrijani vlasnik imam spremne 4 l Castrola, iako imam jos 4 000 km do međuservisa. Ništa, pamtim, pa sipam na 105 000.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja se i dalje držim Mobila, ali proverenog i to već 15 godina... Jeste da Eneos ima bolju cenu, ali dok ne vidim kako se pokazao u eksploatacii kod nas, što podrazumeva nov auto (može i polovan, ali sa urađenom generalnom i pravim delovima), minimum 100.000 na satu, redovno menjano (na svakih 10k tj. 5k) i otvaranje motora i pregled određenih "sitnica", ostajem pri Mobilu...  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Za sada sve Honde Novog Sada teraju ENEOS, teraju ga i Honde u garanciji, u nova vozila, mogu ti reci da sigurno imam vec sada vozila koja su presla 50k km na njemu(taxi), i nema problema..

 

Jako retko sa japanskim brendovima ima problema...

 

A Mobil...

Podeli ovaj post


Link to post

×