Jump to content
TcS

Ulje za motor

Preporučite marku motornog ulja  

65 members have voted

  1. 1. Koje ulje koristite za vaš auto ?

    • ENEOS
      27
    • MOTUL
      3
    • CASTROL
      11
    • TOTAL
      7
    • MOBIL
      4
    • ESSO
      1
    • ELF
      0
    • SELENIA
      0
    • BP
      0
    • TOYOTA ulja
      7
    • LEXUS ulje
      0
    • LIQUI MOLY
      3
    • VALVOLINE
      0
    • SHELL
      1
    • TEXACO
      0
    • HAVOLINE
      0
    • MODRIČA
      1
    • LUKOIL
      0


Recommended Posts

Potrosnja ulja zavisi i od krstenice automobila, stanja motora, predjenih kilometara...

Mozes i sveto ulje da mu sipas ako motor nije u sjajnom stanju i vrtis ga lepo, dzaba ti. ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

pazi nekazem ja da je sad ovo ulje top i da nema sanse da nece da trosi, ali opet koliko sam se raspitivao i kopao po netu niko ko ga koristi nije imao los kom pa cak i Alfisti na fprumu ga fale kako je u odnosu na druga ulja dosta bolje i da im navodno smanjiva drasticno potrosnju ulja. ;)

 

E ako "alfisti" kazu.... ;)

Podeli ovaj post


Link to post

@toyokiz Sipao si ulje po preporuci, tvoj izbor, ili po konfiguratoru za tvoj auto? Predstavništvo Liqui Moly-a je na 7km od mene, pa su mi za sledeći servis sve opcije u opticaju.

Podeli ovaj post


Link to post

5w-30 je preporuka za Yarisa. E sad, ovde na forumu sam video da hvale Liqui Moly pa sam uzeo onaj koji su imali.

Podeli ovaj post


Link to post

Sipam eneos 5w40 u auto star 20 god i ne trosi mi... tako vec 5 godina... pre toga sipao mobil3000, isto nije trosio, nema vidne ili cujne razlike izmedju ta dva ulja kod mene.

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, hvala. Znam da je preporuka, ali sam mislio da ima verovatno više varijanti 5w30 pa me interesovalo zašto ovaj koji si ti uzeo. Sad znam i zašto si uzeo ovo ulje . Nisam gledao da li imaju kao na Motul-ovom sajtu konfigurator gde nadješ marku, model i tip motora, i izadje ti preporučeno ulje za tvoj auto.

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam siguran da li je to subjektivan osećaj ili je stvarno tako ali sad na leru motor radi mnogo tiše nego sa Eneos.

Podeli ovaj post


Link to post

isti slucaj i kod mene kao da lepsi i mirni rad ima sa liqui moli,nzn mozda i gresim :huh:

Podeli ovaj post


Link to post

Ne grešiš, to je placebo :)

Podeli ovaj post


Link to post

Auuuu bas nisam vodio racuna o upisivanju servisa ovde :D . Standardno svake godine bez obzira na kilometrazu, mali servisi. Godisnje izmedju 6-7.000km
Danas uradjen mali service 119.450km i preventivno promenjena oba PK kaisa.

 

i po meni je to prava kilometraza za mali servis izmedju 7000>9000. a i mnogi servisi to i preporucuju. ;)

Izmenjeno od Milos CTS
split iz Nessa Yare TS teme

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

a i mnogi servisi to i preporucuju. ;)

osim ako nije chadjavi

 

Podeli ovaj post


Link to post

Longlife servisi na dizelima su se na duže staze (ako nije 80% autoput) pokazali loše

Podeli ovaj post


Link to post

Sa 5w40 je propisan servis na 15 000 ,ali ga radim na 10-11000. Sa 10w40 je propisan servis na 10 000 , a po nekom mom shvatanju nije loše odraditi na nekih 8 000. Naravno , ako se ta kilometraža ne pređe za godinu dana onda nema veze koliko je prešao auto , treba odraditi servis. Ulje gubi svoja svojstva posle godinu dana u motoru i treba ga promeniti posle tog roka bez obzira na kilometražu. Miloš ima pravo za te longlife servise. Burazer je kupio novog Fusion-a i ima servise na 20 000 , ali sam čitao da se to posle nekih 100 000 pokaže loše po motor. I ja ne verujem u te dugačke servisne intervale. Čitao sam da u Americi svima preporučuju servise na 5 000 km bez obzira na ulje. 

Podeli ovaj post


Link to post

Možda na 5.000 milja tj. 7-8.000 km kao što smo i došli do zaključka.
Lično 7.000 mi je max za servisni interval iako trošim Mobil 0w40 koji može mnogo više, a ako ima više naprezanja onda i mnogo kraće.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne , na oko 3-4000 milja. Ima po netu i na Youtube. Ja sam se baš iznenadio kada sam na to naleteo pa sam još tražio i onda na više mesta naišao na taj podatak. 

Podeli ovaj post


Link to post

ima drustvo i LM ulje koje se menja na 30000km ali zato kosta poprilicno,i u pitanju je varijanta 10w 40 koliko znam, jer ja kad sam ih zvao tj prestavnistvo u svilajincu napomenili su mi da postoji i ta varijanta ulja,sto sam odmah odbio zbog cene. ;)  mada su mi takodje rekli i za ovo Mos2 da mu je produzen interval zamene na 15000 km. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Miksa druze koliko to placa LM za reklamu. Sledeci put da im trazis bar kantu od 5 l za promociju.

Podeli ovaj post


Link to post

Miksa druze koliko to placa LM za reklamu. Sledeci put da im trazis bar kantu od 5 l za promociju.

:D  jos sam na promotivnom radu i ubedjivanju clanova da predju na LM,jedan je vec presao,napredujem polako ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Да промениш надимак у 'ликви Микша моли' :)

Podeli ovaj post


Link to post

novakno definitivno i ti da predjes na LM ako nisi do sad :D  :lol: , a za nadimak cu da razmislim ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Jutros pregledano ulje posle 400km od servisa i stoji na maksimumu kako je i nasuto. Boja čista, kako i treba da bude. Pratimo i dalje, ali ja verujem kada do sada nije nje ama baš ništa pokazalo da je će mu prijati ovo ulje :) !

Strava.

Ja sam u zvog TS-a sipao Eneos 5w-40 i odma je pokazao da trosi 200g/1000km, tako da super ti je to.

Izmenjeno od Milos CTS
Split iz Matori Yare TS teme

Podeli ovaj post


Link to post

Upozorili ste me vas trojica da vam se nije dobro pokazao Eneos u 1.5 motoru pa zato kontrolišem. Često kontrolišem jer sam auto tek uzeo pa ga uopšte ne poznam što se toga tiče. Za sada je sve kako je nasuto, ne fali ni dlaka, a kamo li ona kockica na meraču. Doduše, moj stil vožnje je do nekih 3000 obrtaja(upozorili su me u Triu da svaki Japanac potroši ulja kada je u obrtajima). Uvek sam tako vozio pa i TS-a tako mazim. Možda je do toga. Uglavnom nastavit ću proveravati. Na prošlom Yaretu sam sipao to isto ulje i uvek sam na nekih 7000 dosipao pola litre i to je bilo do servisa na 10 - 12000 da fali na meraču neke 3 kockice(što je dosta iznad pola). 

Podeli ovaj post


Link to post

Sad me uplasiste za Eneos :( Da li da manjam jer uskoro treba da radim servis ? Kod mene se Eneos pokazao kao sto je ovde vec spominjano. Do 5000-6000 nista a posle toga pocinje malo da "troskari" tako da taman dospem ono iz kantice sto ostane. Inace u sustini sam zadovoljan.Sto kazes matori kod vecih obrtaja vise i potrosi ali nista zabrinjavajuce....ps: valjda necu "opet" nesto da ureknem :D

Podeli ovaj post


Link to post

×